munkavállaló jogai


Böszirke # 2018.06.08. 08:54

Tisztelt Tanácsadó jogászok!

Segítségüket szeretném kérni,mert a munkáltatóm bejelentette, hogy rövid időn belül megszünteti az zálogházat ahol 2006 szeptember 16.-ától dolgozom, elméletileg folyamatosan, mivel 2015-ben mikor a finanszírozó bankunk csődbe ment az általa finanszírozott zálogházak átmentek egy másik takarékhoz, hogy folytatni tudják a munkát. A pénzügyi felügyelettel elhúzódó egyezkedések miatt a takarék jelképesen átvette a dolgozókat, tehát ő fizette a bérünket, de minden másban az előző főnökeim döntöttek. (szabadság, nyitva tartás, munkarend betartása) gondolom, ők a bérünket is átutalták a takaréknak. Ez kb 10 hónapig tartott, amikor minden visszaállt a régi kerékvágásba.
Én 2019 június 28-al mennék nyugdíjba tehát "védett korban vagyok?" Érdeklődni szeretnék, hogy milyen juttatások illetnének meg a munkáltatóm részéről.

Üdvözlettel

cobika # 2018.05.11. 17:04

Kedves fórumos jogászok!
Amennyiben a munkahelyemen egy (ellenem irányuló jegyzőkönyvet) akarnak aláíratni, akkor az aláírás előtt milyen jogszabályra hivatkozva kérhetem el, hogy egy jogásszal megnézethessem? És mit tehetek, akkor, ha ezt nem engedik meg?
válaszotokat előre is köszönöm.

Brigi2018 # 2018.05.07. 17:31

Tisztelt Jogi Fórum!Több kérdésem is lenne a munkámmal kapcsolatban.KÖZALKALMAZOTT vagyok,1957-ben születtem,így rám a 65 éves kortól számítódik a nyugdíjazásom,tehát védett korban vagyok!Jelenlegi munkahelyemen,ebben a kórházban 2014.febr.-tól dolgozom.2017.szeptember óta betegállományra kényszerültem.A kötöző kocsi nehézsége és használata során ütődési szindróma alakult ki a vállamban ,ami sok hónapon át különböző alternatív kezeléssel jött rendbe,így nem kellett műteni.Jövő héttől munkába fogok állni. Foglalkozási megbetegedést elindítottam,aminek az elbírálása,eredménye még mindig valahol úton van.Ezt csupán azért írtam ide,ennek okán nem kívánatos lettem a vezetésnél.Időközben az eredeti beosztásomat,a hosszas távollét miatt,új munkaerővel oldották meg!Szóval nem várnak vissza a bejelentésem miatt az eredeti helyre!Jeleztem a közvetlen főnökömnek,hogy kiírásra kerülök és szeretném a tavalyi,ill.az ez évre eső szabadságomat kivenni.Azt válaszolta,üzemorvos,...ezt tudom,utána ápolási ig.asszony,...aztán a szabadság!Attól tartok,hogy így,mielőtt a szabadságomat bárki is kiírná,megajánlanak egy másik munkalehetőséget!KÖTELES VAGYOK AZONNAL VÁLASZT ADNI ,vagy van gondolkozási időm,...és itt még nem vagyok szabadságon!Ha elutasítom a megajánlott beosztást,a kórház azonnali felmondással él.Nekem nem célom,hogy szünet legyen a munkaviszonyban,mert októberben már beadhatom a Nők 40 éves kérelmét.BETEGÁLLOMÁNY UTÁN RAGASZKODHATOK E A KIVEHETŐ SZABADSÁGOKHOZ?Mert itt a felállás az,hogy előbb ajánlanak,mintsem a szabadságomat kiadják.Ha felmondanak,mert nem fogadom el az új lehetőséget,kifizetik a szabadságra járó bért,az nekem semmilyen szempontból nem optimális!Másnapra nehéz lenne új állást találni,erre szánnám a kb.15 nap szabadságot.A VÉGKIELÉGÍTÉS kapcsán kérdésem,ha a munkáltató mond fel,az itt töltött 4 év után egy havi összeg jár,...és ehhez valahol olvastam még plusz egy havi összeg is a védett korúságom miatt!Ez így valós?Még egy fontos kérdés,ha a munkáltató azonnali hatályos felmondással él,MIRE KELL FIGYELJEK,miket kell írásban feltétlen rögzíteni,akár a végkielégítés vagy bármi más kapcsán is.!Várom szíves válaszát,köszönettel.