Egyéves az új Polgári Perrendtartás - Lehetőségeket vagy akadályokat teremt az új törvény? - Szakértők válaszolnak | Budapest, 2019. február 8. szerda | Regisztráljon most!

Fórum büntetőjog régebbi elöl     új hozzászólás

Ittas vezetés

Ittasvezetes.hu # e-mail 2018.12.09. 14:57

3629

Kollégám jelzése szerint Ön már keresett minket, s beszéltek telefonon.

Az én válaszom itt és most pedig az alábbi:

• Nem ismerjük a bor alkoholtartalmát
  • Nem ismerjük az Ön testsúlyát
  • Nem ismerjük a sör típusát

90 kg-os férfi testsúlyhoz, "átlagos" értékekkel számolva ez egy enyhe fokú befolyásoltság lehetett.

Ez azonban roppant kevés a "jóslathoz".
Az ügy összes részletét kellene ismerni, amihez számtalan kérdést kellene megválaszolnia.

Telefonon állunk rendelkezésére: 06 70 224 74 74

Szuper és Társai Ügyvédi Iroda
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
Ittas Jármüvezetés - JOGOSÍTVÁNYMENTÉS
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

3629 # e-mail 2018.12.07. 12:48

Tisztelt Fórumozók!
Szeretném pár mondatban összefoglalni mi történt. 2018.11.04.-n délután 6 óra körül fogyasztottam kb. 3 dl.házi bort, majd este 9óra körül 2 üveg sört. Olyan fél 11- kor autóba ültem, túl hajtottam egy kereszteződésen ahol le akartam kanyarodni, sötét volt,köd is,ahogy tolattam,egy árokba hajtottam a jobb hátsó kerékkel,azonnal le állítottam a kocsit.Pár perc múlva a rendőrők bejelentés alapján a helyszínre érkeztek,a közeli lakóház udvarán dohányzó uriember,úgy velte,hogy az árokba hajtottam és a kormányra vagyok borulva, közben amúgy az autós telefon töltömet kerestem.. mindegy. A rendőr meg kérdezte mi történt, el mondtam,kerdesere,hogy fogyasztottam e alkoholt válaszoltam,ezután mivel nem volt csak a régi fajta elszinezodos szondájuk,meg fújtam,majd vér,vizelet vizsgálat.A helyszinen el vették a jogosítványom,az eljárásban együttműködő voltam, jövő héten ittas vezetés vétsége miatt leszek meghallgatva,a vér eredményét még nem tudom. A kérdésem annyi lenne, hogy az én esetemben mire számíthatok. Tudom elcsépelt kérdés, rengeteg helyen olvastam ítéleteket,de a tapasztalt forumozokban bizva, egyénileg kérnék segítséget ,hogy mire számíthatok. Rendezett magánéletem van, büntetlen előéletű,soha egy gyorshajtasom nem volt.Esetleges válaszukat köszönöm!

Ittasvezetes.hu # e-mail 2018.12.04. 10:24

AntalSteve

Úgy tudom kétszer kellene fel venni a vallomásom, igaz?

A helyszínen meghallgatják, jegyzőkönyvezik. Amennyiben vérvétel is történt, úgy annak közlésekor lesz egy kihallgatás.

mai napig nem tudok semmit az üggyel kapcsolatban
Igen, ez általános.

Fellebbezését is beadhatja majd ha véget ér az ügy jövőre, de mivel lesz még kihallgatás annak előtte, eleve ott közölheti érveit erre vonatkozóan.

