Fórum joghallgatók régebbi elöl     új hozzászólás

szakvizsga - "B" rész (büntető)

B.Évi07 # e-mail 2018.11.13. 21:55

Kedves Andrea!
Köszönjük szépen az alábbi linket, a hozzáférést az anyagokhoz, különösen a büntető eljáráshoz.
Éva

AndreaKovacs # e-mail 2018.11.12. 15:23

jogiszakvizs.ga

Jelszó: Szakvizsga!

AndreaKovacs # e-mail 2018.11.12. 15:20

Sziasztok!

Letölthető, kidolgozott anyagok itt elérhetőek:

http://jogiszakvizs.ga/anyagok/?…SZ%20-%20BÜNTETŐ%2FBÜNTETŐ%20ELJÁRÁSJOG

• a face-n a büntetőjog szskvizsga csoportban.

Sok sikert mindenkinek!

:)
Üdv: Andrea

rashid88 # e-mail 2018.11.12. 12:13

Kedves Kollégák!

A, B, C rész kidolgozott jegyzetek az IM tematika alapján elérhetőek.

drpokadavid@gmail.hu

Peter1910 # e-mail 2018.11.09. 19:48

Kedves Vizsgázók!
Én is köszönöm értékes hozzászólásaitokat. Segített eligazodni ebben a kaotikusnak látszó tételrengetegben. Tapasztalataitok alapján most valószínűleg beáldozom az eljárásjogot, hogy a másik kettő nagyobb eséllyel sikerüljön, és reményeim szerint majd féléven belül szólózom a be-vel.
Péter

anettke # e-mail 2018.11.09. 12:52

Sziasztok!

Én most álltam neki a B résznek. Szeretném én is elkérni a közös emailcím hozzáféréséhez szükséges adatokat.

Köszönöm szépen!

Anett

chava #   2018.11.09. 09:21

Köszönjük a beszámolókat! Jó és rossz tapasztalatok megosztása is rengeteget jelent! Nagyjából kialakul egy kép mire számíthat az ember...

erajmund # e-mail 2018.11.08. 21:23

Kedves Péter!

Btk.-ból Belovics tankönyvét tanultam és a törvényt, máshol csak a törvényeket. Be.-ből a tv. borzasztóan hosszú, fájdalmas volt a felkészülés. Az alábbiakat kérdezte az ügyész: eljárás egyezség esetén, büntetővégzés meghozatala, előkészítő ülés menete, vádemelés, védő kirendelése és helyettesítése. Egy rövid folyamatleírást várt el mindenhol. Btk.-ből egy idősebb bíró vizsgáztatott: időbeli hatály és az elkövetési idő meghatározására szolgáló elméletek,kivétel a jogszabályvegyítés tilalma alól, gondatlan bűnösség esetében példák enyhítő és súlyosító körülményekre, a törvényi egység formái, szituációs jogos védelem, TÉSZ, kábítószerrel kapcsolatos
bűncselekményeknél melyek a fogyasztói típusú magatartások és a forgalmazási típusú magatartások egy-egy konkrét BCS példával, környezetkárosítás és természetkárosítás elhatárolása. Bv. és szabálysértés: javítóintézeti nevelés végrehajtásának halasztása, feltételes szabadság megszüntetésére irányuló eljárás, átmeneti részleg, szabálysértési hatóságok és a döntésük elleni jogorvoslatok, magánlaksértés szabálysértési alakzata.

Sok sikert,
Rajmund

bumbi0531 #   2018.11.08. 17:30

Hogy valami értelmes is legyen itt... Mai friss élmények. Legfőbb Ügyészség, 5 vizsgázó. Egy ügyészségen dolgozó csaj 5-5-4, egy első vizsgás írásbelin bukott, egy uv-s kegyelem 2-es, egy általános rész bukás, nekem meg 4-2-3.
Belovics volt anyagiból, a legjobb fej volt vizsgáztatás szempontjából. Törvényszöveg messze NEM elég, általánosból csak elméletet kérdezett. Nálam időbeli hatály volt a fő vonal, onnan átmenve arra, hogy lehet-e egy terhelt esetében két külön Btk.-t alkalmazni, mi az enyhébb szabály, nemzetközi jog általánosan elismert szabálya miért van fölöslegesen a Btk.-ban a hatálynál, aztán keretdiszpozíció. Van egy BH arról, hogy a kitöltő igazgatási jogszabály változása hogyan módosítja a büntethetőséget. Hamis vád - tényállás szó szerint, hamis tanúzásból hogyan lesz hamis vád, sikkasztás - elkövetési módok. Nála jó volt vizsgázni, mivel tanít, tudja, hogy hogyan gondolkodik egy diák, konkrétan élveztem a vizsga ezen részét. Könyvet olvastam, általánosból meg indokolást és kommentárt és meg is tanultam. Minden BH, ABh stb. kell, ami a tételsorban van, bármit kérdezhetnek.
Be., na az egy nagy halom , mindenki helyettesítse amivel akarja, a legrondább kifejezésekkel, amit csak ismer. Védő, egyszerűsített felülvizsgálat, előkészítő ülés határidőkkel, letétbe helyezés (lehet-e idézni a letétbe helyezőt), rendkívüli jogorvoslatok, melyik bíró mikor mit csinál össze-vissza. A pasi nagyon rendes volt, átengedett, de azt sem tudtam, melyik bolygón vagyok úgy megkavart. Elvileg segíteni próbált, de csak még jobban belezavart minden egyes kérdéssel. Törvény van és ennyi, mást nem lehet és nem érdemes tanulni.
Bv., nyomozási bíró feladata, enyhébb végrehajtási szabályok, bv rendje, szabálysértés elévülése, spec csoportok, drogprevenciós részleg. Kedves volt, de szigorú a jegyet illetően. A régi, vagyis új Be. előtti könyvet és törvényt tanultam.
Aki most áll neki, a Be.-vel nagyon vigyázzon, embertelen annak, aki nem jár bíróságra, nem foglalkozik ezzel. Messze nem elég rá egy hét, hogyan is lenne az 330 oldal törvényszövegre.
Ami a fő tanácsom: ismétlés a tudás anyja.

szakvizsga # e-mail 2018.11.07. 19:25

ELADÓ TANKÖNYV: Büntetőjog I. - Általános rész, Patrocinium 2017. 4400 Ft helyett 2400 Ft

Átvétel személyesen Budapesten vagy Székesfehérváron.

