végrendelet


Majordomus # 2022.06.16. 20:25

Minden oldalt és a tanuknak is!

pitbullkutya # 2022.06.16. 19:37

Ha egy gépelt végrendelet egy A/4-es lapon elfér, akkor mindkét oldalát alá kell írni, hogy érvényes legyen vagy elég csak az utolsót, mivel nem több lapból áll?

Majordomus # 2022.05.18. 20:12

És milyen sokan sehogy sem gondoskodnak..

SIldi # 2022.05.18. 18:51

Az elhunyt gondolta , hogy jó lesz igy. ..Első körben mi is ilyet kaptunk, a tanú a lap tetejére volt rákopizva , de a végén sikerült leírni saját kézzel . Persze a másolatot akarta elküldeni, de aztán csak meggyőztük , hogy jobb , ha itt van az eredeti. Számomra azért hihetetlen, hogy több millió forint sorsáról igy gondoskodik valaki.

Majordomus # 2022.05.18. 17:21

Irjál te is egy újat.

SIldi # 2022.05.18. 17:21

Nem:) köszönöm a választ , és a megerősítést .

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.18. 17:06

Nyilvánvaló érvénytelenség, ha nyilvánvaló, hogy csak szkennelve van. De hát látom én?

SIldi # 2022.05.18. 16:50

Nincs benne egyik végrendeletében sem , hogy az előző végrendeletet hatályon kívül helyezi. A beszkennelt aláírás nyilvánvaló érvénytelenségnek számít , vagy sem, vagy ez már a bíróság hatásköre ?

SIldi # 2022.05.18. 16:50

Nincs benne egyik végrendeletében sem , hogy az előző végrendeletet hatályon kívül helyezi. A beszkennelt aláírás nyilvánvaló érvénytelenségnek számít , vagy sem, vagy ez már a bíróság hatásköre ?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.18. 16:22

Az utolsó érvényes végrendelet a hatályos. (Különösen, ha benne van, hogy a korábbiakat hatályon kívül helyezi.) A közjegyző csak a nyilvánvaló érvénytelenséget veheti figyelembe, minden más a bíróság dolga.

Szomorú örökös # 2022.05.18. 16:02

Sildi

A nálam lévő 2017- ben kézzel írt, eredeti példány

Félek, hogy ez a végrendelet lesz az, amit elfogadnak, mert az összes többi,
amit leírtál, gyakorlatilag „házilag szerkesztett” verzió.
Aki ezeket komolyan veszi, az önmaga is komolytalan.

SIldi # 2022.05.18. 12:34

A következőkben kérném a segítségüket. A nagynéném férje elhunyt , és több végrendelet is elő került . A nálam lévő 2017- ben kézzel írt, eredeti példány, két tanúval aláírt ( ebből az egyik a későbbi végrendeletekben kedvezményezett ) A 2018- ban írt , számítógéppel szerkesztett , két tanúval ellátott, de ebből nincs meg az eredeti, csak egy szkennelt változat, itt az egyik tanú az egyik kedvezményezett felesége , a kedvezményezett elhunyt . Illetve most előkerült 2 db ugyanazon a napon irt 2019- es végrendelet . Mindkettő számítógéppel szerkesztett ,két tanús, de az egyik tanú a 2018- as változatból van word dokumentumba beillesztve , illetve a másik sem eredeti aláírás , valahonnan másolt , beillesztett szintén, viszont rajta van az elhunyt eredeti aláírása, az egyik tanú kedvezményezett is . A másik, ugyanaznap irt végrendeletből nincs eredeti csak egy tákolt , össze fénymásolt végrendelet , formáját tekintve eltér teljesen a másik ugyanezen a napon irt végrendelettől, illetve az egyik tanú itt is a 2018-as végrendeletből van odaillesztve. Én mindegyikben kedvezményezett vagyok, de az elsőben én és a férjem , a többiben sokadmagammal vagyok. A hagyatéki tárgyaláson vajon melyik lesz az érvényes , és egyáltalán vizsgálja ezt a közjegyző ? Ha nem vizsgálja, perre lehet -e vinni sikerrel ?

drbjozsef # 2022.03.17. 10:36

Massat,

Ha megfelelnek a Ptk. 7:18.§ és 7:19.§-nak, akkor igen.