AntalSteve # e-mail 2018.12.03. 04:37

Üdv mindenkinek! 2018. 08 14en ittas állapotban balesetet okoztam (sérült nem volt) 0.71 légalkoholt fújtam illetve utána be vittek a rendőrök vizelet és vér vételre. Jogosítványom el vették illetve egy rövid vallomás. Úgy tudom kétszer kellene fel venni a vallomásom, igaz? Illetve mai napig nem tudok semmit az üggyel kapcsolatban semmilyen papír határozat nem jött. Ez normális vagy vmit el kevertek volna? Ha véletlenül jönne határozat fel lehetne lebbezni h csak a b kategóriát vegyék el és a segédmotor és lassú jármű megmaradjon? Úgy hallottam akk nem kell újra vizsgázni ha vissza kapom. Választ előre is köszönöm

havanna995 # e-mail 2018.11.30. 17:23

Ezt tudtam köszönöm, arra vagyok kíváncsi, hogy akkor a két eltiltásnak nincs köze egymáshoz és akkor dec 15.vel véget ér ez az egész

Ittasvezetes.hu # e-mail 2018.11.30. 15:27

havanna995

Az utánképzés elvégezhető az eltiltás tartama alatt is...

havanna995 # e-mail 2018.11.30. 12:21

Tisztelt fórumozók!

Egy olyan kérdéssel fordulok önökhöz, hogy tavaly szeptemberben elvették a jogosítványomat ittas vezetésért.
Most lett jogerős ítélet az ügyben 1év három hónap azaz december 15. lejár az eltiltásom.
Viszont az elmúlt egy évben amíg tartott az ügy engedély nélküli vezetésen tetten értek kétszer ezért kaptam három hónap eltiltást idén szeptemberben ez december 4.fog lejárni.
A kérdés az lenne, hogy ezek szerint lehetséges hogy van két eltiltásom most egyszerre amik se nem adódnak össze se semmi decemberben lejár mind a kettő és vége van mehetek utánképzésre? Előre is köszönöm!

Ittasvezetes.hu # e-mail 2018.11.26. 11:05

M62David

Nem a megfelelő iratokat küldte Ön el.
Bírósági végzést kérjük.

Üdv.

Ittasvezetes.hu # e-mail 2018.11.25. 13:30

M62David

Szkennelje be a BÍRÓSÁGI határozatot (végzés), és küldje ide:
info@ittasvezetes.hu

Megnézzük.

M62David # e-mail 2018.11.24. 21:44

Tisztelt fórumozók ! Segítséget szeretnék kèrni . Engeem 1 év 6 hónapra eltíltottak "szemèlygèpkocsik vezetèsètöm" kb 3 hónapja ez le is járt. De utànkèpzèsre köteleztek. A Minap beszambásztam a Oroszlányi kormányablakba, infóèrt hogy hogy is kezdjem el a procedúrát . Ott közöltèk velem hogy, nem is èrtik mèrt vagyok utánkèpzrèsve kötelezve+ a jogsimat is bevontàk . Gyakorlatilag a lóhajtàsimnak meg kellet volna maradnia Sajnos ezek a papirok Miskolcon hevernek ès, a határozatot is ott hozták akkor oda kellene mennem! Kérdèsem a következő. Mivel Èn nem lebbeztem fel van e esèlyem, hogy ezt a hatàrozatot megsemmisítik, ès mi ennek a rendje?

M62David # e-mail 2018.11.24. 21:44

Tisztelt fórumozók ! Segítséget szeretnék kèrni . Engeem 1 év 6 hónapra eltíltottak "szemèlygèpkocsik vezetèsètöm" kb 3 hónapja ez le is járt. De utànkèpzèsre köteleztek. A Minap beszambásztam a Oroszlányi kormányablakba, infóèrt hogy hogy is kezdjem el a procedúrát . Ott közöltèk velem hogy, nem is èrtik mèrt vagyok utánkèpzrèsve kötelezve+ a jogsimat is bevontàk . Gyakorlatilag a lóhajtàsimnak meg kellet volna maradnia Sajnos ezek a papirok Miskolcon hevernek ès, a határozatot is ott hozták akkor oda kellene mennem! Kérdèsem a következő. Mivel Èn nem lebbeztem fel van e esèlyem, hogy ezt a hatàrozatot megsemmisítik, ès mi ennek a rendje?

Ittasvezetes.hu # e-mail 2018.11.16. 14:56

Chris.Su

ittasvezetes.hu/adatlap

Chris.Su # e-mail 2018.11.15. 13:34

Tisztelt fórum!

