Lopás a családban - nekem bonyolult


Gerike78 # 2011.08.17. 11:15

Koszonom a valaszokat elore is!

Családi perpatvart követően anyám magához vette az otthon tárolt készpénzt.
Én a létezéséről előtte nem tudtam, a perpatvar is anyám nyűge.

Rendőrségi ügy lett belőle, vallomást tettem, közben ő a pszchiátriára került skizofréniával amivel régóta kezelik. Én ápoltam.
Előtte ügyvédi letétbe helyeztük, kórház után visszakértük
Hazakerülésünk után a pénz mint tárgyalóeszköz volt, de nem egyeztek meg (haszonélvezet stb)
A pénz átvételét nagyanyám nem ismerte el, nagy balhé lett, nagyanyám többször rámhívta a rendőröket részegen mondvacsinált indokkal, sikertelenül.
Még egyszer eljöttünk, anyám ugyanis ismét kórházba került, ezúttal egy hónapra.

Anyám zárójelentés után nem teljesen jó állapotban, váratlanul hazament, hogy megegyezik. Temérdek ügyvédi levél és szerződés született, de nagyanyám (alkoholista de nagyon eszes) egyre kevesebb mindenbe ment bele, majd anyám állapotát kihasználva képtelen hazugságokkal teljesen ellenem fordította.

Aztán most nyilatkoztak volna mindketten a feljelentés visszavonásról, és hogy anyám átadta - összegszerűen és anélkül, de ez többször is megiúsult - ezt az ügyvédünk követte végig. (nagyanyám x összeget mondott be a rendőrségen, gyanúsan kerek számot, mi annyit amennyi a letéten is van)
Nagyanyám végül már nem egyezett bele semmibe, az összeget sem ismerte el, hogy átvette azt nem tudom.
Hogy nyitottunk e széfet az nem tudom számít e.

Nagyanyám ügyvédi levelében is szerepel, hogy minden pénzüket a megélhetésükre fordították, nem lehet több megtakarítása, de ez talán nem is érdekes.
Nekem viszont van ennyi adózott pénzem , amennyit követel..

Anyám - betegségéből kifolyólag - már azt állítja, hogy az összeg mégis x, és mi vittük el, én nem adom vissza!!!

Elég az eljáráshoz ezek után, ha a két nő ellenem vall? Akkor is ha anyám eddig homlokegyenest mást mondott és elmondása szerint a pontos összegről csak a mamának volt fogalma? Mi van ha ezt már teljesen ép elmével is állítani fogja? A fentiekről sok dokumentum, tanúk, és ügyvéd is tanuskodik.
Nagyanyám azóta felkért egy híres büntetőügyvédet!

A cél hogy véletlenül sem jusson bíróságra az ügy.

Köszönöm

Rexor # 2011.08.17. 13:17

Bár nem nagyon értem amit itt leírtál, de egy kérdésem van. Elsajáítottad a más tulajdonát képező pénzt vagy sem. Ha igen, akkor loptál, ha nem akkor nem.

Gerike78 # 2011.08.17. 13:26

Ez nem derült ki a szövegből? Nem
Viszont ez csak részben érdekli a hatóságokat ez a bajom.
Ön szernt?
Köszönöm

Gerike78 # 2011.08.17. 15:10

A baj hogy mindenképpen több millió forintról van szó

pazs # 2011.08.17. 15:27

Most tulajdonképpen kinél van a pénz? És egyáltalán kinek a pénzéről beszélünk?

Rexor # 2011.08.17. 15:56

Egyébként bűncselekményi kategória az is, ha valakit hamisan vádolnak (nyilvánvalóan tudva annak az ellenkezőjét). Tehát ha ártatlan vagy , te is élhetsz feljelentéssel.

Gerike78 # 2011.08.17. 17:29

Anyám tudja pontosan. Vagy a széfben a bankban, vagy náluk
de nem csakk ez a lényeg, hanem amit keresnek az az ötszöröse, egy lakás ára!

Gerike78 # 2011.08.17. 17:32

Nagyanyám és/vagy anyámé, ezt ők tudják, én csak a költözéskor szereztem tudomást róla
AZt sem tudom legális e vagy adómentes

Gerike78 # 2011.08.18. 11:15

Kérem valaki írjon,nagyon megfélemlítettek

pazs # 2011.08.18. 11:36

Rexor például jókat írt.

