Jogász Póker


Zummike # 2009.06.25. 09:08

Sziasztok!

Tekintve, hogy ilyen nagy népszerűségre tett szert a póker, arra gondoltam, hogy szervezhetnénk a fórumon keresztül jogász póker estéket, akár rendszeresen is.
Várom a véleményeket, javaslatokat!

üdv,
zummike:-)

Csipke # 2009.06.25. 09:28

Én támogatom, bár be kell valljam, hogy én kizárólag a Texas Hold'em-et ismerem. Ismerem?!? Korda Gyuri bácsi után szabadon, autodidakta módon elsajátítottam nagyjából... :) Szóval ha nyeretlen kétévesek is részt vehetnek, én támogatom. :)

Üdvözlettel,


Csipke

_Wasp_ # 2009.06.25. 09:49

én mennék szívesen a "rendezvényre", (az úri közönség táncol, és kérjük ne lőjék le a zongoristát, megtesz mindent, ami tőle telik) de hely is kéne: pl egy hangulatos (csendes) kiskocsma, ahol a fogyasztás fejében békén hagynak minket, vagy esetleg egy pókerterem hivatásos osztókkal, de azt nem tartanám annyira jó ötletnek, mindazonáltal meg tudom szervezni az utóbbit, mert ismerek floor managert.

az még jobb lenne, ha a kedvesem is jöhetne, aki bár nem jogász, de aranyos, és könnyebben kapnék így "kimenőt" :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2009.06.25. 09:51

és mit lehet majd nyerni?

pereket?:)

_Wasp_ # 2009.06.25. 09:53

valamekkora beülőben megegyezünk, és a létszámtól függően az első 3 viszi pl 50-30-20 arányban.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.25. 11:28

Mintha az online termekben is lehetne privát versenyt rendezni.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.25. 11:30

Mondjuk, mostanában éppen nem versenyeket játszom. :)

Zummike # 2009.06.25. 11:32

_Wasp_: miért ne jöhetne? ezen ne múljon:-)

CSipke: a no limit Texas Hold'em típusú játékra gondoltam, mivel azt ismerik a legtöbben, így nem lesz gondod:-)

nyereményként pedig a _Wasp_ által jelzett módszert javasolnám.

Egyébként sok helyen lehet bérelni asztalt, talán osztót is, ezen ne múljon.

Javaslom, hogy aki komolyan gondolja, küldjön egy mailt nekem és meglátom mekkora az érdeklődés:-)

zummike

_Wasp_ # 2009.06.25. 12:30

jelen 2(1) fő!


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

ptcruiser # 2009.06.25. 13:07

engem is érdekel a dolog
de ennek annyira ne örüljetek: félprofi játékos vagyok :-)

élő játék mellett valóban lehetne zárt körű online versenyeket is csinálni: mondjuk egy adott időpontban minden héten egy online poker oldalon

ptcruiser@freemail.hu

dobjatok meg egy üzivel ha kialakult

Zummike # 2009.06.25. 14:16

Ok, akkor eddig

_Wasp_ (+1)
ptcruiser

mit szólnátok ehhez a teremhez: www.pokerterem.hu ? óránként 2500 Ft-ért különterem, dealerrel?

_Wasp_ # 2009.06.25. 14:17

de ennek annyira ne örüljetek: félprofi játékos vagyok :-)
akkor te feleannyi zsetonnal kezdesz, ugye?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.25. 14:28

Hehe. A Google adathalászként tartja számon a terem weboldalát. Rossz ómen.

Mindenkit nagyon szeretek, de fel nem megyek Pestre pókerozni. Leülök a gép elé, és közben ott vakarhatom meg, ahol viszket. :)
(Valamint a mákos barmok ...s .... a anyját is fennhangon szidhatom, úgyse hallják.)

Tegnap az osztott ászpáromat egy T7o húzta túl, a flopon meg a riveren is jött egy egy hetes. A fickó látó kellett, hogy legyen, más értelmes oka ugyanis nem lehet annak, ha valaki ezzel a lappal megad egy 6BB-s hívást flop előtt, majd K73 szivárvány flopon az allint, mint hogy tudta, hogy jön a két hetes.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.25. 14:29

No, ennyit arról, hogy nem szerencsejáték.

