Helyi rendelet erősebb a KRESZ - nél?


websas # 2008.11.09. 17:47

Szia justizmord!

Rendesen ki offoltuk a témát.

Abban igazad van ha mégis bemegy majd vissza fordul,valamint ha gyalog betól egy motorkerékpárt,de én abból indultam ki, hogy lemegy a tóig (elhagyja az utat majd ismét vissza megy)álltalában sétálni fürödni pecázni így szoktak.

websas

websas # 2008.11.09. 17:28

Kedves Pjotr!

"Az a tábla csak azt jelzi, hogy tök felesleges más irányból megközelíteni az utcát, onnan sem lehet bemenni"
Amit írsz abban igazad van de nem erről van szó.Képzelj magad elé 1 horgásztavat 3 úton lehet oda jutni mind a 3 út elején végén kint van a mindkét irányból behajtani tilos tábla.Ez azt is jelenti, hogy ezenaz úton nem, de egy másikon mégis ellehet jutni az út tulsó felére.Miközben ez nincs így mert az egész tó védett.következésképpen a tó felől nincs értelme a táblának.Namost ha mégis behajtok és egy másikon pedig ki akkor 2 szabs.-t követek el.
(ha visszatolatok akkor valóban csak 1-et)
Ezért írtam még korábban,hogy ez egy "városi"tábla.
Szvsz.korrekt jó tábla nincs rá.mert a sima behajtani tilos is félre informál.

websas

justizmord # 2008.11.09. 17:02

Szia Websas :)

Azt bátorkodtam a minkét irányból behajtani táblával kapcsolatban megemlíteni, hogyha egy zárt minden irányból ugyanígy védett területre hajt be valaki akkor kihajtáskor is szabs. történik.

Websas, drága. Mint mondtam, a tábla nem azt jelenti, mint amit te gondolod, hogy jelent.

A tábla nem azt jelenti, hogy befelé sem szabad menni meg kifelé sem. Nem így érti a tábla, hogy mindkét irányból. A mindkét irányból úgy értendő, hogy befelé tilos menni, de azt az utca minden végénél tilos. Befelé. Kifelé nem tilos. Ha az utcának három nyílésa van, mint a porszívó csőnek, akkor mind a három nyílásánál tilos BEMENNI. Kimenni persze mind a három nyíláson szabad.


Iniuria non excusat iniuriam

Pjotr # 2008.11.09. 13:41

Hogy a fenébe történne egyszerre két szabálysértés?
Akkor ha betévedek egy ilyen területre, akkor egyszerre büntetnek meg azért mert bementem, mert kimentem, mert bentvagyok, illetve mert nem mentem ki vagy nem mentem be?
És mi van ha kitolatok, akkor nem büntetnek meg kimenetkor csak bemenetkor?
Vagy ahány tábla van kirakva minden irányban, annyiszor büntetnek meg, mert ott is bemehettem volna vagy kimehettem volna?
Az a tábla csak azt jelzi, hogy tök felesleges más irányból megközelíteni az utcát, onnan sem lehet bemenni
Míg a egyirányból behajtani tilosnál látod, hogy az utca túlsó végén bemehetsz.
Nem kell ezt túlmisztifikálni, hogy kihajtás meg behajtás iránya meg egyéb baromságok.

websas # 2008.11.09. 13:30

Kedves justizmord!

Persze ha az eredeti felvetést is elolvasod sokat fog segíteni a leendő hozzászólásaid,véleményed alakításában.

websas

websas # 2008.11.09. 09:40

A személyi számom 3-assal kezdődik.

A porszívócsőnek egyébként 3 nyílása van a 3.-al a szívás erősségét lehet szabályozni.(keveset porszívóztál).

Ha egy cső egyik felét lezárjuk akkor benne az éppen aktuális közeg már nem tud áramlani így működik pl. a vizcsap elég ha otthon elzárod a vízműnél már nem kell.
Azt azért megjegyezném a szóbanforgó esetnél utcáról szó sem volt.

