levelező , az elhelyezkedésben


P.G.L. (törölt felhasználó) # 2006.06.09. 08:52

A hozzászólás (és a felhasználó) törölve.

Lilly # 2006.02.11. 16:56

Misi, amúgy igazad van, az egyetemi jegyek nem feltétlenül a tudást tükrözik... :) És a nyelvismeret nagyon fontos... (mondjuk én szerencsés vagyok, mert német-angol tolmácsként dolgozom...)

Lilly # 2006.02.11. 16:54

Attól függ, miért végzel levelezőn... Ha azért, mert mellette dolgozol, akkor ugye adott a munkahely... Én bevallom őszintén (most biztos sokan le fognak nézni emiatt), dolgozom mellette, és azért végzem levelezőn, mert szeretem. Szükségem nem lenne rá, mert anélkül is van munkám és fizetésem, de szeretem. Viszont így azzal sincs gondom, hogy hol fogok utána elhelyezkedni és meddig leszek munkanélküli. Mert nem leszek... És a munkahelyem mellett pedig, ha mindenképpen esetleg ügyvédi irodába szeretnék elhelyezkedni, vagy meg akarok pályázni egy állást, nyugodtan nézelődhetek és pályázhatok, mert ha esetleg évekig nem találok megfelelőt, az sem vág földhöz...

Misi # 2006.02.09. 10:04

Ha tárgyalóképes vagy valamelyik nyelvből, akkor van esélyed. Azt még tőlem nem kérdezték, hogy milyen tagozaton végeztem, nem számít. Véleményem szerint a tudást az osztályzatok és az egyetem nem feltétlenül tükrözi, hisz lássuk be, tétel és tétel közt nagy a különbség.......Hajrá! Hátha neked sikerülni fog, de hangsúlyozom, szinte kizárólag csak a fővárosban ven esélyed, vagy ott, ahol egy egész garnitúrát lecserélnek a választások után...

Bovary # 2006.02.08. 17:46

Lovasi: Lécci állásajánlatokkal bombázni minket, ok?
Egyébként egyáltalán nem mindegy, hogy hol végzel. Vannak Távol-keleti Diplomagyárak. Itt nyugisan lehet tanulgatni, vizsgázgatni, de a világon semmit nem tud meg a hallgató a jogról!

lovasi # 2006.02.08. 15:39

Szerintem hozzáállás kérdése. Ha jól beszélsz nyelveket és tudsz majd felmutatni némi tapasztalatot, akkor simán lehet esélyed elhelyezkedni. Nem kell rögvest az AB-nél kopogtatni :), de aki dolgozni akar, az tud is...
Bár, én is levelezős vagyok, lehet, hogy csak magamat nyugtatgatom? :))

Kovács_Béla_Sándor # 2006.02.08. 15:06

Mi van, Misi, el akarod riaszatni a jövő konkurenciáját?

Misi # 2006.02.08. 12:40

Még most hagy ott a jogot és válassz más pályát....Több joghallgató van az országban, mint végzett jogász. Szerinted van esélyed?

Misi # 2006.02.08. 12:37

Tök mindegy hol végzel. A piac túltelített, ne reménykedj. A 2 évvel ezelőtt végzettek nagy része is munkanélküli. akkor van esélyed, ha va kapcsolatod, vagy profi vagy idegen nyelvekből.

andzsinszan # 2006.02.08. 12:17

Nézik. Ebben minden benne van. Ahol meg nem, ott úgyis 2 perc alatt kiderül mit tud az illető. Minden csak rátermettség kérdése.

kutschi # 2006.02.07. 17:37

Sziasztok!

Érdekelne, hogy elhelyezkedés szempontjából a levelező és nappalit mennyire nézik. Él-e még a tényleges tudás kérdése?

Mi a véleményetek a győri jogászképzésről?