Táppénz ideje alatt a munkavállaló elérése


Dödölle1 # 2010.07.16. 11:27

Boróka1....ez azt jelenti, hogy kikapcsolhatom a céges telefonomat? nem vagyok köteles biztosítani, hogy azon elérjen táppénz alatt?

nem vagyok köteles az emaileket figyelni abból a célból, hogy ő ír-e nekem valamit?

1992. évi XXII. törvény
a Munka Törvénykönyvéről

107. § Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alóla) amíg állampolgári kötelezettségét teljesíti;

  1. közeli hozzátartozója [139. § (2) bekezdés] halálakor, esetenként legalább két munkanapon át;
  2. ha keresőképtelen beteg;

A fenti jogszabály alapján igen ez azt jelenti, hogy nem vagy köteles az emaileket figyelni abból a célból, hogy ő ír-e nekem valamit....

Boróka1 # 2010.07.16. 10:18

nandy, ez azt jelenti, hogy kikapcsolhatom a céges telefonomat? nem vagyok köteles biztosítani, hogy azon elérjen táppénz alatt?

nem vagyok köteles az emaileket figyelni abból a célból, hogy ő ír-e nekem valamit?

nandy # 2010.07.16. 10:12

Semmi nem tiltja, hogy meglátogasson téged, de ha nem talál otthon, nem tehet semmit. (A büntetés, szankcionálás a REP dolga, ha szabálytalanságot talál.)
Nem vagy köteles beengedni a munkáltatót.

A keresőképtelenség időszaka alatt nem kötelezhetnek munkavégzésre.

A munkáltató az általa rendelkezésre bocsátott céges telefont bármikor visszakérheti, és te köteles vagy haladéktalanul átadni. Ugyanis nem a tiéd.

Boróka1 # 2010.07.16. 10:04

Táppénz ideje alatt a munkavállalót ellenőrizheti e a munkáltató, hogy otthon tartózkodik-? Köteles vagyok-e beengedni?

A munkavállaló milyen mértékben köteles az elérhetőségét biztosítani?céges emailek ellenőrzése, céges telefon kikapcsolása ?

Köteles e a munkáltató időpontot és helyet egyeztetni a munkavállalóval, ha a céges telefont vissza szeretné kapni? vagy rajtaütés szerűen is megjelenhet a munkáltató?