Készpénz kölcsönadási szerződés


Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.04. 07:39

Nem egészen. Az egyik házastárs által kötött szerződések a másikat is kötelezik, hacsak a szerződést kötő harmadik személy nem tudott kifejezetten arról, hogy ő a megkötéshez nem járult hozzá.
A korlátozás csak annyi, hogy a másik házastárs a különvagyonával nem felel.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.06.03. 18:08

gubi, gubát nem ismered? Eltűnt a fórumról.

A kölcsön azt terheli, aki a kölcsönvevő volt azon a szerződésen.
Ezen a gondolaton továbbmenve még az apja is tartozhatna neked, de inkább nem fűzöm tovább. :))

gubi # 2009.06.03. 10:28

Tisztelt Cím!

Pénzt adtam kölcsön egy illetőnek, írtam egy kölcsönszerződést, melyet két tanú is aláírt. Ekkor még házas volt. A pénzt és a szerződést tagadja, nem adja vissza. A kérdésem az, hogy a volt feleséget terheli-e ez a kölcsön, ha a kölcsön és szerződésének keletkezésekor még házasok voltak?
Köszönettel

hunfrakk # 2009.01.26. 19:47

akadozott a fórum
első hozzászólásom nem jelent meg
ezért írtam másodikat - azt hittem eltünt első
most meg látom - itt virít mind2

hunfrakk # 2009.01.26. 18:39

BM adatbázis ma már nincsen
legalábbis nem így hívják
több mint három éve nincsen már Belügyminisztérium
azon szerv, mely az adatokat kezelte, feldolgozta korábban úgy hívták, hogy BM Központi Adatkezelő, Feldolgozó és Választási Hivatal
ezt ma úgy hívják, hogy Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala
náluk lehet érdeklődni

http://www.nyilvantarto.hu/…os/index.php?…

figyelmedbe ajánlom a
Személyi Nyilvántartási és Igazgatási Főosztályt és a
Közlekedési Igazgatási és Nyilvántartási Főosztály

adatszolgáltatáshoz meg kell adni célt és jogalapot és 2500 Ft-ot
egy rendszám bemondására nem fognak adatokat közölni

hunfrakk # 2009.01.26. 18:34

Pontosan le tudod írni az elérhetőségét annak a programnak mert sajnos nem találom. Beütöm a rendszámot és kiadja a tulajdonos adatai?

ez a program CSAK a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalában érhető el

Közlekedési Igazgatási és Nyilvántartási Főosztály
http://www.nyilvantarto.hu/…os/index.php?…

egy rendszám megadására nem fogják megmondani az üzembentartó (tulajdonos) adatait egy magánszemélynek

a végrehajtónak megmondják a lakcímet
de az már a Személyi Nyilvántartási és Igazgatási Főosztály hatásköre

pontosan elő kell adni mi célból kell az adat
kell cél és jogalap!

adatszolgáltatás díja 2 és 3 ezer Ft között van / db

airis # 2009.01.26. 18:07

Szia pontosan meg tudná valaki mondani hol találo meg és érem el az előbb hivatkozott BM adatbázist ha egy elérési utat és internet címet le tudna írni megköszönném.

airis # 2009.01.26. 18:01

Pontosan le tudod írni az elérhetőségét annak a programnak mert sajnos nem találom. Beütöm a rendszámot és kiadja a tulajdonos adatai?

bigdady # 2009.01.24. 20:49

BM adatbázis

Szatti # 2009.01.24. 19:39

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, és véleményeket.

Lenne még egy kérdésem:

Minap valahol azt olvastam, hogy ha valaki ellen végrehajtási eljárás indul (akár a kölcsönszerződésben foglaltak be nem tartása miatt), és jelen pillanatban nincs tulajdona, vagyona, akkor a vh eljárás csak szünetel. És amint lesz valamije, akkor onnan meg a tiltás, levonás, végrehajtás..

Igaz ez így ebben a formában??

Illetve:
gépjármű rendszám és típus alapján honnan tudhatok meg tulajdonost, és lakcímet??

Köszönöm.

airis # 2009.01.16. 13:07

Teljesen jogos a két pont de az alatt leírt rész szerintem a mérvadó szerintem de ezt mindenki döntse el maga.

