levelező jogász képzés


ius latratus # 2012.10.18. 13:38

A keresztféléves képzés februárban kezdődik. A Károlin a jogi képzés 1998-ban indult.
A levelezős munkarend körülbelül havi 4-5 konzultációs napot jelent.
:))
Miről mit tudunk mondani?

Lillia # 2012.10.17. 23:10

Sziasztok!

Szeretnék jelentkezni egyetemre, de a mostani keresztfélévben csak a Károli indít levelező jogász képzést.
Mit tudtok mondani róla?
Köszi a választ előre is!

ncsillag # 2012.07.03. 07:19

LNiki

hát én csak úgy, mint mindenki, amit szeretek, az nagyon könnyen megy.
a történelmi tárgyakkal megizzadtam, mostani mumusom a közigjog,
de a többi egy élmény. én azért jöttem ide, mert szeretem, így hát nem érzem annyira nehéznek.
persze ha mindezt vizsgaidőszakban írnám, kissé stresszesebb lennék:D
de most vége, és megnyugodtam:D

LNiki # 2012.05.16. 08:17

ncsillag

Munka mellett csinálod a levelezőt, vagy másik egyetemre jársz?
Tudom mindenkinek más, de Te hogy érzed, nagyon nehéz megtanulni a tananyagot?

ncsillag # 2012.05.14. 16:51

"abban a tévhitben van, hogy az ő diplomája különb, mint a nem ott végzett jogászoké"

azt hiszem, rátapintottál a lényegre.
:)

    • habár én ezzel sosem foglalkoztam. nyugodtan tartsa magát bárki különbnek, ő dolga.

s valóban, nem hiszem, hogy az ELTÉ-s tanár, vagy a legfelsőbb bíró másként tanítana, vagy mást kérne számon tőlünk.
azt viszont jóval sűrűbben tapasztalom, hogy kisebb kvalitású, kevesebbet elért (nem negatív minősítésként, csupán tényként) tanárok sokkal inkább "meg akarják mutatni" (ld. vizsgáztatás).
szóval valóban valahol az önbizalomnál és öntudatnál van a kutya elásva.

Egyjogász # 2012.05.13. 06:55

"a tanárok többsége jó, helyi, ELTÉ-s, miskolci stb. vegyesen"

Akkor ezek szerint ma is van jónéhány "Intercity professzor"...:)))) Nálunk egyszer az egyik azzal kezdte az előadást, hogy tegnap Miskolcon volt, most lenyom Szegeden két előadást, délután hazafelé beugrik Kecskemétre, holnap meg irány Győr...:))

A magyar jogi karok közötti minőségi különbségről kár beszélni, ugyanazt nyomatják mindenütt, sokszor ugyanazok.

És a piac sem szelektál különösebben, persze látni néha olyan hirdetést, hogy pl. "nem ELTÉ-s diplomával rendelkezők kíméljenek", de ez nem azért van, mert az ELTÉ-s (szegedi, pécsi, miskolci, pázmányos, stb.) diploma szakmailag annyival többet adna a többinél, hanem mert a hirdetés feladója az ELTÉ-n végzett, és abban a tévhitben van, hogy az ő diplomája különb, mint a nem ott végzett jogászoké:)))

ncsillag # 2012.05.12. 19:59

LNiki
alaphelyzetben Győrben péntek-szombaton vannak a konzultációk, és kéthetente.
Gyakorlatilag állandóan pakolják az órákat. Nekünk most második évben szinte minden héten volt.
De az állandó intervallumon belül: péntek 14.00.20.00 és szombat 8.00-16.00.

Én elégedett vagyok vele, a tanárok többsége jó, helyi, ELTÉ-s, miskolci stb. vegyesen, és éppen elég kemények.
Ha van kérdésed, szívesen válaszolok.

ius latratus # 2012.05.09. 17:02

Minden szombaton? Tyű...

"A jogászképzés meg mindenhol kiváló, legalábbis mostantól így lesz."

Ez így van.
Aki tanulni akar, az kiváló jogász lesz, aki meg csak a diplomát akarja, s tanul, amennyi szükséges, abból meg simán jogász lesz.
A képzés meg...

Sherlock # 2012.05.09. 16:47

A Pázmányon pl. minden héten szombaton van. A jogászképzés meg mindenhol kiváló, legalábbis mostantól így lesz.

LNiki # 2012.05.09. 15:16

Köszi a választ! :)
Elvileg még pótfelvételivel tudok a 2012 szeptemberben indulóra is.

ius latratus # 2012.05.09. 14:26

Semmit nem tudok a győri képzésről, azt viszont feltételezem, hogy kb. kéthetente, péntek-szombati napokon van konzultáció. Miskolcon így volt.
Eleinte.
Aztán néha csütörtökön is. Azokra már nem jártam. Eleinte.
Utána már a szombatiakra sem.
Eleinte...
:))

Már csak a 2013-2014-es tanévre tudsz jelentkezni, nem?

LNiki # 2012.05.09. 13:10

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem.
Levelező jogász képzésre szeretnék jelentkezni.
Mivel Vas megyei vagyok, így Győrre gondoltam. Mi a véleményetek az ottani jogászképzésről? Illetve a levelezős órák milyen időközönként vannak?