A sasnak azért nincs kereke mert túl gurulna a nyuszi hátán és csőrre esne, egyébként földre nem száll le csak faágakra

Repülőgép: a hidroplánnak pl. nincs kereke,mégis repülőgép.
Azt bátorkodtam a minkét irányból behajtani táblával kapcsolatban megemlíteni, hogyha egy zárt minden irányból ugyanígy védett területre hajt be valaki akkor kihajtáskor is szabs. történik.

Köszönöm a kerékpár kerekeivel kapcsolatos információdat, és egyben válaszodat kérem az alábbi problémámra: Mit csinál a szél amikor nem fúj???

websas(kereketlen)

justizmord # 2008.11.09. 03:45

Keeeeedves WEB-Sas... Ugye te nő vagy?

Nézd, elmagyarázom.

Az autónak négy kereke van. A repülőgépnek három, a sasnak pedig egy sem, mert az repülés után a két lábára száll le.

Az autó (tudod, az a négy kerekű izé) az utcába bemehet az északi irányból is, meg az utca másik végiben déli irányból is.

Az utca az egy olyan furcsa izé, mint a porszívócső (így talán jobban megérted), hogy a porszívócsőnek is két oldalon van nyílása. Ha az egyik oldalról belefújunk, akkor a másik oldalán jön ki a levegő, ha a másik irányból fújunk bele, akkor az egyik oldalon.

Na most. Vannak olyan utcák, amikbe dél felől be lehet hajtani és északi végén jön jön ki az a négy kerekű izé, de másik irányba nem szabad keresztül menni az utcán. Ezeket az utcákat nevezi a KRESZ egyirányú utcának.

Még egyszer, ezekbe az utcákba csak az egyik végük felől szabad behajtani, a másik végükből nem.

Aztán vannak azok a nagyon speciális utcák, hogy sem az egyik, sem a másik végükből nem szabad behajtani. (Mintha a porszívó csőnek letakarod mindkét nyílását, és nem tudsz bele dugni semmit, egyik irányból sem.)

Na. Az ilyen utcák, amelyikbe egyik végén sem lehet behajtani, ezeknek a végén van "mindkét irányból behajtani tilos" tábla. Ez a tábla nem azt jelenti tehát, hogy a táblás végén se be se ki nem szabad menni. Ez a tábla azt jelenti, hogy az utca egyik végén sem szabad bemenni a kettőből. De ha már bent vagy, a kifelé hajtást nem tiltja a tábla, tehtá nem az a két irány, hogy befelé meg kifelé.

Végül pedig elárulom, hogy a biciklinek ráadásul két kereke van.


Iniuria non excusat iniuriam

websas # 2008.11.08. 22:31

Kedves Monalisa1!

"Ha már behajtott (…) tetszőleges irányba kimehet, mert a másik oldalról nem hajtott be."

Akkor most kétszer büntetnéd? egyszer mert behajtott és másodszor mert rájött tévedésére és kiment?

(ha a mindkét irányból behajtani tilos táblából indulunk ki.)

websas

nyusz66 # 2008.11.08. 20:48

Ma lementem arrafele újra, világosban:
Ahol le lehet menni, tényleg csak "természetvédelmi terület" tábla van, ám kifele jövet raktak ki elsőbbségadás kötelező táblát!
És csak a levezető út VÉGÉN, a parkolóból továbbvezető sétány 2 ágán van mindkét irányból behajtani tilos tábla.

Úgyhogy megnyugtattatok, és magamat is megnyugtattam: ezentúl is oda fogunk járni.

monalisa1 # 2008.11.08. 16:44

Ha már behajtott (...) tetszőleges irányba kimehet, mert a másik oldalról nem hajtott be.

websas # 2008.11.06. 00:42

Kedves Monalisa1 !

Igazad van és már csak hasogatom a szőrszálat.

