Kérem vki segítsen választ kapni!


Kovács_Béla_Sándor # 2006.07.15. 08:02

Címezni a miniszterhez kell, hiszen neki van döntési joga. (Az más kérdés, hogy a beadvány vele talán nem is, csak a névbélyegzőjével találkozik.) Szvsz semmiképpen ne legyen hosszabb két oldalnál. Nem szeretném, hogy cinikusnak vélj, de tudod, ami neked az életed, az nekik egyetlen "ügy" a sok között.

Patriot # 2006.07.15. 04:45

Köszönöm a javaslataidat!A hétvégén és jövőhéten tervezem megfogalmazni a beadványt.Azon gondolkozom folyamatossan,milyen terjedelemben készítsem el.Rövid és lényegretörő,vagy egy kicsit"életszagúbb",de hosszabb legyen.Szerinted?Az igazságügyminiszternek címezzem személyesen?Gondolom több"szűrőn is átmegy mire hozzá eljut vmi.Ja!Nem terhellek nagyon a kérdéseimmel?Jóleső érzés,hogy valakivel-hozzáértővel-megbeszélhetem ezt.Üdv!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.07.12. 16:57

Nagyon szívesen. Javaslom hivatkozz arra, mennyire méltánytalan lenne számodra, ha úgy kellene megfizetned a másik 32 vádlottárs költségét, hogy jószerivel nincs rá remény, hogy ezt tőlük valaha is visszakapd. Mondd el, hogy a letiltás - a bér harmada, ha nem tévedek - mennyire megnehezíti a kinti életbe való újbóli beilleszkedést, a normális életvitel feltételeinek a megteremtését.

Patriot # 2006.07.12. 14:42

Köszönöm a segítő szándékodat! Igazad lehet,egy próbát megér egy beadvány az Im-hez.Bár-és ezt már csak zárójelben teszem hozzá-,tudnék mesélni a"rendszer"sajátosságairól,és arróm milyen az ha az ember magára marad ebben a jóléti országban.

Mégegyszer köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.07.12. 11:17

Ügyetekben valószínűleg a Be. 338. §. (3) bekezdését alkalmazta, vagyis egyetemlegesen kötelezte az elítélteket a költségek viselésére, mert a bűnügyi költség nem volt elkülöníthető. Egyetemleges kötelezettség esetén a jogosult (jelen esetben az állam) bármelyik kötelezettől követelheti a teljes tartozást. Igaz, ha te fizetnéd meg a többiek részét is, akkor azt meg te követelheted tőlük - de félek tőle, hogy ez sovány vigasz a számodra.
A Be. 599. § (1) szerint az igazságügyminiszter különös méltánylást érdemlő okból elengedheti a költség egészét vagy egy részét. Egy próbát biztosan megér.

Patriot # 2006.07.12. 08:33

A bírósági behajtó,rajtam szeretné behajtani a 33szereplős büntetőüyünk költségeit.Ennyi emberből én dolgozok,így engem nem volt nehéz megtalálni.Én mindenemet elvesztettem a 44 hónap alatt,melyet éppen bűnhődéssel töltöttem.Kb.70ezer ft-ból próbáltam élni,albérletben egyedül,eddig.Örültem hogy van munkám,mert nemigazán értékelik a munkáltatók a bizonyítástól izzó"bűnösöket".Elkezdték tiltani a fizetésemet.Még szerencse hogy a főnököm tisztában volt vele hol laktam 44 hónapig,de így is kerekedett a szeme az összeg láttán.Mit tehetek,kihez fordulhatok?Fizessem be a rám eső részt,ér vmit?Vagy én fogom kifizetni az egész ügyet?700.000.forintot.

Köszönöm válaszodat,kedves ismeretlen,előre is!