KFT. megszüntetése


Rexor # 2016.01.27. 09:13

Minden lehetséges:

  1. EÍlengeded a kölcsönt és a társaság ajándékozási illetéket fizet
  2. Pótbefizetést adsz a társaságnak, majd abból visszafizeti a társaság a tagi kölcsönt
  3. El is adhatod (ha valaki megveszi)
Ttun # 2016.01.27. 09:07

Üdvözlöm!
Lehet kissé bonyolult a kérdésem de már nagyon tanácstalan vagyok mert minden nap mást hallok a könyvelőtől és nem tudom már mi lenne a helyes! Van egy egyszemélyes kft amibe van tagi kölcsönöm! Meg szeretném szüntetni a kft! De milyen módon ? Indithatok magam ellen csődeljárást? Vagy felszámolást? Vagy eladni a céget tagi kölcsönnel ? / nem hiszem sokan vennének!/ Melyikből jövök ki jobban hogy anyagilag ne kerüljön sokba? Hogyan lehet hogy addig ne fizessem a járulékokat ?
Köszönöm!

ObudaFan # 2016.01.11. 21:30

Ttun

Végelszámolással, de még ajándékozási illeték fizetésével, vagy végelszámolással pótbefizetéssel (amit úgyis visszakapsz, hiszen az csak arra kell, hogy visszafizesd belőle a tagi kölcsönt), vagy felszámolással.

ObudaFan # 2016.01.11. 21:28

Erzsike2005

Igen, minden esetben a konkrét szerződésről kell szavazni, tehát nem csak a konkrét két ingatlan megvételéről, hanem a pontos szövegről.
Nem feltétlenül köteles a kft. folyamatos működésre és a végelszámolás elhatározása előtt és után is értékesíthet ingatlant.

Erzsike2005 # 2016.01.11. 17:06

Tisztelt ObudaFan!

"Ha a társaság a saját tagjával köt szerződést, ebben az esetben taggyűlési határozat kell, ahol nem szavazhat az a tag, akivel szerződést kell kötni"

Minden egyes szerződés esetén taggyűlési határozat kell? (pl. 2 db ingatlant vásárol akkor, mind a két ingatlan adásvételi szerződéséről taggyűlési határozat kell?)
2015. november 27-én volt taggyűlés, de elfelejtették megszavaztatni az ingatlan adásvételi szerződést. (ha 2 magánszemély és egy kft a tag és a kft vesz ingatlant akkor a 2 magánszemélynek kell szavazni?)

Meddig lehet a termelést szüneteltetni? Mikor kell végelszámolást indítani? Nem először a végelszámolást indítani és utána értékesíteni az ingatlanjait?

Válaszát előre is köszönöm.

Erzsike

Ttun # 2016.01.08. 11:40

Üdvözlöm!

Van nekem egy Kft van tagi kölcsönöm ès mèg egy kölcsönszerződèsem amiből inditottam a ktf 2013 ban! De most meg szeretnèm szüntetni, ugy hogy már nincs több pénzem amit beletennèk , milyen lehetőségek vannak?
Köszönöm!

ObudaFan # 2016.01.06. 15:42

Már miért ne élne még? Te semmit nem tettél a megszüntetése érdekében. A kényszertörlés meg ennél lassabb.
A kényszertörlés miatt jó eséllyel felelős leszel a cég tartozásaiért. Az más kérdés, hogy mit lehet tőled behajtani.

csillag2013 # 2016.01.05. 12:38

Üdvözlöm!
Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni.Alapítottam egy kft-t 2012-ben 2013-ban már megszűnt a vendéglátóegységem amire alakult a kft. Nem úgy működött ahogy kellett volna így járulékokkal elmaradtam nem tudtam fizetni, közben bérelt helység tulajdonosa is beperelt 1 havi bérleti díj miatt amit meg is nyert. (kb. 200.000ft)ot követel. mivel a kft-nek nem volt vagyona így se a járulékokat se a tulajt nem tudta kifizetni.Az adószám visszavonásra kerül kb 2014-ben. De a kft még mindig nem került megszűnésre, még papíron mindig ügyvezetője vagyok.A kérdésem az lenne, hogy miért él még mindig és, hogy behajtható e bármi módon ezen követelések.Így, hogy a kft nevén semmi sincs.Én a cégvezető munkanélküli vagyok.És semmi sincs a nevemen.A válaszát előre is nagyon köszönöm

Dóri73 # 2015.12.16. 14:56

Köszönöm! Természetesen a társasági részesedés ki lesz fizetve a kft részére a tagságból kilépéskor.

ObudaFan # 2015.12.14. 16:59

Mukodhet, csak valoszinuleg celszeru lenne neverteken ki is fizetni a tarsasagi reszesedest.