Nem rég okoztam egy balesetet. Ittasan vezettem, és hajnali órákban, úgy 2 és 3 óra között egy településen le sodródtam az útról a szalagkorlátnak, majd egy álló (parkoló) járműnek ütköztem, és az út tüloldalára a szalagkorlát alá szorultam be. Az úton szerencsére nem volt senki és semmilyen közlekedö. Amnéziás lettem a baleset során. A körülményeket még mindíg vizsgálom, hogy miért ültem az autóba ittasan, amit mélységesen sajnálok. Soha nem ültem így autóba és nem is terveztem. Én is el ítélem az ittas vezetést. Az biztos,hogy nem enyhe alkohol befolyáltság alatt voltam. A jogsit el vették. Kérdésem az, hogy milyen bűntetésre számíthatok?
Az események nagyon fel kavartak, nem tudom higy fogom fel dolgozni, de óvva intek mindenkit az ilyesmitől! Magam sem hiszem el, hogy meg tőrtént velem és mi lehetett volna. :(

Ittasvezetes.hu # e-mail 2018.11.11. 10:54

K.Sz.

Úgy hiszem, hogy Önnel már tegnap beszéltünk telefonon, és megerősítettük az aggályát. Jogerős végzés után nincs mit tenni, a múlton és a "mi lett volna,ha ; más is így járt-e" jellegű dolgokon ilyenkor már felesleges gondolkozni.

Közúti járművezetéstől való eltiltás esetén utánképzéssel lehet visszaszerezni a vezetői engedélyt - ha tudott Ön erről, ha nem - ha értesítették erről időben - ha nem. Sokszor cikkeztünk már erről különböző helyeken - az ittas vezetők többsége akkor ébred rá, hogy utánképzésre kötelezett, amikor a vezetői engedélyéért bemegy a kormányablakhoz. Nincs ilyenkor már mit tenni.

szakvizsga2015 #   2018.11.11. 09:54

Kedves K. Sz.!

Ha valakit eltiltanak a járművezetéstől és nem "kategorizálják", hogy mondjuk csak a B kategóriára vonatkozik az eltiltás, akkor mindenképpen utánképzésen kell részt venni, bármennyi időre is tiltott el a bíróság.
A bíróság ítéletében ezt hiába keresed, mert az utánképzés az a Kormányhivatal kompetenciája.
Sajnálom, hogy most tudtad meg, de ez így van.
Egyébként már akkor, amikor jogerős lett az ítélet akkor is is "elindíthattad" volna az utánképzést, akkor nem kellett volna ennyit várni. Persze nem tudtad, de ha valaki okul ebből, akkor ő majd tudja ...

K.Sz. # e-mail 2018.11.10. 23:28

Kaptam egy biroi iteletet ittas vezetesert 5 honap 180e Ft. Nov 16an jar le. Ma jott egy hatarozat a kormanyhivataltol h nov 16ig el vaok tiltva a vezetestol.Lejjebb olvasom,h csak akkor kapom vissza a jogositvanyom ha ujravizsgazom. Nem ertem ezt, a biroi itelet semmi ilyet nem irt. Letelt az 5 honap kifizettem a buntetest es derult egbol jon most ez ami plusz kb 120e Ft lesz. Es az elso idopontjuk dec 5-e a vizsgara jelentkezesnek.
Mindenki igy jar? Hogy mukodik ez?
Masok is igy jartak?

Pennywise # e-mail 2018.10.28. 18:39

Az ügyvédje bizonyosan minden kérdésére tud válaszolni.

Sajnos Ő sem tud, mert az új BE óta nem volt ilyen ügye.
Ezért kérdeztem, hogy van-e valakinek tapasztalata.

Dr.Attika # e-mail 2018.10.28. 17:34

Az ügyvédje bizonyosan minden kérdésére tud válaszolni.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Pennywise # e-mail 2018.10.28. 12:00

Kedves Fórumozók/ Szakértők,

Nemrég kaptam egy idézést Tárgyalás Előkészítőre, ami 2018.11.29-re szól. Az ügyvédemmel egyeztettem, így előtte nap találkozunk, hogy felfrissíthessük a történteket.

