szakvizsga - "B" rész (büntető)


melcsi100 # 2009.03.04. 08:09

Kicsi_Királylány, király vagy, köszönöm! :D
A szakvizsgazok@gmail.com-ra átküldök kidolgozott BV anyagot. Akit érdekel, ott megtalálja.

myrtocle # 2009.03.04. 07:34

A gmailben kell, csak a jelszó szakvizsga.

Serpico # 2009.03.04. 07:15

Sziasztok!

El tudná küldeni nekem valaki a gyakran előforduló BH-kat?! Nagyon megköszönném. Címem: dr.szabozs@gmail.com

Ez a szakvizsgazok@gmail.com jelszó: szakvizsgázok című dolog hogyan működik egyébként? Hol kell ezeket beírni? Próbálkozok a g-mail fióknál, de nem műxik.

Előre is köszi.

Kicsi_Királylány # 2009.03.03. 18:14

Melcsi100 jól írtad, jelölt nem járhat el a bv. bíró előtt. Én ugyanezt válaszoltam és a vizsgáztató erősen bólogatott....

melcsi100 # 2009.03.03. 15:28

Hello Thalia! Hát nem tudom, hogy így van-e, mert a Be. 44.§ (5) bek.-e szerint jelölt csak helyi bíróság előtt járhat el, és ha a bv. bíró a megyei bíróságok mellett működő bíró, akkor, most igen, vagy nem?
Szerintem nem. De várom a cáfolatot.
Jelöltek figyelem, járt már el helyettesként valaki bv.bíró előtt?

Thalia # 2009.03.03. 14:35

Melcsi, erre a kérdésre talán az lehet a válasz, hogy a bv.tvr szerint, ha a tvr. eltérő rendelkezést nem tartalmaz, akkor a be. megfelelő szabályai irányadóak, vagyis eszerint igen, akár jelölt is eljárhat...hm?

melcsi100 # 2009.03.03. 14:14

Sziasztok! Valaki tudja erre a kérdésre a választ?
bv bíró – mint jelölt eljárhatok-e előtte?
Ha igen, megosztaná velem? köszi.

Kicsi_Királylány # 2009.02.28. 17:37

Helló!

Csütörtökön voltam a LÜ-n. Kérdéseim: garázdaság, elkövetői alakzatok, lopás értékhatárok; védőről minden, tárgyalásról lemondás; vh fokozat utólagos megállapítása; bv bíró - mint jelölt eljárhatok-e előtte; szabs hatóságok.
Érdekes volt a vizsga hangulata; az elnök közben valamilyen papírokat olvasott és csapkodott közben...

Megszabadulnék a Büntető eljárásjog JOG-ÁSZ kártyáktól 2.000.- Ft-ért. Nagyon jól feldolgozza az anyagot.

melcsi100 # 2009.02.27. 09:28

Van valakinek BV rövidített jegyzete? Ha igen, elküldené a szakvizsgazok@gmail.com-ra? Köszi!

Thalia # 2009.02.27. 04:31

Köszönjük, Melcsi, akkor ebben a négy hétben bízom, sajnos mostanság az, hogy felmenjek Pestre ezt megkérdezni, az esélytelen...:( És telefonálni meg tényleg azért nem akarok, mert úgy járnék, mint drpici, akkor meg csak én is berágok...:( drpici, már alig várom, hogy együtt panaszkodjunk...:)

drpici # 2009.02.26. 12:33

Na ez jó hír, mert telefonon úgy elhajtanak, h szóhoz sem jutok, csak a kattanást hallom... :)
Ezek szerint személyesen kevésbé nehéz velük a kommunikáció.
Nekem a 3 hét sem volt meg az előző vizsgánál (november végén kaptam egy "október" keltezésű :)) levelet december 8-10. vizsgára.), de ott legalább az írásbelit megmondták telefonon. Most nem kockáztatom meg, inkább bemegyek vmikor.
Köszi az infót Melcsi!

Thalia, pár nap és panaszkodhatunk együtt. :)

melcsi100 # 2009.02.26. 07:52

Sziasztok! drpici és Thalia, én is nagyon féltem, hogy nem értesítenek ki időben, de a 4 hetet betartják, szinte hajszál pontosan. Viszont ha személyesen bementek, akkor elvileg már meg tudják mondani, melyik hétre írtak ki.

Thalia # 2009.02.25. 13:03

Szia, drpici, na akkor várjuk együtt, hátha a többiek okosabbak nálunk ezügyben...legalább akkor a három hét legyen meg, basszus, egyre lejebb adom az igényeimet...:(
A telefonos érdeklődés gondolom esélytelen...

drpici # 2009.02.25. 12:47

Szia Thalia!

Én is hasonló cipőben járok, áprilisra kértem. Abból kiindulva, h a decemberi C vizsgámról 3 héttel előtte értesítettek, nem sok jót remélek...Remélem, rámcáfolnak. :)

Thalia # 2009.02.25. 08:59

Sziasztok, meg tudná valaki mondani, hogy mostanában mennyivel előbb értesítenek ki? Az egy hónapot azért tartják? Én április első hetét kértem, és lassan nyilatkoznom kell szabi ügyben...Köszi szépen és grat azoknak, akik túlvannak rajta...:)

erask # 2009.02.23. 15:22

Sziasztok!

Múlt hét csütörtökön sikeresen zártam büntivel az utolsó szakvizsgám a Fővárosi Bíróságon.

