Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

terhesség - felmondás?

malta9 # e-mail 2015.03.03. 17:06

Köszönöm! Akkor ezek szerint a rehabilitációs ellátásra nem vonatkozik.

ObudaFan # e-mail 2015.03.03. 17:05

Jana2015

Ha még nem mondtak fel, akkor a terhességed miatt már nem is mondhatnak. A munkaszerződésedben pedig a munkakör meg van határozva, azt módosítani csak közös megegyezéssel lehet.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

ObudaFan # e-mail 2015.03.03. 17:03

malta9

A nyugdíjas munkavállalónak nem jár, nyugdíjas munkavállaló az, aki

ga) az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte és az öregségi nyugdíjhoz szükséges szolgálati idővel rendelkezik (öregségi nyugdíjra való jogosultság),

gb) az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt öregségi nyugdíjban részesül,

gc) a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány által folyósított ellátásokról szóló kormányrendelet alapján folyósított öregségi, rokkantsági nyugdíjsegélyben (nyugdíjban) részesül,

gd) egyházi jogi személytől egyházi, felekezeti nyugdíjban részesül,

ge) öregségi, munkaképtelenségi járadékban részesül,

gf) növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi járadékban részesül, vagy

gg) rokkantsági ellátásban részesül.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

malta9 # e-mail 2015.03.03. 16:04

Kedves Szakértők!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy tegnap valahol azt olvastam, hogyha valakinek rokkantsági ellátása is van, akkor nem jár meg a végkielégítés felmondás esetén. Ez vonatkozik a rehabilitációs ellátásra is? Igazából ezek egyike sem nyugdíjszerű ellátás 2011 óta.

Előre is köszönöm!

Jana2015 # e-mail 2015.03.03. 11:03

Üdv, az lenne a kérdésem, hogy gyes lejárta előtt 60 nappal visszajelentkeztem a munkahelyemre. A munkahelyem visszajelzett, hogy megszűnt a pozícióm átszervezés miatt, így közös megegyezéssel szerződést akarnak bontani. Még nem adtam nekik választ, de időközben újra terhes lettem...Vissza kell, hogy vegyenek? Ugyanabba a munkakörbe (vagy hasonlóba) és a régi munkabéremért vagy el kell fogadnom alacsonyabb beosztást is kevesebb bérért? Köszi a segítséget!

Business Law #   2015.02.27. 21:54

Wers: igen tudom, es koszonom, hogy utaltal erre.

Alapveto dolog akkor is, hogy a munkaltato kell hogy tajekoztassa a munkavallalot. Ha mas nem egeszseg biztonsagi szempontokbol.
(Health and Safety issues at work - nem tudom kifejezni magma :D )

(Plusz, az emberi jogokra hivatkozva, szep lassan atesnek a torvenyalkotok Europaban a lo masik oldalara, persze tudom, az aranykozeputat nem konnyu megtalalni.)

wers #   2015.02.27. 21:01

Viszont az ember kell hogy tajekoztassa a munkaltatojat ahogy tudomast szerez rola.

A törvénymódosításnak ez lett volna a lényege, de KBS nemrég beidézte az AB javallatát, hogy is kell ezt értelmezni... nem minősítem, próbáltam visszakeresni, de fáradt vagyok hozzá.

Lyonee #   2015.02.27. 19:49

Nem kell.

Business Law #   2015.02.27. 19:14

En is el tudom kepzelni, hiszen jo nehany hozzaszolas is alatamasztja itt a forumon is.

Viszont az ember kell hogy tajekoztassa a munkaltatojat ahogy tudomast szerez rola.

wers #   2015.02.27. 19:10

Business Law, el tudok képzelni olyan élethelyzetet, amikor még nem akarja elmondani... ennek nincs köze a joghoz. (a kedvemet nem rontottad el, nem olyan egyszerű az)

Business Law #   2015.02.27. 19:04

Szerintem is: kell.

• es nem akarom elrontani a helyreallt hangulatot -

:)

Barmi valtozas all be a szemelyi adataimat illetoen, nev, lakcim + egeszsegi allapotomat tekintve, arrol a munkaltatot tajekoztatnom kell, ahogy tudmoast szerzek rola, hiaba, hogy a terhesseg nem betegseg.

wers #   2015.02.27. 18:21

:)) nem (már nem)

Sherlock # e-mail 2015.02.27. 18:03

Borús hangulatban vagy Wers kedves?

joghallgató

wers #   2015.02.27. 17:22

Legkésőbb a közléskor jelezni kell.

Miért kell? Ha nem akarja? Persze akkor bukja a védettséget.

Lyonee #   2015.02.27. 15:29

"3 hónapos terhes kismama munkaviszonyát munkáltató közös megegyezéssel, azonnali hatállyal megszüntette."
Ha közös megegyezés volt, akkor nem a munkáltató szüntette meg a jogviszonyt, hanem az a két fél közös akaratával történt. Ez nem munkáltatói felmondás.

Sherlock # e-mail 2015.02.27. 13:07

Ezt elcseszte.

Ha azonnali hatállyal megszűnt, akkor nincs felmondási idő.

A terhesség tényét nem közölte előre. Úgy tudom, már nem kell.

Legkésőbb a közléskor jelezni kell.

Kismamának a munkáltató nem mondhat fel. Ez igaz a közös megegyezés esetére is?