„Mindkét irányból behajtani tilos“ táblát – már ahol…"

Ez a tábla eleve rossz, mert: azt is tiltja,hogy kifelé hajtani lehessen. Miközben az elérendő cél szerint már behajtani sem lehetett volna.(Képzelj el egy kört amiben nincs senki onnan a kifele forgalamat nem kell tiltani.).Ez a "tábla" városra lett kitalálva.

websas

monalisa1 # 2008.11.06. 00:10

A "Természetvédelmi terület" tábla fekete szegélyű és fekete felíratú., alatta szokták volt elhelyezni a "Mindkét irányból behajtani tilos" táblát - már ahol...

websas # 2008.11.05. 23:56

Kedves KrisztiánBp !

Off
Nálam 1 napos áramszünet volt karb.tart. miatt nem volt net sem.Ezért késtem a válasszal.
On

A kresztáblák kiemelten a "tilalmat" jelzők nagyon egységesek szinte az egész világon, többnyire kerekek piros szegéllyel, a többi csak "ajánlás". Ha az eset a leírtak szerinti,akkor szerintem a bírságolók igen durva hibát követtek el.

websas

monalisa1 # 2008.11.05. 08:33

Visszavonom amit írtam, vagyis ahol "Természetrvédelmi terület" tábla van kitéve az nem több - és nem kevesebb - mint az adott terület természetbeni különbözősége egyéb területtől.

Pl.

  • nemzeti park
  • tájvédelmi körzet
  • világörökség része
  • aborétum
  • botanikus kert
  • stb.

Pl. a Bükki Nemzeti Park is elég nagy terület és baradság lenne bármely hatóságtól, ha megtiltanák az autóval törénő behajtást, mit ne mondjak azon az akár át is hajtást.

A kiegészítésként elhelyezhető "Mindkét oldalról behajtani tilos" tábla nélkül a büntetés nem jogos.

nyusz66 # 2008.11.05. 06:00

Monalisa1!

Mint már többen felhívták a figyelmedet rá, újból kiemelem:

NINCS behajtani tilos tábla SEMILYEN SE, ahova mi be szoktunk állni!
Egy tóparti sétányhoz LEVEZETŐ útszakasz elején van egy "Természetvédelmi terület" tábla, az útszakasz végén parkoló, játszótér, ahova mondjuk babakocsik anyukák is lejárnak, stb.
Az út folytatódik a parkolón túl körbe a tó partján, NA OTT VAN A BEHAJTANI TILOS tábla. DE ODA NEM AKAROK BEHAJTANI!

KrisztiánBP!

Idéznél idevonatkozó szabályt/törvényt, ami tiltja a behajtást természetvédelmi területre? Tudod azért hiszem el nehezen, mert pár településsel arrébb sok kilóméteren át a természetvédelmi területet keresztezi a normál főút, és valljuk be, ha igazad lenne, akkor igencsak bajos lenne azon a környéken a közlekedés...
De, ha tudsz konkrét törvényi hivatkozást - vagy bárki más - akkor természetesen nem vitázom tovább, és ezentúl a babakocsis anyukákat is felvilágosítom, hogy bizony jobban teszik, ha a gyerekkel jó messziről jönnek el a játszótérig gyalog, mert ez a parkoló ugyan nem azért van, hogy ők itten leparkoljanak - vagy legalább szerezzenek mozgássérült igazolványt, ahogy azt monalisa1 tanácsolta...

monalisa1 # 2008.11.04. 20:20

nyusz66

Egy mozgáskorlátozott az autójával bemehet a "mindkét irányból behajtani tilos" táblán túlra és leállhat a parkolóban, persze tegye ki a műszerfalra jól látható helyre a kék színű rokkantigazolványt. Őt a közterületes nem fogja feljelenteni, más mindenkit ellenben igen - és jogosan.

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.04. 20:07

valamiért lehagyta a felét, ezért lett értelmetlen a mondat de azért így is érthető amit írtam, azt hiszem.
K

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.04. 20:06

Te Websas!
Figyi rám! na most ezt csak vagy igazam van. Ugyan nem KRESZ-tábla, csakhogy egy természetvédelmi területre gépjárművel behajtani tilos még akkor is, ha nincs külön behajtani tilos tábla! És ezt pedig nyilván nem a közútkezelő helyezi ki, hanem az önkormányzat vagy az erdőtársaság.
Rosszul tudom?
K

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.04. 19:56

Sushu azt hiszem te tudsz valamit :-)
K

nyusz66 # 2008.11.04. 19:44

Megnéztem, és nincs ott semmi más tábla, mint a madaras természetvédelmi terület.