Dóri73 # 2015.12.14. 00:57

Köszönöm!
Gondolkodtam rajta, hogy lenne a jobb, és arra jutottam, hogy óvatosságból nem mernék egyszerre két céggel nekimenni végelszámolásnak, mert még sose csináltam ilyet, lehet egyszerre elég lenne egy céget belevinni.
Felmerült, hogy a bt-t egy ideig mégis megtartanám, amiben jelenleg a végelszámolandó kft a beltag, ami kft-nek én vagyok az ügyvezetője.
Működik-e az a megoldás, hogy a kft végelszámolását elhatározom a taggyűlésen, és megválasztom magam végelszámolónak, ezzel egyidejűleg a betéti társaság is taggyűlést tart, a jelenlegi beltag kft. kilép a bt-ből, és én a kft ex ügyvezetője belépek beltagnak helyette?
Vagy ha ez így nem megy, milyen sorrendben és hogy lehetne megoldani, hogy átlényegüljek az egyszemélyes kft ügyvezetőjéből a bt beltagjának és egyidejűleg ugyanez a kft is kilépjen a bt-ből?

ObudaFan # 2015.12.13. 15:07

Folyhat egyszerre, csak a kft. törléséről nem szabad addig határozni, amíg a bt törlése nincs elrendezve.
Lehetsz.

Dóri73 # 2015.12.12. 14:49

Köszönöm!
Akkor érdemes megindítani a végelszámolást.
A szóban forgó egyszemélyes kft beltagja is egy bt.-nek.
A bt szintén nem tartozik senkinek navnak se, nullás pénztárú, követelése sincs.
A bt-t egyszerűsített végelszámolással szeretném megszüntetni.
A két végelszámolást lehet indítani egyidejűleg és párhuzamosan lefolytatni?
Végelszámolónak külső személynek kell lennie, vagy mindkét cégben lehetek én is az szja tartozásom ellenére végelszámoló?

ObudaFan # 2015.12.12. 13:11

Ha nem a cég tartozik, akkor felszámolási eljárás nem lesz belőle. Lehet, hogy a NAV foglalja az üzletrészt, de egyébként ha a végelszámolás elindul, utána nem hiszem, hogy ezzel foglalkoznának.

Dóri73 # 2015.12.12. 12:26

Sziasztok!
Nav szja tartozás miatt vh. eljárás indul, most kaptam határozatot.
Van egy 500 e. ft-os törzstőkéjű egyszemélyes kft-m, melyet év végével szeretnék befejezni, január 1.-től elindítani a végelszámolást, mert már nincs szükség a cégre és nem szeretnék jövőre törzstőkét emelni. A cég senkinek nem tartozik, navnak sem, de van a vevőszállítóban némi behajthatatlan követelése. A pénztár nullán, miután a működési költségeket az általam nyújtott tagi hitelből fedezi, ezért is akarom megszüntetni, meg azért mert kiürült a pénztár a minimálbérem és annak járulékai fizetésével év végére.

Kérdés, hogy mivel én vagyok a tulaj, a céget így is viszi-e a nav az szja tartozás fejében, hogy nincs cégvagyon, és ha végelszámolást indítok, az átmegy-e felszámolásba emiatt, ha igen kb. mennyi átfutási ideje lehet ennek?
Érdemes-e végelszámolást indítanom, vagy várjam meg, hogy a nav felszámolja? Márciusig valamit lépni kell mert nem tudok törzstőkét emelni.

Erzsike2005 # 2015.12.07. 19:58

2015.08.11-én kaptunk az ügyvezetőtől levelet, hogy 5 tag 10%-on eladta az üzletrészét, amit még a mai napig nem látok a magyarorszag.hu / cégkereső bejegyezve.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.07. 19:35

Egyik tag a másikkal. :) (Más esetben amúgy is elővásárlási jogok vannak.)

Iucundus # 2015.12.07. 19:02

Van logika a felvetésben, de a törvényi határidő felróhatóság hiányában kimenthető.
Másrészt ki köt szerződést üzletrész vásárlására anélkül, hogy ne tájékozódna pl. a törvényes képviselőnél?


Ddr

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.07. 18:40

Rendben. Tehát ha a tag jól ki akar tolni a céggel vagy az ügyvezetővel, akkor fél év múltával jelentse csak be az üzletrész átruházását, akkor már biztos lehet benne, hogy ekkora késésért bírságolnak.

Iucundus # 2015.12.07. 17:14

A változás bekövetkezésétől számított harminc nap.


Ddr

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.07. 17:07

Szerintem a 30 nap a társaság tudomást szerzésétől indul. Bírságolni ugyanis a céget és az ügyvezetőjét lehet. Elég méltánytalan lenne őket szankcionálni azért, mert a tag mulasztott.

ObudaFan # 2015.12.07. 15:24

:) Tőled is megkérdezem: mihez képest 30 napon belül?

Hát a változás időpontjától.

Nem. Obudafan kizárta az egyszemélyes Kft-t.

A kérdésben "többségi tulajdonos" szerepel, tehát nem volt szó egyszemélyes kft-ről egyáltalán.

Immaculata # 2015.12.07. 14:52

Nem. Obudafan kizárta az egyszemélyes Kft-t.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.07. 14:24

Az, hogy mihez képest? Nagyon is gyakorlati jelentősége van, hiszen a határidő elmulasztása miatt akár bírságolhat is a bíróság.

Immaculata # 2015.12.07. 13:43

Költői volt a kérdés. ....