Györfi-Tóth Péter, az egyik vezető hazai és nemzetközi jogi szolgáltató iroda partnere aktív szerepet vállal a győri Széchenyi István Egyetem fejlődésében. A neves jogász – amellett, hogy az intézményt fenntartó alapítvány vagyonellenőre – a győri jogászképzésben is részt vesz.

 

A Széchenyi István Egyetem küldetésének tekinti, hogy gyakorlati tudást, a munkaerőpiacon értékes diplomát adjon hallgatóinak, és az aktuális kihívásokra válaszolni tudó, naprakész szakembereket biztosítson az országnak. Ennek érdekében minőségi képzéseibe a piaci szereplőket, az adott szakterület legjobbjait is bevonja. Kitűnő példa erre az intézmény Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kara, ahol az új generáció a jogász szakma neves képviselőitől tanulhat. A közelmúltban kapcsolódott be a képzésbe dr. Györfi-Tóth Péter, aki az egyik vezető hazai és nemzetközi jogi szolgáltató iroda, a DLA Piper partnere, a magyar, a közép- és kelet-európai operáció projektfejlesztési és re-strukturálási szakcsoportjának vezetője.

Györfi-Tóth Péter szakmai tapasztalatai átadásával segíti a Széchenyi István Egyetem joghallgatóinak fejlődését. – Fotó: Adorján András / Széchenyi István Egyetem

„A győri egyetemet fenntartó Széchenyi István Egyetemért Alapítvány célja, hogy az intézmény minden szempontból dinamikusan fejlődjön, valamint meghatározó szereplője legyen a felsőoktatásnak hazai és nemzetközi szinten egyaránt. Az alapítvány vagyonellenőreként fontosnak tartottam, hogy tudásommal, szakmai tapasztalatommal többféle módon is segítsem az egyetemet” – fogalmazott Györfi-Tóth Péter, aki társadalmi szerepvállalása részeként oktatja az „Energetikai és infrastrukturális fejlesztések szerződéses gyakorlata” című tárgyat a győri jogi karon.

„Szakterületem elég speciálisnak mondható, amely alapvetően az energetikai és a közcélú közösségi infrastruktúrák létesítésével, fejlesztésével, finanszírozásával foglalkozik jogi szempontból. Az előzőbe tartoznak többek között a különböző vezetékek, hálózatok, erőművek, napelemparkok, szélturbinák, geotermikus erőművek, az utóbbiba pedig például a vasúti hálózat, az autópályák, a hulladékgazdálkodási rendszerek, a kikötők vagy épp a repterek. Sokrétű, komplex és változatos területről van tehát szó, amely gyakran bonyolult szabályozásokat foglal magában. Mivel régóta foglalkozom ezzel, a tudás átadása mellett igyekszem gyakorlati tapasztalataimmal is hozzájárulni a győri hallgatók felkészültségéhez” – jegyezte meg.

Györfi-Tóth Péter úgy látja, a Széchenyi-egyetem olyan úton jár, amely egyre magasabbra emeli a felsőoktatási intézmények között, piaci igényeket figyelembe vevő képzései, a különböző tudományterületeket felölelő interdiszciplináris tudása, széles körű ipari, társadalmi együttműködései révén. „Előremutató, hogy nemcsak a tudás átadására, de annak hasznosítására is összpontosít, amely lehetővé teszi, hogy a fiatal, tehetséges kutatók az akadémiai területen maradva vegyenek részt a kutatás-fejlesztési és innovációs folyamatokban” – fejtette ki. Hozzátette, az intézmény ezen az úton tovább haladva az éles nemzetközi versenyben is egyre előkelőbb pozíciókat vívhat ki magának.