Peter1910 # e-mail 2018.11.07. 18:06

Köszi Rajmund a választ.
A törvényen kívül tudtál másból is tanulni?

erajmund # e-mail 2018.11.07. 12:52

Kedves Péter!

Én szeptemberben vizsgáztam B részből, a Be. vizsgarészből egy legfőbb ügyészségi osztályvezető ügyész vizsgáztatott, aki az érintett témaköröknél kifejezetten kérdezte az újdonságokat.

Üdv,
Rajmund

Peter1910 # e-mail 2018.11.01. 15:33

Ha az Ügyvéd Úr véleményét - amit tisztelettel köszönök, és egyetértek- még két gyakorló szakvizsgázó megerősítené elhinném, hogy mindhárom részvizsát le lehet tenni egyszerre.

Dr.Attika # e-mail 2018.11.01. 13:09

Kedves Péter!
Az új büntetőeljárási jog annyira új, hogy nincs olyan vizsgabiztos aki ez ügyben érdemi kérdést intézne.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Peter1910 # e-mail 2018.11.01. 12:51

Kedves Kollégák!
Sajnos a közös drive tárhely elérése valamelyik fórumtársunk jelszó módosítása miatt sokunk számára vált lehetetlenné. Aki ezt tette, arról szívesen megemlékeznék a mai napon. De mivel a tehetetlen düh nem vezet sehova, a már vizsgázott kollégák tanácsát kérném, hogy az új eljárásjogot miből érdemes tanulni.
Van-e jegyzet, ppt, vagy bármi amit a törvényen kívül érdemes kézbe venni. Esetleg a bizottságok mennyire elnézőek.
Válaszaitokat köszönöm.

peto1127 # e-mail 2018.10.31. 14:04

Sziasztok!

Szeretném elkérni közös e-mail cím hozzáférését (pontos e-mail cím és jelszó), nagyon fontos lenne (jövő héten vizsgázok).
Címem: peto1127@gmail.com

Köszönöm!

d.anita18 # e-mail 2018.10.30. 00:31

Sziasztok!
Szeretnék hozzáférést kérni a közös e-mail címhez.
Előre is köszönöm:
Címem: a.dobi@me.com
Üdv,
Anita

anika21 # e-mail 2018.10.29. 14:43

Sziasztok!

Nyomtatott Btk, Be, Bv, Szabs törvények és Btk különös és Bv könyv eladó ha esetleg valakit érdekel.

Üdv

balint* # e-mail 2018.10.27. 17:56

Sziasztok!

Én is szeretnék kérni hozzáférést a közös email címhez.

Címem: balint@drpetrekovits.hu

Előre is nagyon köszönöm!

Üdv,
Bálint

Mukika79 # e-mail 2018.10.17. 10:08

Sziasztok!
Szeretném én is elkérni a közös e-mail címet és a jelszót.
Köszönöm szépen a segítséget előre is!

hmiki79@gmail.com

zozo12 # e-mail 2018.10.17. 06:54

Sziasztok!

A 2018. decemberi vizsgaidőpontok sajnos beteltek, ezért az lenne a kérésem, hogy ha véletlenül nem a tervezetten haladnak a körülményeitek a vizsga irányába, akkor a 2018. december 12. vagy 13. vagy 14-ei időpontok (bármelyik jó lehet) tekintetében megköszönöm, hogy ha dobtok egy mailt a nagyzozo00@gmail.com-ra, ugyanis kellene 2 hely is a fenti időpontokra.

Köszönet érte!

Zoli

Krumplikert # e-mail 2018.10.13. 17:22

Sziasztok!

Kaptam egy nagyon kedves e-mailt valakitől, de véletlenül kitöröltem a telefonomról, és nem tudok válaszolni:(((
Nagyon megköszönném a BTK kommentárt!!!
Munkajogot én még nem csináltam meg, de van egy ismerősöm, aki igen, tőle lehet, hogy tudok jó anyagokat szerezni... Egyelőre tapogatózom...

Jó készülődést Mindenkinek!
Fruzsi
k.fruzsikukacgmail.com

rashid88 # e-mail 2018.10.11. 13:59

Kedves Kollégák!

A, B, C rész kidolgozott jegyzetek az IM tematika alapján elérhetőek.

drpokadavid@gmail.hu

Bazsi123 # e-mail 2018.10.09. 19:13

Sziasztok !

Valamelyik gerinctelen féreg megváltoztatta a közös fiók jelszavát kb. fél év és nem hajlandó megosztani senkivel az új jelszót. Aki tudja rakja már fel ide, mert kb. 25-en kérték eddig de senki sem kapta meg.

BartaZsu # e-mail 2018.10.09. 10:28

Sziasztok!
Szeretném én is elkérni a közös e-mail címet és a jelszót.
Köszönöm szépen a segítséget!
dr.barta.zsuzsanna@gmail.com