Átvertek


Magánnyomozó # 2010.05.24. 06:59

Árpád1
Ez nem az a hely...
Nem életszerű és mindenképpen csalás.

websas # 2010.05.22. 16:21

Tegyé rája egy térképet meg egy iránytűt és akko mán navi.

websas

Dr.Attika # 2010.05.22. 13:31

Kedves Árpád!
Szerintem Ön sem gondolja komolyan, hogy ilyen mérvű saját hülyeség jogorvosolható?

Arpad1 # 2010.05.22. 12:14

Kedves Fórumozók!

A minap találtam egy internetes apróhirdetést, melyben egy illető GPS készüléket árult 38.000 Ft-ért. Felhívtam, kérdezősködtem, minden kérdésemre kielégítő választ kaptam, így végül abban állapodtunk meg, hogy postafordultával elküldi nekem a terméket. Két nap múlva jött is a postás, kifizettem a szóban forgó összeget, de mikor kibontottam a csomagot, nem a GPS készüléket találtam benne, hanem egy vászonfestmény a GPS készülékről. Egy szarul megfestett képet, ami egy GPS készüléket ábrázol. Érdekes… Felhívtam a srácot, aki csodálkozva hallotta panaszom, miszerint én nem ezt rendeltem. Ő azt állította, hogy mi egy képben állapodtunk meg. Mondta, hogy menjek fel a netre és nézzem át újra a hirdetést, mert abban egy képről van szó, illetve, hogy ő azt a művészetek/fes­tmények kategóriába tette az apróhirdetés portálon. Így is tettem, és megdöbbenve láttam, hogy a mennyire kétértelműen van megfogalmazva, illetve a kép alá (ami a hírdetés mellet volt) oda volt írva, hogy csak illusztráció. Biztos, hogy átverés, mert a telefonban konkrétan a GPS készülékről volt szó. Ez egy jól átgondolt csalás, szándékos félrevezetés.

Tudom, hogy átvertek, de vajon bizonyítható-e ez jogilag? Úgy gondolom, hogy ez maximum egy hibás teljesítés… Nekem az a célom, hogy visszakapjam a pénzem. Ilyen esetekben milyen jogi lépéseket tudok tenni? vagy esélytelen a dolog?

(már egyszer itt feltettem ezt a témát, de senki sem vette komolyan, pedig ez egy megtörtént eset)