Válaszokat köszönöm!

Dr.Attika # 2012.02.10. 13:03

Üdv.!
A villamosmérnökit.

műszaki # 2012.02.10. 12:55

Üdv
Melyik mérnöki (épitési)szakjogász képzést ajánlanátok?
Villamosmérnök vagyok, Budapest előnyben.

Válaszokat köszönöm

bomavira # 2012.01.28. 16:25

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a kecskeméti vagy a szegedi képzés az emberbarátibb?
Nekem az egyetem elvégezhetősége számít inkább, nem a hírneve. (Más szakterülettel foglalkozom, a jog a szakmai kompetenciám kiegészítése lenne.)

Sherlock # 2012.01.27. 09:34

8 félév alatt egyébként is el lehet végezni, ha jól veszed fel a tárgyaidat(sokat hozol előre) és nem buksz. Köziget, közgázt, májt-ot, eájt-ot lehet megpróbálni szerintem.

Ildi06 # 2012.01.27. 08:40

Sziasztok!
Idén jelentkezem a Pázmány jogi karára, levelezőre. Van már egy igazgatásszervező (Corvinus) diplomám. Az lenne a kérdésem, hogy milyen felmentésekre számíthatok ezzel a diplomával? Van-e arra lehetőség, hogy felmentésekkel a 10 félév 8 félévre rövidüljön? Akinek van ebben tapasztalata, vagy hasonló cipőben jár, megköszönném, ha segítene, esetleg tanácsokkal látna el.
Előre is köszönöm mindenkinek.

jogi assz # 2012.01.16. 17:15

Sziasztok!
6 vizsga választott el az abszolválástól. Kibuktam a sulimból. Szerintetek másik egyetemre jelentkezzek át? Ismertessem el a 64 sikeres vizsgám krediteit?
Volt már valaki hasonló helyzetben?

Sanyóca78 # 2012.01.03. 14:22

Sziasztok!
BÚÉK mindenkinek!Számviteli főiskolás diplomám van,de nagyon érdekel az ingatlanjog(ász) képzés.
33 éves, Szombathelyi vagyok.Hol érdemes vagy hol van a legközelebbi jogi képzés?Továbbá esti, levelező vagy távoktatásra érdemes menni?( egyáltalán mi a különbség?)
Nem túl késő 33 évesen elkezdeni a jogot?
Mennyi félévet tesz ki az ingatlanjogász képzés?
Jó pap is holtig tanul!
Várom a válaszokat
Köszönöm

szergej83 # 2011.12.14. 21:23

Egyébként a jogászoknál mennyire számít a munkavállalásnál a nyelvtudás? Mert a szakmacsoportomban kritérium legalább egy de inkább két nyelv tárgyalási szintű tudása.

szergej83 # 2011.12.14. 15:06

@ Sünvadász

Kicsit tudnál még mesélni erről?

Egyébként jómagam is Miskolci Egyetemen szereztem a gépész diplomámat, az akkor még nagyon jó képzés volt. A jogi kart viszont nem igazán ismerem. Azért örültem meg Neked is, hogy hátha tudnál erről valamit még mondani.

köszi: szergej

Sünvadász # 2011.12.14. 15:00

Én is Miskolcon végeztem és hozzád hasonlóan 28 évesen kezdtem, mégis vittem valamire.

Rexor # 2011.12.14. 14:47

Soha nem késő. Vannak itt a fórumon olyanok, akik később kezdték el a jogot mint Te, mégis befutottak. Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor rajta.

szergej83 # 2011.12.14. 14:23

Sziasztok!
Most nagy dilemmában vagyok. Ugyanis jelenleg 28 éves vagyok és végzettségem szerint okleveles gépészmérnök. Gyártástechnológiával foglalkozom és CNC-szerszámgépek programozásával. Jelenleg a szakmámban dolgozom. Viszont úgy érzem, hogy mégis az ügyvédi pálya vonzana leginkább. Mindig is jogász szerettem volna lenni, de külső nyomásra mégis gépészmérnök lettem. Lehet rosszul választottam szakmát, igaz nem vagyok hülye ebben sem, elég jól megy és még 3 nyelven (angol, német és orosz) is beszélek és soha nem volt gond az elhelyezkedés, mert mindig bombáznak az ajánlatokkal. Mégis érdemes-e 28 évesen (szigorúan) levelező tagozaton elkezdenem a jogi kart? Elsősorban Miskolcra gondoltam, vagy jobban járnék, ha az ELTE lenne a favorit? Mennyi esély van egy sikeres ügyvédi pályára, ha ilyen idősen kezdem? Vagy érdemes inkább a kaptafánál maradni? esetleg eddigi (főleg műszaki) tapasztalataimat fel tudnám-e használni egy esetleges jogászi (ügyvéd) munkában?
Kérném ilyen téren tapasztaltabb emberek tanácsát.

A válaszukat előre is köszönöm

Legislator # 2011.09.28. 13:53

Egyjogász: a sör és az ELTE Acta nem zárja ki egymást:-D.


Sunshine after the rain.