Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

ObudaFan # e-mail 2014.04.17. 12:47

jucika44

Azért azt megjósolni, hogy majd egy bizonyítási eljárásnak mi lesz az eredménye, előre és így a távolból aligha lehet.
A már hatályát vesztett Csjt. irányadó még a ti peretekre.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

https://www.youtube.com/watch?…

ObudaFan # e-mail 2014.04.17. 12:46
jucika44 # e-mail 2014.04.17. 11:06

Elnézést elromlott a gépem....

jucika44 # e-mail 2014.04.17. 11:05

Tisztelt ObudaFan!
Azt szeretném még megkérdezni, hogyha a gyermekeim tanúsítják a verést, elég-e ahhoz, hogy nem önként jöttem el. Illetve hol tudok utána nézni, hogy melyek a kizárólagos lakáshasználat feltételei.Köszönöm

Tisztelt ObudaFan!
Azt szeretném még megkérdezni, hogyha a gyermekeim tanúsítják a verést, elég-e ahhoz, hogy nem önként jöttem el. Illetve hol tudok utána nézni, hogy melyek a kizárólagos lakáshasználat feltételei.Köszönöm

Tisztelt ObudaFan!

Tisztelt ObudaFan!

Tisztelt ObudaFan!

Tisztelt ObudaFan!

Tisztelt ObudaFan!

Tisztelt ObudaFan!

joczi229 # e-mail 2014.04.16. 17:33

AZ érdekelne,hogy 26 évi együttélés(1998 óta férj feleség) után válunk,a lakásunk önkörmányzati, piaci alapu bérlemény,aminek a feleségem a főbérlője.Nincs hová mennem,innen kitehet e a bíróság ? Köszi minden választ !

monalisa1 #   2014.04.16. 16:17

A keresetlevelet mielőbb beadni, így is ősz előtt nemigen lesz tárgyalás - külön is figyelemmel a bíróságok nyári egy hónapos ítélkezési szünetére is.

ObudaFan # e-mail 2014.04.16. 16:06
jucika44 # e-mail 2014.04.16. 08:50

Köszönöm a segítséget!
Visszaköltözni nem szeretnék,félek, mert megmondta hogy megver(ezt a két gyerek tanúsítja). Inkább csak az bosszant, hogy ő lakhat a házban, miközben nekem albérletbe kellett mennem.Mindenképpen szeretném a kizárólagos lakáshasználatot, csak úgy gondolom, majd a válóper beadása után van erre lehetőségem.
Köszönöm a segítséget!

harckocsis # e-mail 2014.04.16. 08:06

Értem miért nem megy esetleg vissza. De simán visszamehetne nem elméletileg? Ha önként ment el, ha azért mert megverték, lényegtelen a visszaköltözés szempontjából. Max. a lakáshasználat ügyében lesz lényeges nem? Vagy azért, hogy lakáshasználati díjat kérjen....

monalisa1 #   2014.04.15. 19:35

A Te eseted más. Ezzel szemben náluk bizonyára nem először volt ittas a férj, bizonyára nem első alkalommal fajult a dolog tettlegességig, szóval azt az "önként távozott" dolgot kellene kivesézni a válóper során. Mint írja van ügyvédje...

harckocsis # e-mail 2014.04.15. 17:34

Nekem is önként ment el az asszony. Én még rossz szót sem szóltam hozzá. Bepasizott biztos. 5 hónapig nem volt itthon. Aztán hazajött. Gondolom, lelépett a pasi. Válunk. Akkor a hölgy miért nem mehet vissza a saját lakásába, ha az én feleségem simán jön-megy? Kizárni nem zárhatom, mert magánlaksértés. Őt meg kizárhatja a férje?

monalisa1 #   2014.04.15. 17:06

jucika44

A szülő a kiskorú gyermeke (= 16 éves lánya) részére köteles lakhatást biztosítani, akár a saját kárára is. Fizetni a lakbért és/vagy törlesztőt, valamint a rezsit. Bizonyos esetben a már nagykorú gyermek részére úgyszintén. Tehát őket semmiképp nem küldhette el az otthonukból.

Az, hogy te miért is távoztál el onnan, nos a férjed tettlegessége okot adhatott rá, DE ezt neked kell bizonyítani. (Mondjuk a két gyermek tanúsíthatja a bíróságon a dolgokat, az ügyvéd a következő tárgyalásra idéztesse be őket.)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.04.15. 16:53

Lehet így is, lehet úgyis. Ha azért ilyenek az arányok, mert figyelembe vettétek a különvagyoni hozzájárulást, akkor a bejegyzett arány egyúttal a tényleges arány is. Ha azonban az 1/3 arányban tulajdonos fél lényegében ajándékozott, akkor a tényleges arány egyenlő.

www.kbs-ugyved.hu

goldi78 #   2014.04.15. 16:09

Kedves Fórumozók!

Férjem elhagyott.
Közös ingatlanunkat 1/3-2/3 arányban vásároltuk. Kérdésem, hogy válás esetén e szerint kell osztoznunk a házon, vagy 50-50%-ban? Két kiskorú gyermekünk van, ez befolyásol valamit?

Köszönöm!

ObudaFan # e-mail 2014.04.15. 16:02

Neked kell bizonyítani, hogy nem önként hagytad el. Neked kell igazolni a kizárólagos lakáshasználat feltételeinek fennálltát.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

https://www.youtube.com/watch?…

jucika44 # e-mail 2014.04.15. 14:53

Köszönöm a választ. Egyébként részeg volt és a 16 éves lányom és a 21 éves fiam szeme láttára vert meg.
Ez nem egyszeri eset volt.
Akkor tehát ha jól értem nem mehetek vissza a lakásba a gyermekemmel?

monalisa1 #   2014.04.15. 14:07

A "rohadék" szót nem lehet kiemelni az adott szókörnyezetből, tehát önmagában nem mond semmit. / A "megvert" sem lett részletezve, valamint legtöbb esetben ok nincs okozat nélkül...

Félő, hogy igen, önként hagytad el a lakást.

jucika44 # e-mail 2014.04.15. 10:04

Jó napot kívánok!
Sajnos, 23év után válunk. Folyik a házastársi vagyonközösség megosztása. Még a válópert nem adtam be.
Kérdésem a következő lenne.
A férjem megvert, amit az első tárgyaláson bevallott.(látlelet nincs, rendőrséget nem hívtam, sajnos). Emiatt hagytam el a közös ingatlant(illetve még most folyik ezért is a harc.
Tényleg mondhatja azt a bíró, hogy önként hagytam el az ingatlant?(illetve az ügyvédem is ezt mondta).
Magnófelvétel van arról. hogy azt mondta:"rohadék" lesz velem a váláskor!
Van-e lehetőségem a kizárólagos lakáshasználatra?
Köszönöm a segítséget.