Hol találom?


illtim # 2014.12.12. 16:57

Üdvözlök Mindenkit!
Az alábbiakban szeretnék segítséget, vagyis inkább tájékoztatást kapni. Bonyolult ügy és sajnos, a részletek nagy részét nem ismerem, a saját logikámra hagyatkozom. A történet nem rólam szól, de részese lennék. Szóval. Van egy 2 éves kapcsolatom,rengeteg problémávail.A megismerkedésünk után néhány hónapra rá tudtam meg, hogy nős, van két 10 éves gyermeke (a gyerekekről tudtam). Azt is később tudtam meg, hogy a felesége Marosvásárhelyről származik és van mát két felnőtt gyermeke, akiket ott hagyott, amikor Magyarországra költözött, a lánya a volt férjénél, a fia az édesanyjánál maradt. Amikor a barátomtól megszülettek a gyermekei, még román állampolgár volt, törvényes felesége a nagyobb gyermekei apjának. A 10 éves ikrek születése körüli dolgokról semmit sem tudok, csak azt, hogy az első férj nevére kerültek és 4 évesek voltak, amikor a barátom feleségül vette a gyermekek anyukáját. Állítólag tett apasági nyilatkozatot, még sincsenek a mai napig sem a gyerekek a nevén. Arról is később szereztem tudomást, hogy 2012-2013-ban 3 alkalommal voltak Marosvásárhelyen a Bíróságon, mert a - barátom állítása szerint - egy kártérítési per folyik, mert nem tudtak igénybe venni semmilyen kedvezményt a gyerekek születésekor és az után sem, a mai napig sem. Nem tudom pontosan milyen kedvezményekről lenne szó, családi pótlékról talán, másban nem vagyok tájékozott. Tavaly szeptemberben úgy állt az ügy, hogy ítélet hozatal lesz és 4 millió Ft kártérítést kapnak a Román Kormánytól. Ehelyett, idén március körül átadta a Román Állam a magyar Kormányhivatalnak az ügyet. (Nem értem.) Hiába kérdeztem a barátomat, hogy miért oda, meg egyáltalán az egész folyamatról, vagy hazudott, ami később mindig kiderült, vagy nem tudott hozzászólni. Még annyit tudok, hogy szeptemberben aláírt valamilyen papírokat a gyerekekkel kapcsolatosan, amit a Kormányhivatalnak és a Bíróságnak is el kellett küldeni. Állítása szerint nem tudja, miért kellett kitölteni azokat a papírokat. Tegnap kérdeztem tőle, hogy van-e valami fejlemény az ügyben, mert már nagyon furcsállottam, hogy szinte egy év eltelt és semmi sem történt. Azt a választ kaptam, hogy igen, van, kb. 3 hete tudta meg, gondolom a feleségétől, hogy DNS vizsgálaton kell részt vennie áprilisban. Hogy miért, ezt nem tudja. Azt még elfelejtettem írni, hogy a felesége Budapesten lakik az ikrekkel egy albérletben, ő meg Győr-Sopron megye egy városában már 3 éve, átjárt egy ideig Ausztriába dolgozni. Ritkán látogat haza, de a gyerekeket szereti és a magáénak tekinti. Az én szempontomból azért érdekes ez az ügy, mert nagyon szeretne hozzám költözni és azt ígérte, hogy elválik, amint a gyerekek dolga rendeződik. Egyszer felhívott a felesége, aki azt mondta, nem akar válni, ők egy halmozottan hátrányos helyzetű család, a családsegítőben is azt mondták neki, hogy felejtse el a válást. Megdöbbentő volt a telefonbeszélgetés, a barátom azt állítja, semmi nem igaz abból amit a felesége - aki tavaly kapott 50 %-os rehabilitációt, mert elsősorban mentális beteg, skrizofén, meg vannak még más betegségei - állított. Igenis el fognak válni és utána engem feleségül vesz, de mindenképpen velem akar élni. Én ezt már nem akarom, annyi hazudozás volt a részéről ebben a kapcsolatban, hogy soha nem vállalnék részt egy ilyen zűrzavaros dologban és elegem lett a hazugságokból is. Kérem, ha tud valaki segíteni abban, hogy ebből a történetből mi lehet az igazság, egyáltalán, mi a mozgatórugója és ha a barátom tett apasági nyilatkozatot, akkor most miért van szükség DNS vizsgálatra, meg hogyan lehet, hogy nem kerültek a gyerekek a nevére és miért hontalan állampolgárok, mert a felesége nekem ezt mondta, hogy azok. Miről szól ez az egész vajon? Mert próbáltam utána olvasgatni, de teljesen más dolgokat olvastam, mint amit nekem bemagyarázott a barátom. Tudom, hogy általában nem lehet hinni neki, főleg az ilyen bonyolult dolgokban, de érdekelne az igazság. Mindenképpen lezárom ezt a kapcsolatot, csak dühít, hogy ilyen komoly dolgokat is mintha félvállról kezelne. Annyit mondott, amit én magam is igaznak tartok, hogy szerinte a felesége azért esett teherbe és azért volt fontos, hogy összeházasodjanak, hogy megkaphassa a magyar állampolgárságot.
Elnézést, hogy kicsit hosszúra nyújtottam, de talán így tisztán le tudtam írni ezt a bonyolult ügyet.
Köszönettel várom a választ!

monalisa1 # 2014.05.24. 09:27

Elképzelhető hogy meg sem jelent, ez sajnos néha előfordul. Ha a kérdés még aktuális írd le újra, lehetőleg röviden. / Tudni kell hogy nem minden kérdésre érkezik válasz.

Amúgy itt balra van az Adattár, annak keresőjében ha a problémádhoz találsz címszavat, beírva lehet a témát mások előzőekben kivesézték már.

----
laikus hozzászóló
golf # 2014.05.17. 15:49

Üdvözlöm Önöket!

Kérdésem csak annyi,hogy mivel új regisztráló vagyok ezen az oldalon hol találom a kérdésemet a fórumban és a választr rá ?