_Wasp_ # 2009.06.25. 14:34

a 2500 fejenként és óránként nagyon sok (annyi fogyasztásból szerintem vendéglátóipari egységet is tudunk, ahol hatalmasa eszemiszom közben verhetjük a blattot), viszont ha összesen ennyi / óra, akkor ingyen van és 5 fő felett erre szavazok.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.06.25. 15:39

Wasp (meg akár többiek is),

én egyáltalán nem értek a pókerhez, úgyhogy az lenne a kérdésem, hogy hogyan érdemes belekezdeni, hol lehet jól megtanulni. Ismerősök ajánlgatták a netet, de ott nem találtam totál kezdőknek szóló oktató anyagot, csak olyat, amiből egy kukkot sem értek, mert nem a legelejéről indul, már feltételez valamiféle alaptudást, egy analfabétának nem lehet odanyomni egy regényt, hogy na akkor tanulj meg ebből olvasni, először meg kell tanítani a betűket. Szóval?

_Wasp_ # 2009.06.25. 16:51

tanuld meg a szabályokat. (5 perc)
gondolkozz el rajtuk (legalább 5 perc, felső határ nincs)

regisztrálj be egy pókeres - játsz max fél-egy órát játékpénzben. Nézd meg, hogyan játszanak pénzben. szánj erre legalább 10 percet.

fizess be. 10 dollár/euro elég lesz.

indulj el 10-20-50 centes SNG-kon. Ha úgy érzed könnyű, lépj feljebb. Ha elveszted a tőkéd, gondold végig, miért történt ez. Ha nem tudsz rájönni miért, akkor hagyd abba a pénzért játszást, freerollozz amíg bele nem jössz.

vagy gyere el a jogász pókerpartira, és hozz magaddal némi kp-t :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2009.06.25. 17:16

Imp, én a nulláról kb egy hétig játszottam minden este, de a dörzsöltebbeket is sikerült megszorongatnom néha.

kezdők szerencséje.

szerintem mindenképp élő emberekkel csináld először, segítenek, nem nehéz alapfokon, pörgős játék. én mondjuk nem szeretem, de jól elvan vele az ember, főleg ha jó a társaság

Impossible # 2009.06.25. 18:29

wasp,

de honnan tanuljam meg a szabályokat?

bajusz,

élő emberekkel csináljam? Hm, ok. Aztán, ha haladó leszek, már csinálhatom hullákkal is? :D

Zummike # 2009.06.25. 18:54

vélelmezhetően a 2500 HUF/óra a terem bérleti díja és nem /fő, de rákérdezek.

Impossible: tényleg nem nehéz megtanulni, aztán csak gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni...:-) esetleg ezt az oldalt tudom javasolni: http://www.texasholdemsuli.com/

üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.25. 20:36

Imp, ha tényleg akarsz egy kicsit tanulni, dobj egy emilt. Küldök meghívót egy portálra, ahol szerintem a legjobb kezdő leckék találhatók: érthetőek, világosak, didaktikusak. Ha egy nem túl nehéz tesztet sikeresen kitöltesz, adnak 50$ kezdőtőkét is.

Wasp kolléga, hol lehet 10 centes SnG-t játszani? Én még nem láttam 1$ (+ jutaléknál) olcsóbbat sehol. Teljesen kezdőnek én egyébként nem a versenyeket, hanem az SSS-t ajánlanám. Szó se róla, monotóniatűrés kell hozzá - de hát az a jogásznak sem árt. :)

Csipke # 2009.06.26. 06:36

Bár az első voltam, aki jeleztem, hogy érdekelne, mégis kimaradtam a felsorolásból... :(

No, jól van, ma nyűgös napom van, na! :)

Szóval engem érdekel, ha valami jelképes összegben játszunk (engem jobban mozgat a játék, mint a zseton:))

Üdvözlettel,


Csipke

Zummike # 2009.06.26. 07:29

Csipke,

elnézést, teljesen igazad van:-) küldj lsz egy elérhetőséget (mailen) köszi!

akkor javítok:
tehát eddig:

_Wasp_ (+1)
ptcruiser
Csipke

Csipke # 2009.06.26. 08:24

Zummike,

semmi baj, gondoltam, hogy csak adminisztratív hiba... :)

Küldtem.

Üdvözlettel,


Csipke

Impossible # 2009.06.26. 09:38

kbs,

fizetős portál vagy ingyenes?
On-line nem akarok fizetni.
e-mail:
szurkeherceg@vipmail.hu

Köszi!