egyetemi "rangsor"


Legislator # 2007.02.24. 13:10

A bíró nem H.E. volt?


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.02.24. 13:08

Nem a kérdésre tetszettek válaszolni, ez automatikus bukás, uraim. Pl. az MTA Jogtudományi Intézete nem egyetem, ott csak 27 kutató van, mégis 9 alkotmánybírót adott az országnak. Meg 10 akadémikust. Meg két köztársasági elnököt.


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2007.02.23. 14:16

Dr. Attika által írtakhoz kapcsolódva:
nekem volt egy ügyem, ahol alperes jogi képviselőjeként neves egyetemünk neves római jog professzora járt el. 5 oldalas, láthatóan az ügyfélnek íródott beadványa hemzsegett a latin kifejezésektől, pedig ezt az ügy bonyolultsága nem indokolta.
A tárgyalás előtt remegett kezem-lábam, hogy professzor úr le fog mosni a bíróság előtt.
A bíró alig várta, hogy az alperes képviselője nyilatkozzon, és szó szerint közölte vele: "tájékoztatom ügyvéd urat, hogy a peres eljárás nyelve magyar, ha nem esik nehezére mondja el három értelmes magyar tőmondatban, hogy mit is akar tulajdonképpen".

Ennyi, ügyvéd úrnak láthatóan dunsztja nem volt az ügyről, habogott össze-vissza, azt gondolta, hogy a nevével, meg a fellengzős beadványával megnyeri a pert.

Ez volt az egyik ritka esetem, amikor az első tárgyaláson, csont nélkül nyertem meg a pert, a fellebbezést már egy másik ügyvéd írta.

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.02.21. 20:28

biztos sok pert nyertetek már igy, hogy a bíró életrajzát felkutatva, az egyetemén használt érvelést alkalmaztátok :-))))

Dr.Attika # 2007.02.21. 18:54

Roni04! Igazad van. Fpetike! nem az ügyvédi irodában lévők "Holvégzettségét" kell vizsgálni, hanem azt hogy a bíró hol végzett.Mikor ez megvan, akkor azt a jegyzetet kell elővenni és az abban szereplő érvelést kell előtérbe helyezni. Nagy a különbség a Te és az általam javasolt álláspont között.

Order (törölt felhasználó) # 2007.02.21. 18:53

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Roni04 # 2007.02.21. 18:39

Dr. Attika!

Szerintem a beirások hangulatvételéből megállapítható, hogy bár neves prof itt vagy ott, mindenki a saját egyetemét védi, és viccesen szóltunk hozzá. (személy szerint) Ha a kedves érdeklődő elolvasná a pl. Szeged vagy Pázmány topicot, vagy az ehhez hasonló témaköröket, akkor ott pontosan le van írva az , amit te is írtál. És én is ezen az állásponton vagyok, ezt több helyen már kifejtettem. nagyon nem szeretem, ha valaki ezon az alapon tesz különbséget egyetem között. A megszerzett tudás számít. És az hogy azt hogyan tudja az illető kamatoztatni.

Dr.Attika # 2007.02.21. 17:24

Jaj fiatal Kollégáim!
A jogi tudást nem az dönti el, hogy ki hol végzett. Az dönti el, hogy az elsajátított ismereteket ki milyen hatásfokkal érvényesíti.
Olvassátok el Mikszáth Kálmán Különös házasság című regényét! A főkérdés, hogy a jogász prof., vagy a rafkós ügyvéd vigye az ügyet. A rafkós ügyvéd vitte. Egy szó nincs arról, hogy a rafkós ügyvéd melyik egyetemen végzett. Arról viszont igen, hogy a "rafkótlan" prof. melyik egyetemen volt prof.

Roni04 # 2007.02.21. 16:50

De ne felejtsük el Czúcz Ottónkat sem, aki az Európai Bíróság egyik bírája lett, vagy Balogh Elemért, aki már szintén alkotmánybíró!!!

Subi! EZ egy kicsit túlzás, ....:)

Hajrá SZeged!!:):)
:)

chutzpah # 2007.02.21. 14:00

Trócsányink Szögedről most lett alkotmánybíró, Kaltenbach ombdsmanus. Szerintem lássátok be, én nyertem, bibibuuuuuuuuuu

Türelmes # 2007.02.21. 13:45

kecskés profról,aki volt államtitkár az Antall korm-alatt és a csatlakozási tárgyalások első valahány fejezetét ő tárgyalta le már nem beszélve...tök kiráj...mingyá 1más torkának esünk,meik a jobb suli :o)))))

Türelmes # 2007.02.21. 13:44

Leg: lábadi és kiss alkotmánybirók neve mond valamit?
:o)))

subi # 2007.02.21. 13:08

smson!

Sorrend: ELTE, szünet, PTE, hosszú szünet és SZTE.
Az elismertség helyett fontosabb az ismerettség! Hasonló, de nem keverendő!:)

Lhotse # 2007.02.21. 12:35

Pázmány! :)

Legislator # 2007.02.21. 11:17

Mármint a PTE Állam-és Jogtudományi Karán.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.02.21. 11:16

Mi az a PTE? Ott még csak egy akadémikus sincs.


Sunshine after the rain.

chutzpah # 2007.02.21. 10:49

Engem még sérelem nem ért a szegedi oskola miatt álláskereséskor. Dolgozni köll serényen, ennyi a titka.

Türelmes # 2007.02.21. 10:33

semmi baj :o)) mindenkikövethet L hibát...attól még lehec jó fej csuci :o))
de viccen kivül,az én sorrendem áll közelebb a valósághoz :o))
de sztem sámson akárhova megy,mindenhol fizetni fogja a tandíjat :o)))) szegény..jó tanulást sámson!

chutzpah # 2007.02.21. 10:12

Jóvanna :), én Szegeden végeztem :)

Türelmes # 2007.02.21. 10:10

nem kötekedésképp,de PTE-ELTE-SZTE. (-a szerk-)

chutzpah # 2007.02.21. 08:52

Munkáltatója válogatja. Én a vállalati-banki szférában azt tapasztaltam: ELTE-SZTE-PTE preferenciát mutatnak, de ez nem döntő tényező.

smson # 2007.02.21. 08:33

kedves fórumozók

idén felvételizek és több jogi egyetemet is megjelöltem. azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek elismertség, elhelyezkedés, ... szempontjából mely egyetem(ek) értékelése a legjobb ill. a legrosszabb. mely egyetem(ek) diplomájával könyebb elhelyezkedni? stb.
köszönöm