Van valamilyen tapasztalat, hogy mi várható a BE változása miatt?
Ott lesz-e arra lehetőség, hogy az Ügyésszel megegyezzünk?
Vagy mindenképp lesz tárgyalás és ha igen kb. mennyi idő alatt kell megtartani a tárgyalást?

Előre is köszi a segítséget és az információt!
Üdv!

Pennywise#e-mailJelentem! 2018.07.27. 11:01
Tisztelt Fórumozók,

Korábban már leírtam az esetemet.
A mai napon kézhez vettem a büntetővégzést, melyet a Bíróság tárgyalás mellőzésével hozott meg.
Tartalma: 250.000 Ft pénzbírság és egy év hat hónap "B" kategória eltiltás.

Beszéltem az ügyvédemmel is, aki mondta, hogy benyújtja a kérelmet tárgyalás tartására.

Kérdésem az lenne, hogy az új BE változás miatt mi várható, mi a gyakorlat?
Lesz-e egy tárgyalás előkészítő? Ott mi történik?
Van-e valami lehetőség az Ügyésszel megegyezni, vagy csak tárgyalás lesz ahol a Bíró hoz ítéletet.

Köszönöm a válaszokat előre is!

szebi76 # e-mail 2018.10.20. 06:29

Üdv.Mindenkinek Folytatódik az ügy.2018.10.19 kaptam egy végzést !Egyszerüsített felülvizsgálatról hogy a leadástól 2018.07.13 kell számolni az eltiltást!Ez rendben is van.A végzés ellen a kézbesítéstől számítva 8 napon belül fellebbezésnek van helye!(ez most minek?)Most akkor megint elltelík kb 15 nap mire jogerős lesz?Akkor utána kapja csak meg a kormányablak(neki még 8 nap mire kapok egy új határozatot ?)Ez kb nov.13?Ez normális?2018.10.13. vissza kellett volna kapnom a jogosítványomat!Ez 1 hónap plusz indokolatlanul!Van lehetőségem kárpótlást igényelni ez miatt?És azt hová kell benyújtani?Köszönöm a választ

wers # e-mail 2018.10.08. 09:48

Ittasvezetes.hu#e-mailJelentem! 2018.09.27. 21:41
szebi76

Kitűnő ügyvédi munka erre az értékre 3 hónap!

Szerintem meg a bíróság nézte ezt be de rendesen.

Vadsuhanc #   2018.10.07. 14:43

Kedves szebi76!

Most ezeket komolyan kérdezed? Akarsz valamit tenni a vezetői engedélyed visszaszerzése érdekében vagy sem?

Ezt neked eldönteni azt megjósolni,hogy mikor lesz döntés az ügyben ezen a fórumon senki nem fogja neked megmondani.

Őszintén mondom tényleg jobb, ha megvárod a decembert és akkor átveszed a vezetői engedélyedet mert Te magad hiszed el, hogy a Kormányhivatalnak van igaza és nem Neked.

Sok sikert és kellemes karácsonyt!

Részemről ennyi, nem foglak győzködni.....

szebi76 # e-mail 2018.10.07. 14:35

Tudom hogy nekem van igazam Akkor most felebezek és írnom kell egy indoklást ahol kérjem a dátum módosítását a törvény szerint? Kb ezt mikorra bírálják el? Remélem nem 3 hónap alatt!

Vadsuhanc #   2018.10.07. 13:00

Kedves szebi76!

Azért azt vedd figyelembe, hogy...:

.." A jogorvoslati eljárásban megfizetett valamennyi illetéket az ügyfélnek vissza kell téríteni, ha a közigazgatási hatóság vagy a közigazgatási perben elbírált közigazgatási hatósági döntés vagy intézkedés az ügyfél hátrányára részben vagy egészben jogszabálysértőnek bizonyult..”"

Neked kell dönteni és hidd el neked van igazad.

Vadsuhanc #   2018.10.07. 12:07

Ebben nem tudok tanácsot adni. A Te jogosítványod. Ha nem ért meg ennyit akkor várd ki a decembert.

Tisztelettel.