Könnyű testi sértés


T-boy76 # 2010.12.04. 06:40

Üdvözletem!
Az következőkben kérném a segítségeteket:
Adott egy kezelhetetlen gyerek aki nem tisztel senkit és semmit (9éves).
A gyermekemet-gyermekeinket terrorizálja, dobálja, megfélemlíti, lopkodja elszedi a játékaikat.
Ezekről nem volt idáig semmiféle "nyom", tehát nem jelentettük senkinek. Nemrég az udvarunkon (társasházban lakom, elkerítetlen) úgy beszélt a társaival hogy kérdőre vontam, hazudott, majd kapott egy pofont (nem nagyot), aminek egy feljelentés lett a vége.
Vádolnak benne könnyű testi sértéssel, garázdasággal.
Van orvosi ambuláns lapjuk is, amiben "az arc jobb oldalán zúzódásos sérülést szenvedett" olvasható.
Tanúi vannak. A problémám a következő: Mivel jobb kezes vagyok ezért a bal arca kapott (maximum piros lett vagy 2-4 órára).
Szerintem azért verték meg (valószínű az Anya vagy az Apa) hogy a sérülése egyértelműbb legyen (szombat délután történt az eset, valószínűleg csak hétfőn látta orvos).
Mit tehetek ilyenkor? Mik a kilátásaim, nekem még hasonló sem adódott az életemben...
Ez egy kamubizonyíték, bár tudom hogy helytelenül cselekedtem, nem szeretnék egy ilyen eset miatt erkölcsileg "gyerekverő" lenni.
Segítségeteket előre is köszönöm.

T-boy76 # 2010.12.04. 06:39

Üdvözletem!
Az következőkben kérném a segítségeteket:
Adott egy kezelhetetlen gyerek aki nem tisztel senkit és semmit (9éves).
A gyermekemet-gyermekeinket terrorizálja, dobálja, megfélemlíti, lopkodja elszedi a játékaikat.
Ezekről nem volt idáig semmiféle "nyom", tehát nem jelentettük senkinek. Nemrég az udvarunkon (társasházban lakom, elkerítetlen) úgy beszélt a társaival hogy kérdőre vontam, hazudott, majd kapott egy pofont (nem nagyot), aminek egy feljelentés lett a vége.
Vádolnak benne könnyű testi sértéssel, garázdasággal.
Van orvosi ambuláns lapjuk is, amiben "az arc jobb oldalán zúzódásos sérülést szenvedett" olvasható.
Tanúi vannak. A problémám a következő: Mivel jobb kezes vagyok ezért a bal arca kapott (maximum piros lett vagy 2-4 órára).
Szerintem azért verték meg (valószínű az Anya vagy az Apa) hogy a sérülése egyértelműbb legyen (szombat délután történt az eset, valószínűleg csak hétfőn látta orvos).
Mit tehetek ilyenkor? Mik a kilátásaim, nekem még hasonló sem adódott az életemben...
Ez egy kamubizonyíték, bár tudom hogy helytelenül cselekedtem, nem szeretnék egy ilyen eset miatt erkölcsileg "gyerekverő" lenni.

laszlo640 # 2010.11.03. 17:52

Amennyiben büntetőjoggal kapcsolatos kérdésetek van ajánlom figyelmetekbe a www.jogikerdesek.com oldalt, ahol szintén kérhettek tanácsot problémátokra, így ha több helyről érkezik válasz szerintem egyszerűbb a döntés.
üdv.

smallville80 # 2010.11.01. 19:09

Ha megdől a szavahihetősége”, Már megdőlt mert hamisan tanúskodott a bátyámmal kapcsolatban ami ki is derült és velem is ami remélem ki fog derülni.

smallville80 # 2010.11.01. 19:06

Akkor esetleg ebből lehet letöltendő b is? Pedig én soha nem voltam büntetve .Ők pedig már haza járnak a rendőrségre .És ott van a hamis tanúzás is .

guba # 2010.11.01. 19:03

Ha megdől a szavahihetősége, az mindenképpen kedvező, de ennyi alapján ettől többet nem lehet mondani.

smallville80 # 2010.11.01. 18:53

Köszi a választ de akkor ez valamilyen szinten érinti az én dolgomat is remélem kedvezően? ön szerint mi lehet ebből? A Birósságon?

