Fórum cégügyek - társasági jog régebbi elöl     új hozzászólás

Társasházi jog

Erbora # e-mail 2018.10.18. 07:04

Nonolet, nagyon szépen köszönöm a segítséget! :-)

ObudaFan # e-mail 2018.10.16. 18:57

Az pont azt jelenti, hogy 2 lakásost építhetsz.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/

Gaben123 # e-mail 2018.10.16. 15:49

Kedves Fórumozók!

Társasház alapítással kapcsolatban lenne kérdésem:
Az építési övezet szerint 2 önálló rendeltetési egység létesíthető az adott telken.
Ennek ellenére alapíthatok 3 lakásos társasházat?
Vagy a rendeltetési egységek száma maximalizálja a társasházban lévő lakások maximális számát?

köszönettel
Gaben

nonolet # e-mail 2018.10.15. 11:39

Erbora

VAGY

A következő közgyűlésen

• az eddigi megbízást megszűntnek tekintitek, felmondtok

ÉS

• aztán ÚJRA választjátok vagy MÁST választotok meg
nonolet # e-mail 2018.10.15. 10:55

Erbora

Ha eddig elmaradt a 3évenet esdékes újraválasztás+megbízás akkor...

Mivel a múlton már nem lehet változtatni az már TÉNY lett.

Így a következő közgyűlésen megszavazzátok, hogy

• bár a mostani megbízási nem a szabályzatok szerinti (megállapítás a jegyzőkönyvbe)

de

• a jelenlegi megbízását érvényesnek tekintitek és a tevékenységét folytathatja-folytassa a záró közgyűlésig

(előterjesztés+szavazás)

• a következő záróközgyülésen kell majd újra választani és ismét megbízni

(megállapítás a jegyzőkönyvbe és majd meg kell tenni)

- -

Vagy módosíthatjátok a szabályzatokat is...
Csak az nyűgösebb és pénzbe is kerül.

nonolet # e-mail 2018.10.15. 10:45

Erbora

Mi nem érthető ezen?

Megválasztjátok, akármikor.
3 évre MEGBÍZZÁTOK...

Az 1. és a 2. évben nyugi van.
(ha nem rúgjátok ki, ha igen akkor soron kívüli választás jön)

A 3. évben ÚJRA kell választani.
Ami a 3. évben megtartott ZÁRÓ közgyűlésen esedékes.
(ha addig nem rúgtátok már ki)

Ennyi.

Egyszerű és világos.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.10.15. 07:48

Mi az a "Társasházi alapszabály", mi az a "Működési alapszabály", és mi a kettő viszonya?

www.kbs-ugyved.hu

Szomorú örökös #   2018.10.15. 07:40

Erbora

1992-ben létesült 16 lakásos Társház Alapszabálya szerint :„…a közös képviselő megbízatása 3 év időtartamra szól…”....A közös képviseletet vállalkozói szerződés keretében végzi, a szerződés 2012.szeptemberében 30. naptól indul, hatálya határozatlan időre szól.

Az én laikus véleményem szerint a vállalkozói szerződés a mérvadó, hiszen azt a közös képviseletet ellátó, jogi személynek minősülő céggel vagy vállalkozóval pontosan ezért kötöttétek, hogy ne kelljen ennek az időkorlátnak megfelelni. Szerintem ez a 3 éves szabály azért jött létre az alapszabályban, hogy ha nem ilyen jogviszonyban képviseli valaki a házat - mondjuk nem jogi személynek minősülő személy vállalja el egy kis zsebpénzért - hanem pl. egyszerű megbízási szerződéssel, akkor 3 év után le lehessen váltani (sőt ez hamarabb is megoldható, ha nem jól látja el a feladatát). Ez nem ugyanaz, mint a vállalkozói szerződés, mert utóbbi esetén számlát ad a havi tevékenységéről a vállalkozó, előbbi esetben pedig nincs számla, szimpla pénztári kifizetés van.

