Jogász - adótanácsadó


Legislator # 2008.10.16. 11:54

Így meg főleg:-)


Sunshine after the rain.

nandy # 2008.10.16. 11:51

Főleg, ha üres a pénztárcája... :)

A három éves képzés 2005-ben is több, mint 1 millióba került, ehhez jönnek még a szakkönyvek, vizsgadíjak, felkészítők díjai. Plusz a kamarai tagság díja (anélkül el sem lehet kezdeni a tanfolyamot).

Plusz a további 3 év gyakornokság díja.
Szóval elég húzós...

Legislator # 2008.10.16. 10:55

Azért azt a könyvvizsgálói képesítést közgazdász diplomával is nagyon nehéz megszerezni...


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.10.16. 00:28

Minőségi ugrás a könyvvizsgáló? Akkor minőségi ugrás az is, ha kifli helyett hotdogot eszem. A hotdogban van még valami, ami az üres kifliben nincs. Én inkább beülnék egy (nem gyors!) étterembe.
Kicsit szimbolikus voltam, de tetszett ez a "minőségi ugrás"-nak titulált hogyhívják. :D

dr.klau # 2008.10.06. 07:26

Nandy: csak adótanácsadó. Nekem ez is elég lesz egyelőre :-))

nandy # 2008.10.03. 13:08

Adótanácsadó vagy adószakértő? Nem mindegy :)

Kb. annyi a különbség, mint a könyvvizsgáló és a mérlegképes könyvelő között.

lásd:

20/1994. (VI. 17.) PM rendelet

az adószakértői működés engedélyezésének szabályairól

dr.klau # 2008.10.03. 12:45

Köszi a válaszokat, egyébként jövő héten kezdem a tanfolyamot, szóval már eldöntött tény részemről, hogy megcsinálom, csak jó lett volna mások tapasztalatairól is olvasni, akik esetleg benne vannak ebben.
Ilyen személytől egyelőre nem jött válasz, lehet, hogy kevés adótanácsadó jogász van? És lehet, hogy pont ezért van rá igény? Nem tudom...

Kacsa11 # 2008.10.02. 11:46

Kedves Egyjogàsz,

mondom, hogy teljesen egyetértünk.:)

még abban is, hogy olyan ügyvéd jàrjon el adójogi területen, aki ért is hozzà.

csak én úgy gondolom (NB nem tapasztalatra alapul, pusztàn érzésre), hogy nem a tanfolyam fog ehhez hozzàsegiteni, mert àltalàban ezek a tanfolyamok nem túl hasznosak, de persze vannak kivételek...

Egyjogász # 2008.10.02. 11:43

Kedves Kacsa11,
Én alapvetően arra gondoltam, hogy egy ügyvéd szerintem ilyen tanfolyam nélkül is eljárhat adójogi ügyekben, esetleg APEH elleni perekben.

Az azonban biztos, hogy célszerű, ha adóügyekben olyan ügyvéd jár el, aki azért kicsit az átlagosnál mélyebben konyít az adójoghoz. (Volt már ezzel ellentétes tapasztalatom is:) )

Kacsa11 # 2008.10.02. 11:37

Kedves vivi1111 és Egyjogàsz,

teljes mértékben egyetértek azzal, amit irtatok, csak nem vagyok benne biztos, hogy a tanfolyam ehhez hozzà segit...

én a tanfolyamról magàról nyilatkoztam (igaz személyes tapasztalatnak hijàn vagyok ez ügyben) nem pedig arról, hogy a szaktudàs hasznos-e...

Egyjogász # 2008.10.02. 11:14

Szerintem ügyvéd adójogi ügyekben is adhat tanácsot, illetve az adóhatóság előtt pont úgy képviselheti az ügyfelet, mint az adótanácsadó.
Minőségi ugrást a könyvvizsgálói végzettség megszerzése jelenthet.

vivi1111 # 2008.10.02. 10:36

szerintem hasznos, nagyon is, mert így az ügyfél adótanácsadói és jogi szolgáltatást egy helyen, egy személytől tud igénybe venni.

Kacsa11 # 2008.10.01. 17:10

Kedves dr.Klau,

tapasztalatom nincs, de számomra nem tűnik érdemesnek...

dr.klau # 2008.09.25. 12:46

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata/infója arról, érdemes-e jogászként adótanácsadó tanfolyamot elvégezni?
Milyen pluszt ad, ha valakinek megvan ez a végzettsége?
Köszi a válaszokat előre is,
Klau