guba # 2010.11.01. 18:30

A sértett vallomása csak egy a bizonyítékok köréből. Ha valamiben hazudott, az összességében is csökkentheti a vallomás bizonyító értékét, de nem következik belőle, hogy minden más vonatkozásban is valótlan lenne.

smallville80 # 2010.11.01. 18:08

Sziasztok érdeklődni szeretnék röviden van egy ügyem egy haragosommal. akivel szóváltásba keveredtem amiből az lett hogy vasvillával támadt rám bele szúrt a biciklinek a vázába kicsavarodott a kezéből a villa én pedig elszaladtam de nem is ez a lényeg rendőrség lett belőle mert ő azt rántotta hogy megvertük a bátyámmal aki ott sem volt mert dolgozott amiről hivatalos igazolást hozzon a rendőrségre és persze nekem is van tanúm hogy nem úgy történt ahogy ő állítja a nyomozó is azt mondta nem mis lenne szemi baj ha nem volna a lát lelet ami könnyű testi sértés szerepel horzsolások de a jegyzőkönyvbe pedig az van hogy a földön meg rugdostuk ha igaz volna nem horzsolás volna rajta na mindegy az ügyészség igazság ügyi orvosszakértót rendelt ki na most az lenne a kérdésem az orvos szakértő meg nézi a leleteket és a vallomást és abból állapítja meg vagy miből…
EZ VOLT PÁRHÓNAPJA AZ ÓTA A BÁTYÁM ELLEN MEGSZÜNTETTÉK AZ ELJÁRÁST MI VEL Ő NEM VOLT OTT MERT DOLGOZOTT ÉS ENNEK A RENDŐRSÉG IS UTÁNA JÁRT SZERENCSÉRE PEDIG ŐK AZT ÁLLITOTTÁK HOGY OTT VOLT ÉS MEGRUGDOSTA ŐKET A BÁTYÁM MINDEN HIVATALOS PAPIRON EZ SZEREPEL TEHÁT HAMISAN ÁLLITOTAK VALAMIT NA MOST AZ LENNE A KÉRDÉSEM HA ABBAN HAZUDTAK HOGY OTT VOLT A BÁTYÁM ÉS MEGVERTE ŐKET (MINT KIDERÜLT EZ NEM IGAZ MERT MEGSZÜNTETTÉK ELLENE AZ ELJÁRÁST)kKOR ABBAN IS HAZUDHATAK AMI VELEM TÖRTÉNT NEM?Ellenem pedig vádemelési javaslatal továbbitották az ügyéségre nem értem?......
Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/21/2714?…

smallville80 # 2010.09.04. 08:52

Kedves ObudaFan köszi a gyors választ hát nem tudom mi lesz ennek a vége én úgy gondolom (lehet hogy rosszul) de ha az ügyészség megalapozottnak tekintete volna a vádat már bíróságra továbbította volna nem....

ObudaFan # 2010.09.04. 08:14

Megnéz mindent, de ő legfeljebb azt tudja megállapítani, hogy milyen sérülései voltak a sértettnek. Hogy azt mi vagy ki okozta, azt nem feltétlenül, legfeljebb azt, hogy valami okozhatta-e, vagy sem.

smallville80 # 2010.09.04. 07:40

Sziasztok érdeklődni szeretnék röviden van egy ügyem egy haragosommal. akivel szóváltásba keveredtem amiből az lett hogy vasvillával támadt rám bele szúrt a biciklinek a vázába kicsavarodott a kezéből a villa én pedig elszaladtam de nem is ez a lényeg rendőrség lett belőle mert ő azt rántotta hogy megvertük a bátyámmal aki ott sem volt mert dolgozott amiről hivatalos igazolást hozzon a rendőrségre és persze nekem is van tanúm hogy nem úgy történt ahogy ő állítja a nyomozó is azt mondta nem mis lenne szemi baj ha nem volna a lát lelet ami könnyű testi sértés szerepel horzsolások de a jegyzőkönyvbe pedig az van hogy a földön meg rugdostuk ha igaz volna nem horzsolás volna rajta na mindegy az ügyészség igazság ügyi orvosszakértót rendelt ki na most az lenne a kérdésem az orvos szakértő meg nézi a leleteket és a vallomást és abból állapítja meg vagy miből....

