Fórum cégügyek - társasági jog régebbi elöl     új hozzászólás

Társasházi jog

nonolet # e-mail 2017.08.19. 00:29

Az se jellemző a többségre...

Hapciusz # e-mail 2017.08.18. 20:39

biztosítás?

nonolet # e-mail 2017.08.18. 19:26

HA vannak papírok...

(nem szoktak lenni az ilyen ügyekben)

Hapciusz # e-mail 2017.08.18. 17:29

már 13 éve áznak, ha megvannak erről a papírok, simán perelheti a házat.

nonolet # e-mail 2017.08.18. 14:54

Ehhez előbb célszerű (szükséges) a Közgyűléshez fordulni, hivatalosan (írásban vagy jegyzőkönyvbe mondva).

Gondolom ilyesmi eddig nem történt...
Vagy már igen?

Hapciusz # e-mail 2017.08.18. 13:48

egy tipp!

Mi lenne ha szakembertől kérnél a hiba feltárására szakvéleményt és árajánlatot a munkára? Majd jelented a közgyűlés fele, hogy kénytelen vagy te intézkedni, és benyújtod a számlát majd vagy jegyzőhöz/közjegyzőhöz/bírósághoz fordulsz hogy fizessék meg?

MajorDomus # e-mail 2017.08.18. 12:26

Ez igaz is!

De.
A közvetlen életveszélyt,vagy anyagi kárt okozó esetekben a közös képviselő értékhatár nélkül köteles intézkedni!

A panaszosnak nem a beázás,hanem a közös képviselő ,,nemintézkedése,, miatt kell a közgyűléshez fordulnia!

Nem tűzoltásról van szó,de a kollégának ennyi idő alatt illett volna lépnie!

Nem olyan horderejű ügy ez,ami nem férne bele a hatáskörébe!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.08.16. 12:47

Arra gondolsz, akire akarsz, társasházban akkor is a közgyűlés hozza a döntéseket, ezért ha vitád van a társasházzal, akkor nem oda kell fordulnod.

www.kbs-ugyved.hu

Szilár6d # e-mail 2017.08.16. 12:32

Köszönöm.

Nem a közgyűlésre gondoltam hanem a képviselőre és a szakemberre.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.08.16. 11:35

Sajnálom, ez van: a társasházban a közgyűlés hozza a döntéseket, a közös képviselő csak végrehajt. (Megjegyzem, ez szerintem rendben is van így.)

www.kbs-ugyved.hu

Szilár6d # e-mail 2017.08.16. 11:30

Ha a közgyűléshez fordulok attól, hogy oldódik meg a gondom ha ugyan azok az emberek fognak foglalkozni vele?
Másik, a tetőtéri ablak az én tulajdonom, körülötte a szigetelés, cserép stb... a házé? Mert ott is beázunk, erre azt választ kaptam az az enyém én dolgom! De hát könyörgöm semmi baja, körülötte vannak gondok, nem az ablak ázik be!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.08.16. 11:08

Hova tudnék fordulni, hogy valóban megoldódjon a problémám?
A közgyűléshez.

www.kbs-ugyved.hu

Szilár6d # e-mail 2017.08.16. 11:00

Tisztelt Jogászok!

Segítséget szeretnék kérni. 13 éve beázik a tető /tetőtéri lakás/, azóta nem tudok dűlőre jutni a közös képviselőkkel! Folyamatosan elhárítják a komolyabb vizsgálatot a hiba feltárására, azzal az indokkal, hogy kijavították! De mikor jelzem, hogy még mindig beázik szét tárják a karjukat, hogy ők nem tudják!! Gondolom nem kell hagynom a dolgot, mert ilyen nincs! Tiszta folt és penész a fal ill. a gipszkarton ami már lyukas is a rengeteg víztől! Hova tudnék fordulni, hogy valóban megoldódjon a problémám?

Köszönőm, Kiss Szilárd

siórét # e-mail 2017.08.07. 08:24

Kovács_Béla_Sándor.

Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.08.04. 12:41

Jó kérdés. Valószínűleg nem.

www.kbs-ugyved.hu

siórét # e-mail 2017.08.04. 10:15

T. Fórumozók!

Mivel lakásszövetkezeti tagok vagyunk, a lakásszövetkezet köteles-e tájékoztatni bennünket arról, hogy a lakásszövetkezeti alkalmazottak munkaköri leírása mit tartalmaz és mennyi a bérezésük, mivel az általunk befizetett közös költség egy részét erre használják fel.