Nem.

Mi történik a felmondási idővel? Ha nincs róla szó a megegyezésben, jár-e akkor is (és hozzá a munkabér)?

Nincs felmondási idő, a megállapodás szerinti napon szűnik meg a munkaviszony. Ha "azonnal", akkor azonnal, ha két hét múlva, akkor két hét múlva. Amíg nem szűnik meg, járni kell melózni - ha pedig megszűnt...

joghallgató

Levente49 # e-mail 2015.02.27. 12:55

Tisztelt Fórum!

Következő kérdésre szeretnék választ kapni.

3 hónapos terhes kismama munkaviszonyát munkáltató közös megegyezéssel, azonnali hatállyal megszüntette.

Felmondási idővel kapcsolatban nincs rendelkezés meghatározva a megegyezésben.

Kérdés:

A terhesség tényét nem közölte előre. Úgy tudom, már nem kell.

Kismamának a munkáltató nem mondhat fel. Ez igaz a közös megegyezés esetére is?

Mi történik a felmondási idővel? Ha nincs róla szó a megegyezésben, jár-e akkor is (és hozzá a munkabér)?

Köszönöm előre is.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.02.27. 10:45

Nem az kérdés hogy aláírathat-e, hanem az, hogy aláírod-e.

www.kbs-ugyved.hu

Kérdező1 # e-mail 2015.02.27. 09:34

2015. január 1-jén járt le egy éves határozott idejű munkaszerződésem. A mai napig nem kaptam a munkáltatómtól módosított szerződést. Rendesen dolgozom január első munkanapjától szerződés nélkül. Aláírathat visszamenőleg 2015. január 2-től határozott idejű szerződést velem a munkáltató? Jogszerű? Vagy csak határozatlan idejűt kaphatok?
Köszönöm szíves válaszát!

Kérdező1 # e-mail 2015.02.26. 18:45

Tisztelt Cím!
2015. január 1-jén járt le egy éves határozott idejű munkaszerződésem. A mai napig nem kaptam a munkáltatómtól módosított szerződést. Január első munkanapjától szerződés nélkül dolgozom. Aláírathat visszamenőleg 2015. január 2-től határozott idejű szerződést velem a munkáltató? Jogszerű? Vagy csak határozatlan idejűt kaphatok?
Köszönöm szíves válaszát!

vaczkor... # e-mail 2015.02.26. 15:14

Mit tehetek, mire készüljek fel? Mi az, amibe semmiképp ne menjek bele?

Gondolom a kérdés költői…

Ha nem mond fel, úgy a munkáltató vagy megvárja amíg megszül és ekkortól évekig nem fogja látni önt, vagy rendkívüli, új nevén azonnali hatályú felmondással elküldi, ennek azonban szigorú szabályai vannak.

Ha nem akar elmenni, semmiképpen ne írjon alá közös megegyezéssel történő jogviszony megszüntetést tartalmazó okmányt.

anyuka02 # e-mail 2015.02.26. 14:17

Tisztelt Cím!

Határozatlan idejű szerződéssel április óta dolgozom egy cégnél. 2 hete bejelentettem terhességemet. A munkaadóm semmiképp nem szeretne tovább foglalkoztatni. (konkrétan látni sem bír) Tudom, hogy védettségem van, de tartok tőle, hogy ha nem mondok fel, keresnek valamilyen okot a felmondásra. Mit tehetek, mire készüljek fel? Mi az, amibe semmiképp ne menjek bele?
Előre is nagyon köszönöm segítségüket!

ObudaFan # e-mail 2015.02.20. 15:52

Itt valami nagyon nem stimmel. Határozatlan idejű munkaviszonyban voltál, most mégis havonta van valamilyen határozott idejű szerződésed hosszabbítgatva? MErt az úgy nagyon nem tűnik jogszerűnek.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

istencsaszar # e-mail 2015.02.20. 11:23

Tisztelt Fórum!

2011-óta dolgozom egy vállalkozónál 2014 ókt.kiderült,hogy kisbabát várok amit én 2014 dec. közöltem a munkáltatómmal ő 2015 jan. közepén elküldött táppénzre és azóta egy hónapra adja csak a szerződésem azt is csak 2015 június 01-ig szeretné megírni, mert nem szeretne három év után szabadságot fizetni stb,én 2015 július 12-re vagyok kiírva és azt olvastam ,hogy szülés előtt van egy 42 napos lehetőség ha valakinek megszűnik a munkaviszonya szülés előtt ,hogy attól még jár neki minden egyéb ellátás pl: gyes.gyed,tgyás ha nincs meg ez a 42 nap szerződés vége és a szülés között akkor viszont csak a tgyás és a gyes jár egész végig ami 28.500.- jelenleg ez tényleg így van és ha igen ezt hol lehet megnézni és utána járni.

Beky # e-mail 2015.02.15. 17:34

Tisztel Hozzáértők!

Ha terhes vagyok és munkaidőben kell elmennem vizsgálatra, akkor a munkáltatónak azokat a mínusz órákat le kell majd dolgoznom?

A munkahelyemen azt mondták, a túlóráimból fogják levonni azokat az időszakokat amikor a reggeli vérvétel stb. miatt nem fogok beérni időben.

Ez tényleg így van?

Válaszukat előre is köszönöm.