Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.05.04. 20:56

A fene se szólt le. Csak bosszant, hogy ha valaki kérdez, válaszolok neki, mire neki áll kötekedni. Pedig maga mondja, hogy nem ért hozzá.

www.kbs-ugyved.hu

Mannus # e-mail 2016.05.04. 19:35

Köszönöm ObudaFan!

Kedves Kovács Béla Sándor: a kivéve" azt pont értem,valószínűleg az összefüggéseket azért nem, mert nem ismerem ezen fogalmak jelentését: házassági per és abban érvényesített vagyonjogi igény.
Azt gondoltam, hogy vagy a bontóper és külön kell a vagyon okán pert indítani, ha a felek nem tudnak megegyezni.

Nem kell mindjárt leszólni az embert,azért mert nem ért a témához, ha értenék, akkor nem kérdeznék itt, ezen a fórumon, hanem osztanám az észt!

ObudaFan # e-mail 2016.05.02. 13:55

Mannus

A vagyonjogi perben nem illeti meg a felet a vagyoni-jövedelmi helyzettől függetlenül a költségkedvezmény, ezért azt csak akkor kapja meg a fél, ha azt az erre szóló formanyomtatvány benyújtásával kéri és a bíróság azt a jövedelmi-vagyoni viszonyai alapján méltányolhatónak tartja.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.05.02. 13:43

Azt, hogy "kivéve" csak érted, vagy nem?

www.kbs-ugyved.hu

Mannus # e-mail 2016.05.02. 13:08

közben próbáltam rákeresni:
62. § (1) A feleket jövedelmi és vagyoni viszonyaikra tekintet nélkül illetékfeljegyzési jog illeti meg:...

1. a házassági perben, kivéve a házassági bontópert, valamint a házassági perben érvényesített vagyonjogi igényt;

csak nem értem mit is jelent ezt pontosan:-(

Mannus # e-mail 2016.05.02. 13:03

Köszönöm, mi az az illetékfeljegyzés?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.05.01. 17:44

Valóban. Elvileg lehet kérni költségmentességet, de legfeljebb illetékfeljegyzést adnak.

www.kbs-ugyved.hu

Mannus # e-mail 2016.05.01. 17:24

Tisztelt Szakértők!
Mi a teendő, ha az elvált felek nem tudnak megegyezni a vagyont illetően? Gondolom pert kell indítani, hogy a bíróság döntsön, mi ennek a módja? Valóban a becsült vagyon 6 %-át kell előre kifizetni a pert indító félnek? válaszukat előre is köszönöm! Zsuzsa

wers #   2016.04.25. 18:48

Immaculata, az ilyeneket többnyire neked írom :)), tudom Te értékeled

wers #   2016.04.25. 18:46

na jó, még kétszer átolvastam, oximoron kérdésénél semmi tányért nem látok, és most megyek pihizni. Egy kád fürdő... stb. :))

Immaculata # e-mail 2016.04.25. 18:41

Na de vannak még hibáim enélkül is.

Nincsenek, Wers.

wers #   2016.04.25. 18:38

Hosszú napod volt? :)” :)), na azért - lásd lent - van, hogy előre tudom mire gondolsz. Igen most értem haza, estig dolgoztam.

wers #   2016.04.25. 18:37

Na, hogy érthető legyen a nem értésem, odáig ok, amit pazs írt, ott vesztettem el a fonalat, amit Te írtál Béla: „ Lehetetlen a bizonyítás” amit autó esetén nehezen tudok értelmezni. Na de vannak még hibáim enélkül is. De ígérem nem kérdezek vissza, mert megint elküldesz inkább pihizni.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.04.25. 18:33

Hosszú napod volt? :)

Az autóval nincs komoly bizonyítási nehézség, mert az nyilván van tartva. (Bár ettől még mondhatja bármelyik fél, hogy nála nincs, és nem is tudja, hol van.)

Én a többi ingóról beszéltem (pl. 6 darab inox lapos tányér á 1500,- Ft), arra reagálva, hogy pazs javasolta, ki-ki állítson össze egy listát.

www.kbs-ugyved.hu

wers #   2016.04.25. 18:27

vagy utólag nem lehet?

wers #   2016.04.25. 18:26

Letagadta? Akkor lajstromozzák utólag. Nyoma van.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.04.25. 18:10

Azt mondtam, a "nem lajstromozott ingók". S ahogyan pazs rámutatott, a gépjármű (a hajó, a légi jármű, a védett műkincs) lajstromozott ingó.

www.kbs-ugyved.hu

wers #   2016.04.25. 18:08

Kedves Béla! lehetséges kocsinál „hogy ki mit vitt, az az övé” „Lehetetlen a bizonyítás.

Mert mikor elköltözött volt egy autó, amit elvitt, mivel az ő nevén volt, de házasságunk ideje alatt lett véve
Hát azért ennek mintha lennének nyomai. Persze nem értek a váláshoz - na nem is szeretnék, de nem értem. Más egy aranynyaklánc, gyémántgyűrű, mosógép stb, de egy autó????

oximoron # e-mail 2016.04.25. 17:02

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

pazs #   2016.04.25. 16:35

(Nekem nincsenek ennyire naprakész infóim. Egy bontóperekkel is foglalkozó bíró egyszer azt mondta, hogy a felek két esetben tudnak késhegyre menő vitákat folytatni: ha nagy a vagyon és ha nagyon kicsi, mert akkor az utolsó lavóron is össze tudnak veszni. Mindenesetre az autó lajstromozott ingó, ennyivel előrébb van a kérdező: igen, beleszámít a közös vagyonba.)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.04.25. 15:51

(Talán nem is lenne szabad ilyet mondanom, de a tapasztalatom az, hogy a nem lajstromozott ingókkal nagyjából az a helyzet, hogy ki mit vitt, az az övé. Lehetetlen a bizonyítás. Felesleges próbálkozni is.)

www.kbs-ugyved.hu

pazs #   2016.04.25. 15:09

KBS: nyilván :) de valahogy el kell kezdeni, a bíróság nem fog megelégedni azzal, hogy "közös vagyon", meg kell mondani, mi az.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.04.25. 15:04

:)
Írjatok listát (külön-külön),
Ilyenkor jön az, hogy a felek szerint minden a másiknál van.

www.kbs-ugyved.hu

pazs #   2016.04.25. 14:50

Az életközösség megszakadásakori állapot szerinti közös vagyont lehet megosztani, hogy utána mi történt vele, már bizonyítási kérdés. Úgyhogy az autó beleszámít, el kell vele számolnia (vagy az értékével). Írjatok listát (külön-külön), hogy szerintetek mi tartozik a közös vagyonba, mennyi az értéke és kinél van, ebből tudtok kiindulni.

oximoron # e-mail 2016.04.25. 14:46

Tisztelt fórumozók!
Feleségem 2 évvel ezelőtt adta be a válási kérelmét, néhány hónapra rá el is költözött, a válást azonban csak most márciusban mondták ki. Ismét perrel fenyeget a vagyonmegosztás miatt. Kérdésem: az életközösség megszakadásáig fennáló közös vagyont lehet elosztani, vagy a váláskor meglévő vagyont? Mert mikor elköltözött volt egy autó, amit elvitt, mivel az ő nevén volt, de házasságunk ideje alatt lett véve, viszont ezt az autót még a válás előtt eladta. Ez beleszámít ettől függetlenül a közös vagyonba? A kereset beadásától kezdve nem kellett volna a beleegyezésem az eladásba például? Vagy simán eladhatta, pénzt nem láttam belőle, de most ő követeli a maradék vagyon elfelezését.
Előre is köszönöm!
Üdv