Jogász Póker


Impossible # 2009.08.10. 19:06

Jó de ő nem Béla igazából, nem? Az én nevem legalább valamilyen összefüggésben áll a valósággal. :) Sit and go-t játszik? Azt nem értem ezekben, hogy ilyen baromi fiatalon hogy lehet ennyire sikeres, furcsa. Te is játszol ugye már egy ideje, aztán egy 23 éves beelőz simán. Nade miért? Ennyire tehetséges, vagy zseni vagy mi?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.10. 18:44

Vagy 23. Ésazért elég nagy szám, meret az első tízben jegyzik az idén online legtöbb pénzt nyert versenypókeresek között.
No meg ő Magyarország egyetlen világbajnokságot nyert versenyzője.

Bélabácsinak meg azért bélabácsi, amiért te Zooooooo vagy. Ezt választotta.

Impossible # 2009.08.10. 17:34

A béla bácsi hány éves, és mér akkora nagy szám? Egyáltalán mér így hívják, ha nemis béla?

Impossible # 2009.08.10. 17:34

kbs,

épp te voltál az (később wasp is), aki lebeszélt a sng-ról, és rádumált az sss-re. Szóval én most sss-játékos vagyok, nem sng-zom (meg nemis tudom, hogyan kell).

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.10. 15:13

Bélabácsi az asztalnál! De most tényleg. A csokipókeren egy freerollt rendeznek holnap, amin ő is résztvesz. 50$ van kitűzve a fejére. A díjalap egyébként 500$.

Kipróbálhatnád te is Zoli, lehetne az első versenyed. A regisztráció ma hétkor kezdődik, maximális létszám 1500 fő.

Impossible # 2009.08.10. 14:57

Egyébként nemtom, mér csinálnak no limitből SH edzést kezdőknek, amikor a kezdő tananyagok között szó sincs SH-ről. A rendszer felépítése kicsit zavaros.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.10. 10:47

nem biztos, hogy ami full stackes játékhoz jó, az jó SSS-hez is –

Biztos, hogy nem. :)

Bár mindkettőt pénzes asztalokon (cash game) alkalmazzuk, a BSS-nek (ez a normál letétes játék a PS-szlengben), más az induló kéz táblázata (szélesebb a skála), és sokkal összetettebb flop utáni játéka.

A lopást egyelőre hagyjuk, az sem az alap SSS-nek, sem az alap BSS-nek nem eleme. (Bár, amikor utóbbiban azt mondja, hogy Axs-el elsőként hátsó pozícióból emelj, az tulajdonképpen lopás.)

_Wasp_ # 2009.08.10. 10:39

;)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.10. 10:39

jobban figyelnem kellene a kód lefelé kompatibilitására


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.10. 10:31

Biztos. :D Téged elég nehéz megérteni. :D

_Wasp_ # 2009.08.10. 10:28

zóval nem tudom, miért írod, hogy „CG-t játszok (nem sss-t!)“.
azért írtam, mert nem biztos, hogy ami full stackes játékhoz jó, az jó SSS-hez is - tehát csak érdekességképpen, és megfontolásra jegyeztem meg azzal, hogy nem hinném, hogy neked tanácsként megfelel.

A Bélát nem neked írtam.
szerinted nem jöttem rá? :) jaj. :D


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.10. 10:26

Cash game-re a PS nem kínál külön stratégiát, nyilván ott is lehet SSS alapján játszani, szóval nem tudom, miért írod, hogy "CG-t játszok (nem sss-t!)".

A Bélát nem neked írtam.

_Wasp_ # 2009.08.10. 09:44

(nembéla)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.10. 09:44

azt szokták mondani, hogy várd meg a nagyvakot.

érdekességképpen megemlítem, hogy én viszont azon ritka esetekben, amikor CG-t játszok (nem sss-t!) osztógombról szeretek beszállni (be kell tenni a nagyvakot), és ha nem volt emelés, akkor szinte minden lappal emelek 2(+megadónként még egy-egy) vaknyit. Ekkor jó eséllyel viszem a kasszát az olcsó emeléssel, de még megadások esetén is pozícióm van a többi játékoson, és dönthetek a folytatásról.