gabesz7676 # 2010.09.03. 19:14

Illetve még annyit, hogy az eset után- ugye eltört a keze- sokan látták teherautót vezetni, illetve sarokcsiszolóval dolgozni, ami ugye mindkét kezet igényli:-) Illetve az orvos is azt mondta, amikor a látleletet kiadta, hogy 1 hét és 1 év között történhetet a sérülés:-)

gabesz7676 # 2010.09.03. 19:10

Üdvözletem!
Segítséget szeretnék kérni.
Engem a szomszédom jelentett fel, miszerint, illetve ő szerinte én úgy megvertem, hogy eltörtem a kezét.
Ezzel csak annyi baj van, hogy a párom is tanúsítja, hogy szóváltáson kívül, nem történt semmi. Az is annyi volt, hogy ő szidalmazott minket a feleségével együtt értésben az ablakából, ami a mi telkünkre néz persze szabálytalanul, mire mi bementünk a lakásba.
Pár órával később megjelent két rendőr, akiket ő hívott ki rám.Én közöltem a rendőrökkel, hogy nem történt semmi, illetve kértem őket, hogy szondáztassák meg a szomszédot és kedves nejét, mivel elég rendesen be voltak piázva, erre ők nem voltak hajlandók, hivatkozva, hogy nem közlekedési baleset történt.
Beidéztek, rabosítottak. Volt később meghallgatás is, tanuk, barátnőm, illetve az ő felesége.Ma 1.5 év után kaptam egy levelet az ügyészségről, miszerint tárgyalás lesz az ügyből.
Mi tévő legyek? Tényleg egy matt részeg hőzöngő ember miatt járhatok tárgyalásra?

Annyi még az ügyhöz, hogy a szomszéd ez előtt az eset előtt a csengetésére ajtót nyitó páromat fellökte és bahatolt az udvarunkba, mire én kihívtam a rendőröket.
Ekkor közölte, hogy rám fogja még küldeni a rendőröket.

Az utcánkban már majdnem mindenkivel van már peres ügye:-(

Mit tanácsol, hová forduljak, mi segíthetne rajtam.

gabesz76@citromail.hu

ObudaFan # 2010.08.23. 11:32

Innen biztosan nem fogom tudni megmondani, hogy hogy áll az ügy a rendőrségen.

jani_ # 2010.08.22. 14:59

Szia ObudaFan,
Ha a rendőrnél én nem írtam alá semmiféle jegyzőkönyvet, az jelentheti azt, hogy ők nem találták elég indokoltnak az ügyet, hogy kihallgatásra elvezessenek?
Azaz marad az, hogy a család polgári peres úton folytathatja az ügyet?
Van-e értelme beszélni a családdal (de csak a férjjel), hogy egy esetleges feljelentésnél én "visszavágok" azzal, hogy a srácot rongálással, illetve az anyját becsületsértésért/rágalmazásért vádolom meg?

Vagy nem ér ennyit az egész?
Esetleg üljek tétlenül, és lessem a postást, hogy 30napon belül hoz-e egy idézést? (vagy keressek már most egy ügyvédet?)

ObudaFan # 2010.08.20. 17:46

Történhetett személyes szabadság megsértése, vagy garázdaság is, vagy - ha már látleletet kellett felvenni - valóban testi sértés is.

jani_ # 2010.08.20. 07:23
Sziasztok, lakóparki lakások kerítéssel vannak körbevéve, de egy helyen elég rossz állapotban van. Ezt használják ki helyi (lakóparki) suhancok, úgy, hogy a drótkerítést megbontják és ott közlekednek. (a lakóparkban már többször volt betörés
  • ezt az utat használva)
Tegnap sorozatos szóbeli figyelmeztetések után "elkaptam" a főkolompost, aki egy kb 13éves helyi srác. Lenyomtam az egyik padra, és számonkértem, hogy miért kell kibontani/rongálni a kerítést és ott közlekedni... A srác eléggé megijedt, az anyja meg kihívta a rendőrséget, és állítólag látlelet is készült egy dokinál... Kérdezném, hogy:
  • a kiérkező rendőröknél ő tehet-e feljelentést, vagy csak magánúton, bíróságon? (munkanapokon?)
  • minősíthető-e a fenti eset testi sértésnek? Hangsúlyozni szeretném, hogy semmi más nem történt, csak annyi, hogy előtte futottunk kb 100m-t, mire utolértem a srácot. (a srác haverja állítólag azt látta, hogy fojtogatom -fényes nappal, lakóparkban)
  • a srác anyjával nem lehet normális hangnemben beszélni, végig üvöltözött
    • több szem- és fültanú hallatára. Ezt én felhasználhatom-e, mint becsületsértés/rágalmazás? (a lakóparki gyerekek már azt beszélik, hogy te vagy az a fojtogatós bácsi?)

