Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.08.13. 13:34

Bármit. Ha egyáltalán.
(Fan)

www.kbs-ugyved.hu

lilla3 # e-mail 2014.08.13. 10:24

Köszönöm Obuda Fun. Még annyit kérdeznék, hogy a visszaköltözési szándékom bizonyítására Facebookos levelezést el fogad e a bíróság?

ObudaFan # e-mail 2014.08.12. 23:29

lilla3

Attól, hogy különvagyon, még jár. Itt probléma inkább az lehet esetleg, hogy a bíróság nem látja-e úgy majd, hogy önként, a visszaköltözés szándéka nélkül elmentél.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

lilla3 # e-mail 2014.08.12. 22:01

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem az lenne, hogy lakáshasználati jog ellenértékére jogosult vagyok e abban az esetben, ha a házasság alatt kötöttünk házassági szerződést, amelyben azt fektettünk le, hogy a lakás amiben éltünk az ex nejem külön vagyona. Helyzetem jobb megismerése érdekében bemásolom az előző kérdéseim, amire már sok hasznos választ kaptam.

Tisztelt Fórumozók!
2001-ben kötöttem házasságot a még feleségemmel. 2013 januárjába egy parázs családi veszekedés hevében átköltöztem az édesanyámhoz. Egy pár nap után vissza szerettem volna menni, rendezni a helyzetet de akkor már a feleségem nem engedett. 2 hónap után lett egy új kapcsolata nyíltan és közölte, hogy válni akar. A bontó pert a mai napig egyikünk se adta be de én most már szeretném. Az ő tulajdonában lévő lakásba éltünk az ő első házasságából született három gyermekével. A lakás rezsijét csak házasságunk első éveiben fizettük közösen, utána az ő szülei segítségképp a három unokájuk miatt. Házasságunk kb. első 8 évében voltam bejelentve a lakásba utána a szülei felszólítására a családi béke miatt kijelentkeztem. Ekkor született egy házassági szerződés is amiben gyakorlatilag az van foglalva, hogy minden az övé. A 14 év alatt a szüleitől folyamatosan kaptunk segítséget havi rendszerességgel nagyobb összegű élelmiszer vásárlások, a gyerekek plusz költséggel járó táborozások, tanulmányaik finanszírozása stb. Az én részemről a 14 éves fizetésemen kívül édesanyám lakásának eladásából befolyt 15 millió forint felét, 7 millió forintot havi 160 ezer forint formájában megkaptam, valamint kerek egy millió Ft-os örökségét is, amit az utolsó fillérig átutalt a számlámra, valamint egy, az ő lakására felvett 4 millió Ft-os jelzálog hitel, aminek a 80 %-át szintén átadta nekünk. Úgy egyeztünk meg, hogy az akkor 60 ezer forintos részletet úgy törlesztjük, hogy édesanyám 20 ezer Ft-ot, mi pedig 40 ezret fizetünk. Az első hét-nyolc hónapot teljes egészében édesanyám fizette, feleségem szülei is kb. 200 ezer forint törlesztéssel segítettek. Később édesanyám elvesztette az állását, így a részletek tovább nem lettek befizetve, aminek eredményeképpen elárverezték a édesanyám lakását és tavaly októberbe ki is lakoltatták, már ugye velem együtt, azóta egy bérelt lakásban élünk mindketten. Továbbá egy magántartozás aminek a vége a különböző kamatokkal egyebekkel együtt 8(!!) millió Ft környékén van. Erre egy jogerős fizetési meghagyás + végrehajtás van, az én fizetésemnek tiltják a 33 %-át.

csekdisz # e-mail 2014.08.11. 17:41

@ObudaFan: köszönöm a választ

@Kovács_Béla_Sándor: lehet, hogy nem a legjobban fogalmaztam. Úgy értem az érvénytelenítést, hogy szeretnénk a házassági vagyonjogi szerződést megszüntetni/felbontani (a házasságunkat nem :) ).

ObudaFan # e-mail 2014.08.10. 22:24

Ezen túl egyébként van jogi képviselőd is, aki velünk ellentétben még ismeri is az ügyedet.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

ObudaFan # e-mail 2014.08.10. 22:23

meredisz123

Ne haragudj, de a kérdéseid teljesen alkalmatlanok arra, hogy azok alapján rajtad segíteni lehessen. Sajnos ahhoz, hogy tanácsot lehessen adni egy ilyen ügyben az iratok ismerete nélkül, az szükséges, hogy a kérdező legalább nagyjából higgadtan és objektíven le tudja írni a helyzetét. A te kérdésedben ennek a nyomai sem látszanak.