Gerike78 # 2011.08.18. 15:05

Köszi, de azt nem írta, hogy a terhelő vallomás elég e, és mire számíthatok

pazs # 2011.08.18. 15:26

Hát azt innen egyébként sem lehet megmondani, sajnos.

Gerike78 # 2011.08.22. 12:17

Pedig elég sok mindent leírtam. Ez alapján vki jártas csak mond vmit...?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.22. 12:22

Azt, hogy "fogalmazás elégtelen".

végrehajtó1 # 2011.08.22. 13:22

Pedig elég sok mindent leírtam. Ez alapján vki jártas csak mond vmit...?

Nagyon zavaros.Fuss neki még egyszer.Lépésről lépésre.Úgy hogy érthető legyen, ha választ akarsz...

Rexor # 2011.08.22. 14:46

Inkább ne, mert egyre rosszabb lesz :)

naeznincs # 2011.09.07. 16:29

Ha családtagom rendszeresen meglop, van esély rá, hogy bizonyítható legyen? Vagy csak feljelentés, és ne foglalkozzak semmivel?

  • kétségek azért vannak, mert családtag szabad bejárással rendelkezik, ott hagy ujjlenyomatot, ahol akar , és a pénzt gyorsan el lehet tüntetni, így se a tolvajnál, se nálam nincs. Mennyire kell tartanom attól, hogy a feljelentéssel én húzom a rövidebbet? Pl megvádolnak , hogy elfelejtettem hogy elköltöttem? Ha könyvelem a kiadásaimat, az is bizonyítana bármit ilyenkor? ( Max elfelejtettem beírni oda a kiadást..). Ráadásul a tolvaj ugyanoda jár haza, ahová én is, és akkora keze van...
ObudaFan # 2011.09.07. 16:52

Tegyél ismeretlen tettes ellen feljelentést, ha nem vagy biztos benne. És azért totál alaptalan feljelentést ismeretlen tettes ellen se tegyél, mert még abból is lehet hatóság félrevezetésének vétsége, ha a hatóság szerint szándékosan tetted.

naeznincs # 2011.09.07. 17:14

Kedves ObudaFan!
Hát ez az. Biztos vagyok benne, hogy lopás , abban is , hogy ki követi el. Napi szinten átkutatja a holmim, hogy találjon valamit. Azonban mégcsak tetten érni sem tudom, de nem tudom azzal jól járnék e (lapát kezek). Van valamilyen "egércsapda" ilyen esetre ? Valami technikai berendezés, vagy akár kémiai eljárás (uv festék..) ami megfizethető, mégis rendes bizonyíték amit elfogad a rendőrség?

ObudaFan # 2011.09.07. 17:18

Ez nem a te feladatod, hanem a rendőrségé.

naeznincs # 2011.09.07. 17:25

most jutott eszembe, ha esetleg könyvelni kezdeném a bankjegyek számát (úgy tudom az egyedi azonosító),melyek nálam vannak -hasznos lehet?

naeznincs # 2011.09.07. 18:15

mármint azonosítószámát, nem pedig a darabszámát

ObudaFan # 2011.09.07. 20:03

Ez tényleg nem a te feladatod.

naeznincs # 2011.09.07. 21:32

Ok, rád hallgatok. Talán nem véletlenül nyomatékosítod, hogy nem az én dolgom .

De ha otthon történik ilyen, az kiszolgáltatottá tesz, mert ha nem teszel semmit, akkor megismétlődik- addig lopnak amíg csak bugyi marad rajtad. Ha feljelentem, és igazam lett, akkor sem lehet egyszerűen túllépni rajta. Ha bosszút forral, nem kerülhetem el, mert hazajön a "vallatás" után. Két rossz dolog között kell választanom és bevallom ,félek. Ismeretlen tényező a rendőrségi eljárás; nem szeretnék úgy járni, hogy meglopnak és végül még meg is hurcolnak.

Kilelkiztem magam. Tény, abból rosszabbul jöhetek ki, ha magam kezdem gyűjtögetni a bizonyítékokat, ezért nem is teszek inkább ilyet.

Rexor # 2011.09.22. 19:50

Akár bajba is kerülhetsz, ha feljelentenek, mert ez lehet akár a zártöréses lopás esete is.