Akkor lemehetünk továbbra is oda parkolni, ha sétálni szeretnénK?

Milyen jogcímeken bírságolhat egyáltalán parkoló autókat közterületfelügyelet?

Létezhet valamilyen csavar, amivel végül mégis megszivathatnak?

Mert nem játszmázni akarok velük, de tényleg sokkal jobb volt úgy sétálni, hogy nem az idő felében a kellemes hely FELÉ sétálunk a házak között, hanem csak letesszük a kocsit. És, ha nem büntethetik, akkor persze szeretnénk is továbbra az egyszerűbb megoldást használni...

shushu # 2008.11.01. 09:44

Szerintem azt várták, hogy pánikba esel az összeg hallatán és lefizeted őket. De ez csak magánvélemény.

websas # 2008.11.01. 08:21

Kedves Monalisa1! Azt írta Nyusz66 hogy:"Van egy levezető út, aminek már az elején kinn van a „természetvédelmi terület“ tábla. Ha ott továbbhaladunk, akkor az út végén egy kialakított parkoló, és az út folytatásában a már említett behajtani tilos tábla" Akkor minek a parkoló ?
A szöveges táblák nem a Kresz részei külföldi pl.nem is érti.

websas

monalisa1 # 2008.11.01. 08:06

Akármilyen okból is tiltja a tábla a "Mindkét irányból behajtani tilos"-t, ha "tábla" van akkor a tilalmat be kell tartani. Az összeg meg jogszabályilag fix, utólagos engedményre nincs mód.

websas # 2008.11.01. 06:46

Ha nem volt tábla akkor nyerni fogsz vagy fel sem jelentenek (azért én lefényképezném)
A helyi Önk.kitetethet táblákat de annak hiányában nincs miről beszélni A Kreszben "helyi rendelet" nevü tábla nincs.

websas

nyusz66 # 2008.10.31. 21:24

A következő történt velem:
Lakóhelyemen van egy tó, aminek a partját természetvédelmi területté nyilvánították korábban. Emiatt csak igen korlátozott az odajutási lehetőség, többnyire a levezető utcák végén ott a "mindkét irányból behajtani tilos" tábla.
Van egy levezető út, aminek már az elején kinn van a "természetvédelmi terület" tábla. Ha ott továbbhaladunk, akkor az út végén egy kialakított parkoló, és az út folytatásában a már említett behajtani tilos tábla.
Mi sétálni szoktunk lejárni a partra, leparkolunk, aztán sétálgatunk, majd vissza, és hazahajtunk.
Ma este arra mentünk vissza, hogy a közterületesek épp javában fotózgatják a kocsit.
Kérdésemre elmondták, hogy "Helyi rendelet alapján a város területén lévő természetvédelmi területekre tilos gépkocsival behajtani, és 150 ezer forintig terjedő bírságot szabhatnak ki."

A kérdésem most itt az: megteheti ezt egy önkormányzat? Miért kellene mindenkinek perfekt lennie a helyi rendeletekből? Nem arra valók a KRESZ táblák, hogy mindenki számára egyértelműen jelezzék, mit szabad és mit nem? És, ha teszem azt egy nem helyi lakos, pláne külföldi talál ott megállni? Honnan a ragyából vegye, hogy itt bizony helyi rendeletileg tilos a behajtás?

Mire számíthatok, és mivel fellebbezhetek, ha megbüntetnek? Nem sértettek ezzel szabályt? Mert így tulajdonképpen nekem úgy tűnik, kialakítottak egy helyi pénznyelőt, ahonnan könnyű pénzhez juthatnak, az állampolgárok csőbehúzásával/megtévesztésével. Én ugyanis soha nem hajtanék be behajtani tilosba, hacsak nem életveszély fenyeget...