Itt fontos kérdésekben született már ítélet, amelyet te kifogásolsz. De ezekkel kapcsolatban vajon hogyan lehetne segíteni neked, ha a kérdésfeltevésben pusztán a saját álláspontod összefoglalására szorítkozol? Nyilván ha született egy ítélet, akkor annak volt valamilyen indokolása. Ha bármilyen választ vársz, az lenne a minimum, hogy erről tájékoztass.

Kérdezed, hogy nincs-e valakinek ötlete, hogyan juthatnál előbbre. Ez alapján hogy lenne? Hiszen a helyzetedet sem ismerjük.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

Kelvin # e-mail 2014.08.10. 10:35

Azt még érdemes hozzátenni, hogy nem érdemes a volt férjed minden kisded játékának felülni, mint pl.: lefizette az ügyvédedet. A férjed gondolom élvezi, hogy Téged ezekkel fel tud húzni.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.08.10. 10:01

Hogy hogy hogyan lépj fel? Fellebbezz, ha még lehet.
De ne hőbörögj, ne háborogj, mert az sose vet jó fényt egy félre, olyan perekben pedig, ahol az ítélet nagyban a bíró méltánylásán múlik, egyenesen önsorsrontás. Ezt, ha jól értem, tapasztalod is a saját bőrödön.

(A szülői felügyeletet valamelyik szülőnek oda kell adni, a bíró nem teheti meg, hogy nem hoz döntést. Ha mind a két fél magának követeli a jogot, akkor nagyon visszás, hogy az egyik fél azért gyalázza a másikat, mert az azt meri kérni, amit ő is. Ez a hozzáállás az empátia hiányára, beszűkült, illetve bizonyos témák tekintetében kóros tudattartalmakra utal. Házassági krízisekben gyakori és érthető az ilyesmi. De kezelni kell.)

www.kbs-ugyved.hu

meredisz123 # e-mail 2014.08.09. 23:14

Higgadtan szeretném kérdezni,hogy hogyan léphetek fel a férjem tetteivel szemben?
Jogi úton.
Nincsenek düh kitöréseim.
Csak nem értem,hogy megpróbálok korrekt lenni.
2ügyvédet fizetek.
És mégsem jutok előbbre.
Megverte a gyereket,a bíró mégis neki ítélte a felügyeleti jogot.
Ellenem nem hozott fel semmit.
A férjem ügyvédje hihetetlen gátlástalan a férjemmel együtt.
Amikor kipakolta a házból a közösen vásárolt értékeket és elmondtam az ügyvédemnek,akkor az kérdezte tőlem,hogy miért nem én tettem meg?!
Hát....ezt mondhatta volna korábban is.
De nem az járt az eszembe,hogy ellopjak bármit is!
Így én jártam pórul.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.08.09. 22:47

Azt hittem, kevés szóból is megérted: a te problémád nem jogi természetű.
(És ezt úgy mondom, hogy megértelek, és teljesen átérzem azt a problémát. Csak nagyon nem értek egyet azzal, ahogyan viselkedsz.)

www.kbs-ugyved.hu

Kelvin # e-mail 2014.08.09. 22:47

hogyan kezeled a dühkitöréseket?

meredisz123 # e-mail 2014.08.09. 22:45

a tárgyalás július elején volt egyébként
Olyan csavaros eszű ügyvédek vannak!
És csak ennyit tudtok írni!
Ez elég kevés...:(

meredisz123 # e-mail 2014.08.09. 22:42

Lélekgyógyász?

miért?én jogi tanácsot kértem!
nem nyugtatót?
senkinek semmi ötlete nincs?????

Kelvin # e-mail 2014.08.09. 22:36

Vagy egy levél nyugtató, mert az biztos, hogy a tárgyalás nem ma volt. Le kellene egy kicsit nyugodni.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.08.09. 22:28

KI TUD SEGÍTENI?
Lélekgyógyász?

www.kbs-ugyved.hu

meredisz123 # e-mail 2014.08.09. 22:18

Üdv!

Még engem bírságolnának meg?
Adjon már valaki tanácsot,hogy mi a fenét tegyek?
A férjem mindent megtehet?
Elveheti a gyereket?annak ellenére,hogy az utolsó tárgyaláson ELISMERTE,hogy megverte a gyereket?
A bíró pedig még neki ítélte a gyerek felügyeleti jogát?
Megver engem!!és vissza fordítja a tárgyaláson,hogy én vertem meg?Nekem vannak látleleteim!!És ő mondja,hogy ő az áldozat?
Beadta,hogy el akarja venni az egész házat,amit közösen vettünk?
Kipakolta már az értékeket,amit közösen vásároltunk,de mindent magának akar!mert az ügyvédje azt tanácsolta,hogy házas felek között nincs lopás??!!!!!
Lefizette az ügyvédem!!!Mert megmondta a szemembe!!
KI TUD SEGÍTENI?ENNYI?MEGTEHET MINDENT?