Kérdések (legalábbis amikre emlékszem):
Btk:

  • bűncselekmény, bűntett vétség;
  • büntethetőséget kizáró okok majd ezek közül a jogos védelem részletesen, jogesettel
  • emberölés és halált okozó testi sértés elhatárolása
  • emberrablás majd jogeset és elhatárolás

Be:

  • bíróság feladata
  • van-e feladata a bíróságnak nyomozási szakban?
  • nyomozási bíró feladatai
  • előzetes letartóztatásról mindent (feltételei, ki hogyan, meddig hosszabbíthatja meg stb.)
  • mivel lehet helyettesíteni az előzetes letartóztatást ha meg vannak a feltételei

Bv:

  • elítéltek jogai
  • feltételes szabadságra bocsátásról minden
  • közmunka végrehajtása, ki hoz döntést a megváltoztatásról
  • szabálysértési tv-ből idézés, mulasztás és következményei

Most a többi nem jut eszembe...
Nagyon rendes bizottság volt.

A Bv könyvemet (Dialóg Campus-os, 2008. áprilisi lezárással) én is eladnám, ha esetleg kell valakinek, csak elkezdtem aláhúgozatni, de a végén jogszabályokból tanultam, 2500,- Ft-ért megválnék tőle.
Mindenkinek kitartást a felkészüléshez és sok sikert a vizsgához!

progcic # 2009.02.20. 21:36

Mindenki abban a teremben ír, jól tudod, melcsi 100.

melcsi100 # 2009.02.20. 20:47

Szia Loga! március 9-én megyek én is írásbelizni, de én bünti anyagi jogból. Úgy tudom viszont, hogy teljesen mindegy milyen tárgyból(polgár, bünti, stb.) mész, egy nagyobb terembe zsúfolnak 50 embert, úgyhogy még az is lehet, hogy együtt írjuk.én a fsz.33.ban leszek.

miliB # 2009.02.20. 20:02

Szia melcsi100!

Bűnsegéd. Intézkedések. Előzetes letartóztatás. Elzárás.

huby kérdését láttam, írtam is Neki, de biztos megoldódott azóta az ügy. (Egyébként nyilván óriási reklámot csinálok a könyveknek azzal, hogy nem használtam őket és mégis simán levizsgáztam. :)

miliB.

melcsi100 # 2009.02.20. 08:42

Kedves miliB! Köszi az őszinteséged, legalább arra sarkall, hogy ne vagyem félvállról a dolgokat. Még azt megkérdezhetm, hogy konkrétan miket kérdeztek, mi az amire úm. "berágtak", ha nem tudták?
huby kérdését alább láttad? Ő kérdezi, hogy kinek van könyve pont olyan könyve, mint amilyentől meg akarsz szabadulni... :)

miliB # 2009.02.19. 20:58

Szia melcsi100!

Már tegnap is gondolkodtam rajta, megírjam-e a tapasztalataimat, de aztán arra gondoltam, vizsga előtt nem szerettem volna ilyeneket olvasni. :) Pontosabban velem normális volt a bizottság (Fővárosi Bíróság I. em. 39.), mert bár nálam is előjött az "ez így nem teljes válasz, mert a törvényben van ott még egy szó" megjegyzés, de végül 4, 4, 5 lett az eredmény. Ami viszont igazán ijesztő volt, hogy az előttem lévő két vizsgázóból az elsőt két tárgyból (tehát így összességében mindháromból), a másik vizsgázót "csak" anyagi jogból kirúgták, az utánam lévő sorstársat meg ugyanezen a helyen decemberben "kérték" meg rá, hogy ugyan jöjjön már vissza még egyszer. Többen nem voltunk tegnap. :)
Összességében az jött le a többiek elmesélése alapján, hogy vannak olyan kardinális kérdések, aminél ezek a vizsgáztatók egyszerűen "bekattantak", ha nem ment szinte szó szerint, és képesek voltak megcsinálni, hogy abból a tárgyból már nem kérdeztek tovább, hanem közölték, hogy ennyi. Én ezt tartottam a legigazságtalanabbnak, mert milyen már, hogy megtanulunk pl. anyagi jogból ezer oldalt, és adott esetben 30 mp alatt véget ér a vizsga.
No de ne ez legyen mérvadó, mert egészen biztosan nem ez az általános, meg tényleg át lehet menni ennél a bizottságnál is, csak tegnap valahogy rossz napjuk lehetett. :)
Nagyon-nagyon drukkolok, hogy mindenkinek sikerüljön majd a vizsga, bár magánál a vizsgánál sokkal rosszabb az a megelőző x nap, amíg otthon "zombizunk", úgyhogy leginkább annak átvészeléséhez kívánok kitartást (részben magamnak is, mert a polgári még előttem van, és egészen elképzelhetetlennek tartom, hogy valaha képes leszek megtanulni)! :)

miliB.

Ui.: bocsánat, hogy ilyen hosszú lett!

melcsi100 # 2009.02.19. 07:49

Szia miliB!

Ezek szerint túl vagy rajta? Megosztanád velünk vizsgaélményeidet. Nagyon megkösöznném.

miliB # 2009.02.18. 20:49

Sziasztok!

Örömmel eladnám Dialóg Campusos

  1. büntető eljárásjog (Herke Csongor, 2007. január 1-jei lezárás) - 4000 Ft és
  2. büntetés-végrehajtási jog (Vókó György, 2008. április 1-jei lezárás) - 3000 Ft

könyveimet. Mindkettőből csak 10-15 oldal van aláhúzva, aztán rájöttem, hogy inkább a jogszabályokból tanulok. :)

Mindenkinek sok sikert kívánok, aki még nincs túl a vizsgán!

Zsugor # 2009.02.18. 12:44

Szia Melcsi100!!

Köszönöm a segítséget!

loga # 2009.02.17. 18:43

Sziasztok!

Március 09-én jön valaki bv írásbelire?