ObudaFan # 2009.01.16. 13:00

ŰA hangfelvétellel két probléma van:

  • ha nem járult hozzá a másik fél, akkor az elkészítése és a felhasználása nem jogszerű,
  • sokkal nehezebb vele bizonyítani, mint az irattal.

Tehát: irat mellett felesleges.

airis # 2009.01.16. 12:57

Nem kedves ObudaFan én nem azt ajánlottam hogy ne írjon papírt persze kell. Ha egy mód van rá informálódjon ami a következőre értem van e olyan ismerőse aki bankos vagy rendőr vagy apeh-nél dolgozik meg kellene tudnia van e tehermentes tulajdona mivel az nagyon jó dolog hogy írsz egy papírt amiben benne foglaltatik egy x milliós ingatlan de ha az jelzáloggal van terhelve akkor a bank élvez elsőbbséget.

A kezes bevonása okos ötlet bár a mai világban ilyet senki nem vállal be még a saját családtag sem.

A javaslatom hogy vedd fel a beszélgetéseteket nem arra irányúlt hogy csak ezt használd ez csak egy segítség ami a későbbiekben ha esetleg az ügyfél letagadja hogy ő nem vett fel tőled pénzt ott a beszélgetés meg a papír és már ez le is van tudva.

Sajnos azt kell mondjam hogy a mai helyzetben senki ne adjon pénz se barátnak se távoli rokonnak még akkor sem ha papírt írnak.

Az ügyvédi papír ugyan az mint amit az interneről le tudsz tölteni ezt nem én mondtam hanem egy nagyon kedves ügyvéd ismerősöm semmivelsem tud többet ugyan ott vagy. Ugyan úgy ügyvédhez fordulsz ő megírja a felszólító levelet és utána pereskedés.

Ha közjegyzőt vonsz be jó ötlet bár költséges nem kevés pénz de még akkor sincs rá garancia hogy viszont látod a pénzed valaha is.

Ha nem tudod milye van a másik félnek munkája jól fizető munkája, autója ami az övé és nem lízingeli vagy lakása ami tehermentes és nem több körösen be van hitelezve akkor adj kölcsön.

Írhatsz vagy irathatsz akármilyen papírt ha nem akar fizetni akkor nem fogsz viszont látni semmit sem.
Azt vedd alapul miért kér kölcsön mennyen a bankba és vegyen fel onnét ott is kap azért mert nem felel meg a feltételeknek így hogy tudnád tőle visszaszerezni a pénzed.

Tudom hogy hosszó a szöveg de ha végigolvastad és kicsit végiggondolod rá fogsz jönni nem szabad kölcsönadni senkinek sem.

ObudaFan # 2009.01.15. 20:19

Nem jó ötlet, az írásbeli szerződés a jó ötlet. És valóban nem árt, ha záloggal, vagy kezessel biztosítva van.

Szatti # 2009.01.15. 12:03

Remek... :)
Köszönöm szépen.
Kacsalábonforgója (pláne 1/1-ben) n(s)incs...

Airis, a felvétel jó ötlet. Köszönöm,

Sz.

airis # 2009.01.15. 11:54

Ez sajnos tényleg így van. Nem lehet behajtani addig amíg nincs semmi féle tulajdona vagy jövedelme de ha volt és az alatt az idő alatt amíg a visszafizetés meg nem történt a tulajdonát eladja vagy átruházza abban az esetben lehet zálogosítani.

Ezekben az esetekben sajnos nem lehet mit tenni. Nem érdemes hosszú időre kölcsönadni mivel a kölcsönvevő eltünhet.

Sajnos én is hasonló cipőben járok.
Írtunk papírt és ha véletlen le akarja tagadni a hogy ő nem írt alá semmit csináltam a telefon beszélgetésekről videó felvételt ahol hallatszik a beszélgetés sőt amikor találkoztunk a kocsiba is betettem és felvettem a beszélgetéseket.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.01.15. 10:06

:)
Azt mi honnan tudhatnánk? Ha van tehermentes, 1/1 tulajdonú kacsalábon forgója, akkor behajtható. Ha még a gatyáját is csak bérli - de nem tudni miből, mert jövedelme semmi - akkor nemigen hajtható be.