(neked feltétlenül a nagy vaknál történő beszállást javaslom)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.10. 09:19

Na rájöttem, hogy az első kérdésem tényleg baromság volt. :D

De a másodikat még fenntartom.

Impossible # 2009.08.10. 08:54

Béla,

(Szólíthatlak Bélának? :D )

Lehet, hogy ez hülye kérdés, de most elakadtam valamin: ha mindig nagy vakként szállok be, akkor hogyan fordulhat elő, hogy akár korai akár belső pozícióba kerüljek?

A másik: ha kis vak pozícióba kerülök, akkor betegyem-e a kis vakot, vagy ne tegyem, és inkább várjak a nagy vakra?

Impossible # 2009.08.10. 07:49

Ja tényleg, az ügyfélszolgálat! Írjam meg nekik megint németül, mert csak németül meg angolul értenek, de ennek ellenére megint ne válaszoljanak. Azért jó, hogy vannak, megnyugtat a tudat, csak hozzájuk fordulni ne kelljen, mert nincs értelme. :D De azért nehogymár felvegyenek valakit, aki tud magyarul, véletlenül se írjanak ki magyar nyelvű álláshirdetést, menjen mindenki gibraltárra felsőfokon angolul kussolni válaszok helyett, azaz! :D Nagyra vannak magukkal, ehhez képest napokig szaroznak a beígért dolgok teljesítésével. Egyszóval nem vagyok megelégedve velük.

Nem tudom betéve a bronz anyagokat, de ha megígérik az ezüst státuszt azzal a feltétellel, hogy regisztrálok, és nem írják oda, hogy egyébként tök mellesleg még egy hetet kell várnom arra, hogy megkapjam, akkor kicsit bosszantó, ha nem kapom meg szinte rögtön.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.10. 07:31

Várj még néhány napot, aztán mehet a levél az ügyfélszolgálatnak.

A bronz anyagokat már mind betéve tudod?

Impossible # 2009.08.10. 07:29

Ja vagy úgy, ok. Nade azért marhára nem világos, hogy pl. CO pozícióból miért kérnek tőlem kis vak berakást. És igen: még mindig nem jött meg az ezüst tátuszom, pedig már több mint két napja regisztráltam nekik a moneybookers-ön.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.10. 06:57

Mondtam, hogy fogalmam sincs. :)
De nincs ezeknek a dolgoknak jelentősége. Te ne fizess vakot soron kívül, a többivel ne törődj.

Impossible # 2009.08.10. 06:49

Köszi. A másik kérdésem meg ugye az volt, hogy "De miért kérdezi, hogy beteszem-e a kis vakot, ha az osztótól jobbra ülök? A kis vak az osztótól balra ül, nem?" Szólj, ha túl sokat kérdezek, és nem akarsz válaszolgatni. (Ezt azért mondom, mert ezt a kérdést most teszem fel harmadjára.)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.09. 17:44

Fogalmam sincs:)
Nem használom ezt a szolgáltatást.

Impossible # 2009.08.09. 12:41

De miért kérdezi, hogy beteszem-e a kis vakot, ha az osztótól jobbra ülök? A kis vak az osztótól balra ül, nem?

Más:

az edzéseknél ezek mit jelentenek:

OL: Spanish Trail
OR: Juperana
UL: Smooth
UR: Wilshire

Ezekben a termekben játszik ugye elvileg az edző, és lehet nézni. De mi az az OL, OR, UL, UR? Egy német edzést nézek éppen. Nem tudom, miért kell neki egyszerre több asztalon játszani a kezdőknek szóló edzésen, de mindegy. Megpróbáltam vele elmagyaráztatni, mi a szar van, de nemnagyon értettük egymást, ezért megkérdezem tőled. :D Mi az hogy OL, OR, UL, UR?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.09. 11:25

Azokkal ne törődj. Ne rakd be a vakot soron kívül. Bár pont a játékpénzesnél beteheted. Csak ne szokj rá. :)

Impossible # 2009.08.09. 10:32

Köszi, kbs, de voltak még egyéb kérdéseim is. :)