De miért is gond ez? Van valami gond a közös képviselő vállalkozó munkájával?

Erbora # e-mail 2018.10.15. 07:27

Tisztelt Segítők!

1992-ben létesült 16 lakásos Társház Alapszabálya szerint :„…a közös képviselő megbízatása 3 év időtartamra szól…”

Működési alapszabálya szerint: ”…a közös képviselő újraválasztása minden esetben az éves záró közgyűlésen történik.”

Az alakulás óta sem az Alapszabály, sem a Működési alapszabály nem változott.

A közös képviseletet vállalkozói szerződés keretében végzi, a szerződés 2012.szeptemberében 30. naptól indul, hatálya határozatlan időre szól. A szerződés hivatkozik arra, hogy a Társasház Alapszabályának, és Működési Alapszabályának megfelel.

A mai napig újra választás nem történt, ennek ellenére feladatait továbbra is ellátja.

Hogyan lehet a fenti hiányosságokat a hatályos törvényeknek megfelelően helyre hozni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Szomorú örökös #   2018.10.09. 22:01

48Cicuka

eleve a tarsashazi torvenyben benne van, hogy nem lehet buntetett eloeletu a kozos kepviselo

Van annak a „büntetett előéletnek” elévülése is, erre még nem gondoltál? Nem lehet ezért élete végéig megbélyegezni egy embert. Egyébként is szerintem ha valaki tisztességesen dolgozik a büntetésének letöltését követően, akkor most úgy őszintén, mi a nagy büdös franc bajod van vele? Nem ő személy szerint a közös képviselő, hanem egy kft., amelynek ő az alkalmazottja.

Az ügyvezető nem feltétlen tulajdonos, lehet megbízott ügyvezető is.
Te csak annyit írtál, hogy „szerinted” tulajdonos.
Szóval előbb meg kéne győződni végre, hogy kivel is állsz szembe.

drbjozsef # e-mail 2018.10.09. 21:55

Mar bocs, de nem o jatssza ki, ti valasztottatok meg a ceget kozos kepviselonek. Ha igy nem jo, valtsatok le.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

48Cicuka # e-mail 2018.10.09. 20:17

Nem kozuti balesetert. De eleve a tarsashazi torvenyben benne van, hogy nem lehet buntetett eloeletu a kozos kepviselo. Csak ezt jelenleg kijatsza.

MajorDomus # e-mail 2018.10.09. 19:52

Nem törvénytelen,mert nem ő a közös képviselő.

ha lopásért vagy sikkasztásért itélték el,akkor jogos az aggodalmad,de ha közút baleset miatt,akkor ez vaklárma.

48Cicuka # e-mail 2018.10.09. 17:20

Szomorú örökös!
Igen, lehet tudni, de ide nem fogom kiirni, mert meg magara ismerhet, ha olvassa ezt a forumot.

Szomorú örökös #   2018.10.09. 13:48

48Cicuka

Azt lehet-e tudni, hogy meg ért büntették ezt az illetőt?

48Cicuka # e-mail 2018.10.09. 13:38

Köszönöm! De szerintem ki van játszva a törvény. Most visszaolvastam a jegyzőkönyvekből. És sehol nem említik név szerint, hogy ő látja el, hanem a KFT a közös képviselet. Nem hiszem, hogy eredményt érnék el. De elég félelmetes és bizarr, hogy bizalmas adatokat, rengeteg pénzt bízunk ilyen cégre.

ObudaFan # e-mail 2018.10.09. 13:32

A jegyzőnél lehet törvényességi felügyeleti eljárást indítani.

tarczayaron@freemail.hu

48Cicuka # e-mail 2018.10.09. 13:22

Szerintem az ügyvezető igazgató lehet megbízva, de már régen is cégként látta el a közös képviseletet. Azóta ez már a sajátja. Én azt gondolom, hogy azért van a cég és nem ő személyesen, hogy ne lehessen bele kötni. Sajnos a dolog nagyon idegesít. A számvizsgáló bizottság is tud róla, hogy miért nem lépnek, nem tudom. És azt se pontosan, hogy ki és milyen feladatot lát el. Hiába keresek rá a cégre, nem találok róluk meg sok mindent.Tehát nem tudom, hogy merre induljak és nem szeretnék egy sötét este egy késszúrást sem.

