Idén 33 fogvatartott készült fel az érettségi vizsgákra a büntetés-végrehajtási intézetekben – közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága () szerdán.

Az elmúlt években jelentősen nőtt az érdeklődés a fogvatartottak körében a fejlődési lehetőségek iránt, a 2024/2025-ös tanévben közel 4800-an vesznek részt országos szinten alap-, közép-, felsőfokú és szakképzésben.

Ez 26 százalékos növekedést jelent öt év alatt, ami bizonyítja, hogy hatékonyan működnek a börtönök reintegrációs törekvései – értékeltek.

A közel 4800 tanulóból 1853-an folytatnak középiskolai tanulmányokat, és hétfőn magyar nyelv és irodalomból 33-an tettek érettségi vizsgát.

A BvOP felhívta a figyelmet arra:

a tanulás, képzés lehetősége kiemelten fontos a fogvatartottak reintegrációjában.

Megjegyezték: nagy mértékben elősegíti a szabadulás utáni visszailleszkedést a társadalomba az, ha a fogvatartott szakmát szerez, leérettségizik vagy akár felsőfokú végzettséget szerez, mivel így szabadulása után rendelkezik a tisztes munkavégzéshez szükséges végzettséggel.