Azt még hozzá tenném, hogy 10lakóból 9 utálja a srácot, mert több zűrös esete is volt már: pl. autókat hajigált kővel; tüzet gyújt; mélygarázsból autókról leszedett emblémákat... Sajnos azonban bizonyíték nincs, csak 1-2felnőtt tanu.

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm, és bocs, ha hosszú voltam...
Üdv.
Jani

wotan # 2010.08.13. 10:37

A vallomás megváltoztatását minden esetben indokolni kell. Amennyiben az indoklás nem elfogadható, akkor a bíróság a gyakorlat szerint az eredetit fogadja el.

nicsakkibeszél # 2010.08.13. 06:27

Üdvözletem!

Könnyű testi sértés miatt tettem feljelentést, és közvetett bizonyítékok alapján jelenleg a bíróságon jól áll az ügyem. Eddig 2 állítás 2 tagadás, és 3 kivülálló tanu pedig az én állításaimat támasztotta alá.
Következő tárgyaláson ellenem vall a gyanusított tanúja.

Kérdésem a következő:
A gyanusított és társa vallomása szavahihetetlen e, ha egy másik feljelentéskor (de lényegében ugyanebben a történetben) hivatalos rendőrségi vallomásukat be tudom mutatni, amiben a vallomásuk egy részében teljesen ellenkezőjét állítják annak, mint a bíróságon?
Egyáltalán: mi kell ahoz, hogy egy tanú szavahihetetlen legyen?
Válaszokat előre is köszönöm!
Tisztelettel: "Nicsakkibeszél"

ObudaFan # 2010.08.11. 19:50

Keresni kellene egy ügyvédet.

ancsi38 # 2010.08.11. 13:52

Halihó!

Következő kérdésem lenne...
Könnyű testi sértés vétsége miatt hamarosan bíróságra megyek. Válófélben levő feleségem jelentett fel a bíróságon december közepén. Októberben költöztem el tőle, karácsonyig a telefont sem vette fel - pedig csak lányom hogyléte felől érdeklődtem volna. Tehát nem találkoztunk, de ezt nem tudom bizonyítani. Költözéskor fültövön vágott - azóta sem hallok rendesen- erre én megfogtam a karját. Én nem tettem ellene semmit, hagytam annyiban az egészet - mert legalább a ruháim egy részét sikerült kimenekítenem...
Most várom az idézést, nem tudom mit tegyek. Fogadjak ügyvédet? Mire számíthatok?
Hozzá kell még tenni a történethez, hogy ugyancsak december közepén feljelentett garázdaság vétsége miatt. A saját autómról levettem a rendszámot, hogy kivonassam a forgalombó. Akkor még nem tudtam, hogy ez bűncselekménynek számít. Megkaptam érte a "magamét" két év próbaidőre bocsátás.
A két feljelentés egy időben történhetett, de erre sincs bizonyték.
Ezen kívül pont ő az, aki folyamatosan rágalmaz, sms-ben mindenféle hazembernek, hazugnak nevez. Ezzel esetleg vissza lehet vágni? (az sms-ek egy részét megtartottam) Mit tegyek, hogy a "legjobban" jöjjek ki a történetből? Ja és akkor még ott a válás és a gyerek láthatás is? Mennyiben befolyásolja a testi sértés a láthatás szabályozását?
Rettenetesen el vagyok keseredve, végre szeretnék nyugodt életet élni....
Segítsetek, adjatok tanácsot kérlek!!!

Köszi! A

ObudaFan # 2010.08.09. 20:38

A perköltségből ami biztos, az az 5000 Ft illeték. Erre jöhet még ügyvédi munkadíj, esetleg a bizonyítás költségei.
Esélyekről így, interneten keresztül nyilatkozni puszta jóslás lenne.

trik # 2010.08.09. 12:53

Köszönöm a gyors választ!
Egy kérdésem lenne még: Körülbelül mennyi esélyünk van a per megnyerésére és annak elvesztése esetén mennyi lehet a perköltség?

ObudaFan # 2010.08.09. 12:12

30 napon belül a helyi bíróságon lehet feljelentést tenni.