A jogot megtanulni!!!


dzsilav # 2007.05.01. 08:30

Gondolom, hogy Legistrator az eredményeimre értette mngina! :)))
Szerintem bárhol jó a módszrem a saját részemre.
Ne légy ideges, mert fölösleges. Úgyis az a fontos, hogy magadhoz képest mit tudsz nyújtani az egyetemen és ha majd egyszer végzel akkor milyen jogász leszel. Lehet, hogy rövid távon előnyt élveznek az ELTE diákjai, de hosszútávon nem ez lesz a fontos.

mngina # 2007.05.01. 08:01

Mert az ELTE-ÁJK-n nem lehet így elsajátítani semmit vagy mi?!
Nagyon ideges leszek mikor az ELTE növendékeket dicsőítik, mást meg le se sz*rnak.
Ha nem így értetted, akkor elnézést.


mngina

dzsilav # 2007.04.30. 20:36

SzTE
Nálunk 170 emberből kb.40-nek sikerült a róma. A másodév decemberi vizsgaidőszakát is beleértve.

Legislator # 2007.04.30. 13:52

Bár maga a módszer valóban a leghatékonyabb, amit ismerek, amúgy annyit tennék hozzá, hogy ismételni kell, amennyit csak tud az ember.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.04.30. 13:51

Feltételezem, nem az ELTE ÁJK-ra jársz...


Sunshine after the rain.

dzsilav # 2007.04.30. 08:35

Kedves mngina!

Én még csak másodéves csitri vagyok. Idáig minden vizsgám sikerült, utóvizsgám még nem volt. A múlt félévben egy tárgy kivételével minden jegyem ötös lett.
Következésképp' biztos hatékony az én tanulási módszerem, bár a véleményem az, hogy mindenkinél más és más lehet a bevált módszer.
Hangosan tanulok. Amikor először elolvasok valami, még azt is hangosan. Értelmezem és mindig hangosan mondom vissza. Mintha egy előadást tartanék vagy magyaráznám valkinek az anyagot.Ha vizsgázni megyek, akkor az van előttem, hogy elő fogom adni, a kért anyagrészt.
Írásbelit utálom , ha csak tehetem szóbelire megyek.
Természetesen igyekszem folyamatosan tanulni és ismételni a már megtanultakat.
Hisz : Repetitio est mater studiorum.
Jó tanulást!

Legislator # 2007.04.20. 12:22

Szerintem nem a minősítés számít, hanem hogy ki mit tud. Elsajátítani egy hét tanulás alatt semmilyen komolyabb anyagot nem lehet, levizsgázni persze lehet...


Sunshine after the rain.

mngina # 2007.04.20. 12:01

írtam egy szép hosszú litániát, de sajnos elszállt.
most nincs időm mégegyszer bepötyögni.
a lényeg, hogy csak tanulási módszerekre letttem volna kíváncsi, mert az enyém szerintem nem olyyan hatékony,s javítani akartam rajta, más lehetőséget is ki akartam próbálni...
kbs a focihoz nem értek
türelmes, én nem írnám le magam, eddig minden sikerült amit akartam, most sem adom fel.teljes erőmmel azon vagyok, hogy ezt a sulit is el tudjam végezni, és nem a rite-re hajtok.


mngina

chutzpah # 2007.04.20. 07:22

Szerintem az a bezonyos félévismétlés - legyen az betegség, külföld, bukás - arra jó, hogy magadba szállj, de a jog nem gyorstalpalás. Ne haragudj Gina, de nem bűn a jogot 6év alatt elvégezni. Nekem rögtön első év közepén egy komoly műtétem volt, lett volna 3 hetem, hogy a szeptemberi turnussal nekimenjek a róma-jogtöri-közgáz triónak felépülésem után, de mégis úgy döntöttem, pedig akkor még nem volt kredit, hogy otthon maradok, épülök, tanulok, pihenek. És láss csodát, 28évesen szakvizsgázom, remek melóhelyem van, stb.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.20. 06:18

Hééé... Focipályán kapnál egy pirosat talpalásért...

Türelmes # 2007.04.20. 06:16

mngina nem jósolok neked nagy jövőt
T

nikkk # 2007.04.19. 21:36

Én rómából csináltam az előolvasást (vagy inkább előtanulást), mert különben semmit se értettem az ea-ból és tényleg nagyon hatékony. 3. évemre ellustultam és megcsinálom enélkül is a vizsgákat:), de jó módszer.

mngina # 2007.04.19. 11:35

a kredit rendszer korát éljük.
ahhoz, hogy valaki nemzetközit, büntetőt, alkotmányt...stb. tanulhasson sikeres szigorlatot kell tennie magyar alkotmány és jogtörténetből, ill. egyetemes alkotmány és jogtörténetből.
ahhoz, hogy polgárt tanulhassak, sikeresen kell leszigorlatoznom rómából.
Magyar és egyetemes sikerült, róma nem.
így történhetett meg az, hogy rómát és nemzetközit egyszerre tanulok.
S így van ma már minden egyetemen sajnos egyre több diák, akinek lehet 1. éves, 2. éves és még 3. éves tárgya is.
nemzetközi közjogról van szó, ami azon az egyetemen ahova járok 2. éves tantárgy.nemzetközi magánjog 3 éves tárgy.
baj vagy sem, de olyan vagyok, hogy mindent meg akarok tanulni, s ha valami nem megy, addig nem tudok továbblépni. pl. ha rómából nem értem a kötelmet, kinlódok vele, hogy csak azért is, pedig lehet ésszerűbb lenne addig az öröklési részt tanulnom,hogy ne menjen feleslegbe az a kevés "kis" tanulásra maradt időm ami van.


mngina

Dr.Attika # 2007.04.18. 15:24

Ezt én sem értem, hogy a nemzetközi jog a rómaival hogy lehet egyidőben. Álítólag az "igazi módszer", hogy előadás előtt a témából előolvasás, majd az előadás után utánolvasás.

nikkk # 2007.04.18. 15:13

mngina,
hogy kínlódhatsz egyszerre a római és a nemzetközi joggal is? Azért azt nem hinném, hogy 4.-ben még nincs meg a római jogod, de azt sem, hogy elsőben nemzetközi jogot tanulnál már...
Egyébként hogy válaszoljak is..:)
Szerintem mindenkinek más a tanulási módszere, nekem az jön be, ha egyszerre tanulok 100 oldalt mondjuk és nem 5 oldalanként magolom.. Tehát elolvasom egyszer a 100at, majd mégegyszer, aztán a következő 100at, majd vissza az első 100-ra..igy jobban átlátom.

chutzpah # 2007.04.18. 14:04

Úgy sehogy, hogy később is emlékezz rá. De lehet, hogy az én 147-es iq hányadosom kapacitása a rossz.

mngina # 2007.04.18. 13:49

mondjuk 1 hét.
amennyi két kollokvium vagy szigorlat között van.
Magyarul: hogyan tanulható meg pl. római jog kötelem, öröklés 1 hét alatt????


mngina

chutzpah # 2007.04.18. 13:39

Rövid idejű elsajátítás...Hmm, az meg mi?

mngina # 2007.04.18. 13:35

Sziasztok!!!

Tanácsokat, ötleteket, praktikákat szeretnék megtudakolni nagy mennyiségű anyag rövid idejű elsajátításához.
Gondolok itt különösen a római jogra,de kinlódok a nemzetközi joggal is, .........stb.
Várom a használható ötleteket. (akár tanulásról, akár puskázásról legyen szó)
köszönöm!


mngina