Szatti # 2009.01.15. 10:03

Mi a helyzet abban az esetben, ha nem jelölünk meg zálogtárgyat?
Milyen esélyekkel hajtható be az összeg Adóstól?

Köszönöm.

Szatti # 2009.01.15. 09:55

Bonyolódik a helyzet, de nagyon köszönöm ObudaFan a választ..

ObudaFan # 2009.01.15. 09:49

1. Utólag is lehet zálogjogot alapítani, de a hitelezőnek és az adósnak is meg kell jelennie a közjegyző előtt.
2-3. Az nem gond, ha nem az adós a zálogtárgy tulajdonosa, ha a zálogtárgy tulajdonosa hajlandó a saját zálogtárgyát elzálogosítani, és megjelenni a közjegyző előtt ezt aláírni.

Szatti # 2009.01.15. 09:36

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék, hogy az alább leírtak alapján, miszerint:

1, "A tartozáselis­merésről közvetlenül végrehajtható közjegyzői okirat kiállításának van értelme, mert ha az adós továbbra sem fizet, végrehajtási záradékkal kell ellátni a közjegyzői okiratot, és adhatot a bírósági végrehajtónak végrehajtásra (azaz nem kell pereskedned)." -
ezt akkor is meg lehet tenni, ha már létezik egy Adós és Hitelező által (illetve tanúk által) aláírt szerződés) tehát utólag? Vagy ez csak úgy érvényes, ha Adós és Hitelező együtt vonul a közjegyzőhöz?

2., Másik kérdésem is kölcsönszerződéssel kapcsolatos:
az interneten találtam egy mintát erre vonatkozóan, viszont ott az egyikben bankbetétet, másikban pedig Adós nevére bejegyzett ingatlant kínál fel zálogul és biztosítékul a pénzre.
1,7 millió forintról van szó.
Mi van akkor, ha ezek a tételek nem állnak Adós rendelkezésére? (sőt, semmi! nincs a nevén)

3., Adós rendelkezik egy gépjárművel ami nem a saját nevén van. Ilyen esetben megjelölhető az zálogként?

Köszönöm a válaszokat,

Szatti

Egyjogász # 2009.01.08. 11:03

A tartozáselismerésről közvetlenül végrehajtható közjegyzői okirat kiállításának van értelme, mert ha az adós továbbra sem fizet, végrehajtási záradékkal kell ellátni a közjegyzői okiratot, és adhatot a bírósági végrehajtónak végrehajtásra (azaz nem kell pereskedned). Ennek tartalmáról, költségeiről (ami vélhetően nem kevés, de rá kell verni az adósra) egy közjegyző tud részletes felvilágosítást adni.

Ehhez nem kell ügyvéd által írt szerződés vagy ellenjegyzés, forduljatok közvetlenül a közjegyzőhöz.

(Az ügyvédi ellenjegyzésnek nincs olyan joghatása, mint egy közjegyzői okiratnak, és a kölcsönszerződésnek nem is érvényességi feltétele az ügyvédi ellenjegyzés.)

ObudaFan # 2009.01.07. 18:11

Ügyvédi ellenjegyzéshez egy ügyvédet, közjegyzői tanúsítványhoz egy közjegyzőt.

airis # 2009.01.07. 11:13

A szövegét tekintve:
Tartalmazza a Címet
A kölcsönadő és a könycsönvevő adatait. Tartalmazza a kölcsönadás napját összegét számmal, betűvel kiírva. Továbbá a fizetés határidejét, elismerésének jogát valamit ha nem teljesíti ebben ez esetben a PTK rendszerét tartják szemelőtt. Keltezés, a két személy és a tanúk.

Valamint a kölcsönvevő személyig. és lakcímkártyáráról fénymásolat.

Megpróbálom úgy alakítani hogy a személy aláírjon egy közjegyzői papírt.

Ez pontosan hogy működik kit kell ebben az esetben megkeresnem vagy mi az előfeltétele ennek a papírnak ügyvéd által írt szerződésre gondolok előfeltételként.

guba # 2009.01.07. 09:35

Ez azért egy érdekes megközelítés. Ha ugyanis az az irat még egy pénzkölcsön szerződés kívánt joghatásainak a kiváltására sem lenne alkalmas, akkor nehezen tudnám elképzelni tartozáselismerő nyilatkozatként ugyanerre a szerződésre nézve.