Vagyis ha juttatásban részeslünek a végrendelet szerint, akkor nemhogy tanúk, de még csak a végrendelet készítésében közreműködők sem lehetnek.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Massat # 2022.03.17. 10:31

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Szeretném megkérdezni, hogy végrendelet készítésénél a gyermekeim is lehetnek tanúk?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.10. 06:16

Akkor azt érvényesítheted.

ch22 # 2022.01.09. 20:03

Nem mondtam le

ch22 # 2022.01.09. 20:03

Nem

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.09. 19:34

A bátyádat kérdezd. (Köteles részről lemondtál?)

ch22 # 2022.01.09. 19:20

Tisztelt Jogiforum! Meghalt szülöm meg 7 eve batyamnak ajandekozta a fel hazat, amiben vele laktam valasom ota, azaz egy evtizede, ö haszonelvezö volt halalaig. Az ingosagait vegrendeletben most ram hagyta. Meddig maradhatok, mennyi idöm van a kiköltözesre? Nagyon köszönöm mielöbbi valaszukat

drbjozsef # 2022.01.07. 06:44

Bkriii,

Benne van a határozatban (jegyzőkönyvben, valamit csak kaptál), hogy elhalasztotta a tárgyalást? Ha igen, akkor se ellőtte, se utána valamelyik mondatban nincs rá utalás, hogy miért?
Valszeg azért egyébként, mert nem jelentek meg, és azt a kijelentést, hogy "nem kívánnak örökölni", a közjegyző nem tekintette a törvény szerinti öröklés visszautasításának. De ha nincs benne, hívd fel, és kérdezd meg a közjegyzőt, bár szerintem maga az indok végülis mindegy, ha már elhalasztotta.

Ha a megismételt tárgyalásra sem mennek el, akkor szerintem már nem fogja halasztani, az általa ismert adatok alapján fogja átadni a hagyatékot, és értesíti az "érintetteket", a jogorvoslati lehetőségeikről. Ha te úgy nyilatkozol, hogy a fénymásolt végrendeletet nem fogadod el, akkor azt elvileg nem veheti figyelembe.

Mert igaza van KBS-nek abban, hogy a végrendelet nem "érvénytelen" attól, hogy csak másolatban lelhető fel. De ha az nem hiteles másolat, akkor vagy valamilyen külön bizonyítás kellene, hogy az eredeti végrendelet létezik, még most is érvényes és hatályos (ami eredeti példány nélkül elég nehéz), vagy az érdekeltek egybehangzó véleménye kell, hogy azt elfogadja a közjegyző, és az alapján adja át a hagyatékot. Ha minden fél elfogadja azt, akkor nem kell pereskedni vagy bizonyítani.

Lásd. pl.: https://kuria-birosag.hu/…alasok/pk-87

Bkriii # 2022.01.06. 18:41

Tisztelt BEM, Kovács_Béla_Sándor, drbjozsef,

Elôször is boldog új évet kívánok mindannyiuknak!
A ügyünkhöz annyit:

Sajnos az elôzô jegyzôkönyben nem találtunk a folyt. tárgyalásra vonatkozólag közjegyzôi hivatkozást.

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor,

Drbjozsef szerint:” fénymásolt végrendelet érvénytelen” lásd bejegyzését alul dec10-én! A másolat pedig nen hiteles, aláírások fekete fénymásolatok…

A téma elég összetett már és a mai napig a közjegyzô határozatot nem hírdetett ill újabb tárgyalást nem tûzött ki. Nem tudjuk h az idézése szabályos volt-e (tértiivevényt megkapta-e) Stb stb.
Az ünnepek miatt meg amúgy is minden áll.

Üdv, Bkriii

BEM # 2021.12.27. 17:11

Bkriii

Nézd meg a tárgyalási jk utolsó oldalát, elvileg ott kell lennie, hogy miért halaszott a közjegyző.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.12.27. 16:02

Attól még nem lesz érvénytelen egy végrendelet, hogy csak másolatban lelhető fel.

Bkriii # 2021.12.27. 14:55

Tisztelt drbjozsef,

Dec 20-án megtörtént a folytatólagos hagyatéki tárgyalás,
Az érdekeltek, annak ellénére, hogy az elôzô tárgyalás jegyzôkönyvébe kijelentették “ ha eredeti, ha nem errdeti a végrendelet ôk nem kívánnak örökölni”, a tárgyalásra közjegyzôi idézést kaptak.

A tárgyáláson “személyesen” nem jelentek meg:
“Érdekelt 1” a tárgyalás elnapolását kérte
“Érdekelt 2” betegség miatt két meghatalmazottja van: egyik az idézést tart. tértit átvette nem jelent meg, a második pedig a tárgyalás napjáig a levelet nem vette át.

“édesanyám törv örökös” személyesen megjelent

A tárgyaláson hatarozat ( hagyatéki végzés) nem született.
Kérdésem: közjegyzô mire vár, Ön szerint mire számíthatunk?

Üdv, Bkriii

drbjozsef # 2021.12.10. 10:47

Bkriii,

Abból, hogy a másik két érdekeltet is behívta, nem következik, hogy a végrendelet szerint akarja átadni a hagyatékot.
A közjegyző is ismeri a törvényt. HA mégis ezt akarná, már ott hívd fel a figyelmét, hogy a fénymásolt végrendelet érvénytelen, fellebbezni fogsz és végső esetben bírósághoz fordulni, kérdezzen meg valaki magánál okosabbat inkább.

Lehet, hogy csak személyesen nyilatkoztatni akarja őket, hogy NINCS érvényes, nem másolt, eredeti példány a végrendeletből.

Írd majd meg, mi lett a vége.