Lopás a családban - nekem bonyolult


pazs # 2011.10.03. 15:56

Tehát amiért az anyósod utál téged, minden lehetséges módon kiszúrsz a volt férjeddel és még anyagilag is tönkreteszed?
Hoppá, majdnem adtam életvezetési tanácsod kéretlenül.

mentaldr. # 2011.10.03. 15:14

ez a blöff kategória, vagy egyszerűen csak hecceli a pasikat

hunfrakk # 2011.10.03. 15:05

ha a volt férjednek lenne egy kis esze
nem lenne ekkora vesztes
ha kérne jogi segítséget, nem lenne itt
vagyis
bármikor megfordulhat az ügy

ha feljelentene rendőrségen/ügyészségen
és gyanúsított, majd vádlott lennél,
akkor mit szólnál?

de úgysem tesz semmit,
mert félénk papucs, aki még válás után is fél az asszonytól

Zizzz # 2011.10.03. 14:34

Jézusom, micsoda emberek vannak!
Renáta exférjének őszinte részvétem így, ismeretlenül is.

Mr X # 2011.10.03. 14:22

Ha a bíróság jogerősen a férjének ítélte a mosógépet, ön mégis elhozta lakásból, engedély nélkül, az bizony nem ad okot pozitív nyilatkozatokra.

pazs # 2011.10.03. 12:04

Nos, életvezetési tanácsot nem adunk, csak jogit, úgyhogy ezt nem is minősíteném.

pazs # 2011.10.03. 11:24

Csak én nem értem?

Gabicsek # 2011.09.25. 12:25

Elvittem a mosógépet is amit váláskora volt férjem kapott meg, de nekem nagyobb szükségem volt rá .

Te írtad, hogy a férjedé volt, én pedig azt, hogy ez lopás, mert elloptad a férjed tulajdonát.

Dr.Attika # 2011.09.25. 09:01

Ez bizony lopás vétsége, dupla minősítő körülménnyel. A "3 ember" társtettesek.

Gabicsek # 2011.09.24. 20:03

Volt jogod visszamenni a holmidért, ha becsöngetsz és beengednek. Ha felfeszítetted az ajtót és úgy mentél be, (vagy álkulcsal), betöréses lopást követtél el. Jogod van természetesen elvinni a saját holmidat, de az nem úgy működik, hogy bemegyek egy idegen lakásba erőszakkal. És ha beengednek, csak a saját holmidat viheted el.Ha a bíróság a mosógépet nem neked ítélte, akkor azt bizony elloptad, ergo, nem a saját, hanem más holmiját vitted el. Nem úgy működik ám az, hogy "de nekem nagyobb szükségem volt rá". Van jogerős ítélet arról, hogy az a férjed tulajdona.
Nagy bajba kerülhetsz, készülj fel rá!

Rexor # 2011.09.22. 19:50

Akár bajba is kerülhetsz, ha feljelentenek, mert ez lehet akár a zártöréses lopás esete is.

naeznincs # 2011.09.07. 21:32

Ok, rád hallgatok. Talán nem véletlenül nyomatékosítod, hogy nem az én dolgom .

De ha otthon történik ilyen, az kiszolgáltatottá tesz, mert ha nem teszel semmit, akkor megismétlődik- addig lopnak amíg csak bugyi marad rajtad. Ha feljelentem, és igazam lett, akkor sem lehet egyszerűen túllépni rajta. Ha bosszút forral, nem kerülhetem el, mert hazajön a "vallatás" után. Két rossz dolog között kell választanom és bevallom ,félek. Ismeretlen tényező a rendőrségi eljárás; nem szeretnék úgy járni, hogy meglopnak és végül még meg is hurcolnak.

Kilelkiztem magam. Tény, abból rosszabbul jöhetek ki, ha magam kezdem gyűjtögetni a bizonyítékokat, ezért nem is teszek inkább ilyet.

ObudaFan # 2011.09.07. 20:03

Ez tényleg nem a te feladatod.

naeznincs # 2011.09.07. 18:15

mármint azonosítószámát, nem pedig a darabszámát

naeznincs # 2011.09.07. 17:25

most jutott eszembe, ha esetleg könyvelni kezdeném a bankjegyek számát (úgy tudom az egyedi azonosító),melyek nálam vannak -hasznos lehet?

ObudaFan # 2011.09.07. 17:18

Ez nem a te feladatod, hanem a rendőrségé.

naeznincs # 2011.09.07. 17:14

Kedves ObudaFan!
Hát ez az. Biztos vagyok benne, hogy lopás , abban is , hogy ki követi el. Napi szinten átkutatja a holmim, hogy találjon valamit. Azonban mégcsak tetten érni sem tudom, de nem tudom azzal jól járnék e (lapát kezek). Van valamilyen "egércsapda" ilyen esetre ? Valami technikai berendezés, vagy akár kémiai eljárás (uv festék..) ami megfizethető, mégis rendes bizonyíték amit elfogad a rendőrség?

ObudaFan # 2011.09.07. 16:52

Tegyél ismeretlen tettes ellen feljelentést, ha nem vagy biztos benne. És azért totál alaptalan feljelentést ismeretlen tettes ellen se tegyél, mert még abból is lehet hatóság félrevezetésének vétsége, ha a hatóság szerint szándékosan tetted.

naeznincs # 2011.09.07. 16:29

Ha családtagom rendszeresen meglop, van esély rá, hogy bizonyítható legyen? Vagy csak feljelentés, és ne foglalkozzak semmivel?

  • kétségek azért vannak, mert családtag szabad bejárással rendelkezik, ott hagy ujjlenyomatot, ahol akar , és a pénzt gyorsan el lehet tüntetni, így se a tolvajnál, se nálam nincs. Mennyire kell tartanom attól, hogy a feljelentéssel én húzom a rövidebbet? Pl megvádolnak , hogy elfelejtettem hogy elköltöttem? Ha könyvelem a kiadásaimat, az is bizonyítana bármit ilyenkor? ( Max elfelejtettem beírni oda a kiadást..). Ráadásul a tolvaj ugyanoda jár haza, ahová én is, és akkora keze van...
Rexor # 2011.08.22. 14:46

Inkább ne, mert egyre rosszabb lesz :)

végrehajtó1 # 2011.08.22. 13:22

Pedig elég sok mindent leírtam. Ez alapján vki jártas csak mond vmit...?

Nagyon zavaros.Fuss neki még egyszer.Lépésről lépésre.Úgy hogy érthető legyen, ha választ akarsz...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.22. 12:22

Azt, hogy "fogalmazás elégtelen".

Gerike78 # 2011.08.22. 12:17

Pedig elég sok mindent leírtam. Ez alapján vki jártas csak mond vmit...?

pazs # 2011.08.18. 15:26

Hát azt innen egyébként sem lehet megmondani, sajnos.

Gerike78 # 2011.08.18. 15:05

Köszi, de azt nem írta, hogy a terhelő vallomás elég e, és mire számíthatok