MajorDomus # e-mail 2017.06.25. 19:48

Nincs közel a tűzhöz?

Szomorú örökös # e-mail 2017.06.25. 07:21

nonolet

Vezesd te a házi maffiát... akkor kedvedre dönt.

Ahhoz előbb meg kéne, hogy válasszák őt, nem gondolod?
Lehet ez lenne a legnagyobb feladat számára. :-)

nonolet # e-mail 2017.06.24. 14:48

Régóta ismert és hasznos tanács.

"Ami elkerülhetetlen, annak állj az élére!"

Vezesd te a házi maffiát... akkor kedvedre dönt.

Jahogy ehhez nem elég csak pofázni, hát ez pech.

kolecsnikov # e-mail 2017.06.24. 12:33

MajorDomus. Igen a lakók 70 % 65 éven felüli,kis nyugdíjas. Lehetne ha nem két külön álló más -más minőség ű házról lenne szó az egyik közös pénzből lett szigetelve és most ha külön válnánk nekik több milliót kéne le pengetni így leválni képtelenség.Én nem harcolok ellenük csak gyűlölőm a módszereiket. 49 éve lakom itt. ez a maffia rendszer 5-6 éve kezdődött és az idén tetőzött. Ezt az 1-2 évemért már nem változtatok.

Szomorú örökös # e-mail 2017.06.24. 08:34

Hapciusz

Nemár, ha az öregnek 57 csatornája van, akkor szerintetek internetezik is??
Fogalmatok sincs a valóságról!!

Szerintem a valóságról neked nincs túl sok fogalmad. Kényszerképzetek alapján ítéled meg a társasházat, ahol laksz. Aztán ha ezért kiutálnak onnan, akkor még te vagy megsértődve. De én úgy sejtem, előbb-utóbb a közös képviselő fog rágalmazásért feljelenteni. Itt simán be fognak azonosítani, nem vagy névtelen, és ha az illető magára ismer, akkor neked annyi, ugyanis amit ide irkáltál, az már nagy nyilvánosság előttinek számít.

Hapciusz # e-mail 2017.06.24. 05:41

Nemár, ha az öregnek 57 csatornája van, akkor szerintetek internetezik is??
Fogalmatok sincs a valóságról!!

MajorDomus # e-mail 2017.06.23. 18:03

Ott a pont.

2017-ben,mikor a 83 éves szomszédaszonyomnak
57 tv csatornája van,ez nem kérdés.

A 60 -70 -es korosztály mér vidáman internetezik,itt már igaz Sz.Örökös véleménye !

Be kell irni hogy társasházi törvény.
És elolvasni ami lejön.

drbjozsef # e-mail 2017.06.22. 22:23

„Amúgy honnan tájékozódjanak a tulajdonosok a saját jogaikról, meg úgy általában a társasházi törvényekről...???”
„Elhiszik amit a közös képvislő mond, hiszen hogyan is ellenőrizhetnék le??”

Szerintem meg:
Mindkét kérdésre ugyanaz a válasz: akarják egyáltalán? Nem. Innentől meg tökmindegy hol és hogyan ellenőrizhetnék le.

Szomorú örökös # e-mail 2017.06.22. 20:50

Hapciusz

bár van társasházi biztosítás, a megrongált zárakat, kaputelefonokat a társasház számlájára csináltatják meg

Pl. kaputelefon rongálást egy évben egyszer fizet a biztosító. Nem tudom, erről esetleg tudtál-e valaha? ;-)

egy árajánlatot hoznak 3 helyett, a saját vállalkozóikét, gondolom a busás jutalék miatt.

Na látod, az ilyen mondatokból szoktak később jó kis becsületsértési-rágalmazási perek megszületni a bíróságon. Szeretnéd? Ugye, hogy nem? Hát akkor kicsit fogj visszább és van esély, hogy megúszod. ;-)

Amúgy honnan tájékozódjanak a tulajdonosok a saját jogaikról, meg úgy általában a társasházi törvényekről...???

Elhiszik amit a közös képvislő mond, hiszen hogyan is ellenőrizhetnék le??

Mindkét kérdésre ugyanaz a válasz: Google a mi barátunk! ;-)