ObudaFan # e-mail 2018.10.09. 13:11

Ki van közös képviselőnek megválasztva?

tarczayaron@freemail.hu

48Cicuka # e-mail 2018.10.09. 12:55

Egy kft ügyvezetője és szerintem egyben tulajdonosa. A kft látja el a társasház közös képviseletét. Illetve mindent az ügyvezető csinál, aki a büntetett előéletű. Hárman dolgoznak a kft-ben összesen. Tehát a társas-házkezelést az ő cége látja el. Őt hívjuk mi közös képviselőnek, ő vezeti a közgyűléseket, ő intézkedik, őt bízták meg, hogy kezelje a lakástakarékot stb. Nem tudom jobban leírni.

ObudaFan # e-mail 2018.10.09. 12:32

Thtv. 49. § (1) Nem lehet közös képviselő vagy az intézőbizottság elnöke, tagja (a továbbiakban együtt: tisztségviselő), és nem láthat el társasház-kezelői, ingatlankezelői tevékenységet:

1. aki büntetett előéletű.

Csak hát itt ő látja-e el ezt a tevékenységet?

tarczayaron@freemail.hu

48Cicuka # e-mail 2018.10.09. 11:24

Köszönöm! És akkor így ez rendben, hogy egy büntetett előéletű ember mászkál a lakásainkban, kezeli adatainkat és pénzünket? Én nem bíznám rá a macskámat sem. Sajnos többen tudnak erről és nem tesznek semmit. Sajnos ez nem rég jutott tudomásomra és azóta ott motoszkál a fejemben. Akkor én most azt vonom le, hogy ez a feddhetetlenség csak az egyéni, cégen kívüli közös képviselőkre vonatkozik. Nyilván ezért alapított céget ezt kijátszva.Nem megnyugtató. De köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.10.09. 11:01

A közös képviselő a cég. Az meg nem lehet büntetett előéletű.

www.kbs-ugyved.hu

48Cicuka # e-mail 2018.10.09. 10:20

Tisztelt Segítők!
Egy cég látja el társasházunk közös képviseletét. A cégben 3-an dolgoznak. Az ügyvezető, aki vélhetően a közös képviselő, büntetett előéletű. Lehet-e közös képviselő? Vagy esetleg már elavult az ügy és azért lehet? Nem nagyon szeretném ilyen emberre rábízni az adataimat és a pénzemet. Mit lehet tenni?
Köszönöm!

drbjozsef # e-mail 2018.10.04. 07:27

Zsuzsa,

A határozatok könyvébe és a közgyűlések jegyzőkönyvébe bármely tulajdonostárs betekinthet a társasházi törvény szerint. Előbbibe rögzíteni kell a meghatalmazott személy nevét és szavazatát, utóbbiban a határozatképesség vizsgálatakor kell rögzíteni meghatalmazott adatait. Nem tudom, a meghatalmazást el kell-e rakni, de célszerű, pláne ha vita lenne bíróságon. De ha a meghatalmazók elismerik a meghatalmazást, akkor lehet az se.

A pénzforgalmat, napi ügyvitelt alapesetben a számvizsgáló bizottság tagja nézheti meg bármikor.

Bármelyik tulajdonostárs a bírósághoz fordulhat, ha valamely határozat sérti az érdekét, vagy szerinte jogszabályba ütközik.

Szerintem olvasd el a Társasházi törvényt. Nem egyszerű, de nem hosszú, hátha megtalálod a téged érdeklő passzust.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.