ObudaFan # e-mail 2014.08.08. 22:24

Vagy hogyan tudnám áthelyeztetni az ügyem egy kisvárosból másik városi Bíróságra?

Egy érdemben alapos kizárási kérelemmel. De mivel semmit nem tudunk az ügyről, ezért ennek a módját - ha van egyáltalán, ami a leírtak alapján azért kétséges - nem fogjuk tudni megmondani.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

Sherlock # e-mail 2014.08.08. 21:06

Verd meg a bírót és utána adj be elfogultsági kifogást. (Lassan rendbírságolni fognak az alaptalan kizárási kérelmekért)

joghallgató

"Golyót mindegyikbe, Isten majd kiválogatja!"

meredisz123 # e-mail 2014.08.08. 20:46

Üdv!
Szeretném kérdezni,hogy ha már két elfogultsági kifogást adtunk be a bíró ellen.
Most elutasította,mert azt írta,hogy nem elfogult saját maga ellen.
Nos a kérdés,hogy hogyan tovább?Tudom-e küldeni Kecskemétre?Hová?
Vagy hogyan tudnám áthelyeztetni az ügyem egy kisvárosból másik városi Bíróságra?

Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.08.08. 13:33
  1. A gyerekek kérhetnek.
  2. Igen.
  3. Eladjátok, a vételárat elosztjátok.
  4. Ha megegyeztek benne.
  5. Hogy a fele, az nem biztos, de egyébként naná!
  6. Az ajándék különvagyon.

www.kbs-ugyved.hu

mazsici # e-mail 2014.08.08. 13:04

Olvasgattam visszafelé, de nem találtam hasonló esetet. Röviden az alábbi a történet. 22 év házasság után a férjem becsajozott és elköltözött. Van két nagykorú gyerekünk, akik egyetemisták és velem élnek. A lakás az én nevemen van, mert korábban szolgálati lakás volt, amit én kaptam. Amikor meg lehetett venni, csak az én nevemre vehettük. Tény, hogy közösen fizettük. Válás felé tart a dolog, a felkészülés miatt az alábbi kérdéseim vannak:

1. Kérhetek-e gyerektartást, amíg a gyerekek tanulnak (már nagykorúak)?
  2. A lakás így is közös tulajdon? Ha felezni kell, akkor a jelenlegi forgalmi érték számít? Annak idején 1 millió Ft-ért vettük, ma már kb. 11 millió Ft-ot ér.
  3. Mi történik akkor, ha nem tudom kifizetni? Ő nem akar visszaköltözni, pénzt akar. Felőlem visszajöhetne. Én nem tudok fizetni.
  4. Az autó az ő nevén van (pár éve vettük, közösen törlesztettük). Nekem nem kell, viheti. Ha eladja az autót, annak az árát be lehet számítani a lakás felébe?
  5. Ha ajándékozással a gyerekek nevére íratom a lakást akkor is jár neki belőle a fele?
  6. Anyukám lakása is az én nevemen van, az ő haszonélvezetével. Önkormányzati lakás volt régen, amikor meg lehetett venni anyukám vásárolta meg (saját pénzén), de az én nevemre íratta. Erre is igényt tarthat a férjem? Ha igen, estlen ez is átíratható a gyerekekre?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.08.06. 19:05

jogerős ítélete után tárgyalja.

Részítélete. (De csak szőrszálhasogatok.)

www.kbs-ugyved.hu

csiminnyó # e-mail 2014.08.06. 15:26

Köszönöm a válaszokat! A bontás megtörténhet így is, hogy nem jelenik meg a bíróságon és nem ír alá semmit? Tanúk tudják igazolni, hogy három éve nem élünk együtt. Vagy ez a része sem ilyen egyszerű?

ObudaFan # e-mail 2014.08.06. 14:45

A gyakorlatban a bíróság külön is kezeli. Még ha a keresetlevélben szerepel is a vagyonjogi kereset is, azt csak a bontás és a gyermekkel kapcsolatos kérdések jogerős ítélete után tárgyalja.

A hitelszerződés vonatkozásában a bank vélhetően azt is el fogja fogadni, ha ő ott kint német közjegyző előtt tesz nyilatkozatot, és arról adsz egy hiteles fordítást, még ha ez jóval költségesebb is lesz. Kérdezd meg erről a bankot.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu