Fórum büntetőjog régebbi elöl     új hozzászólás

Ittas vezetés

szebi76 # e-mail 2018.10.20. 06:29

Üdv.Mindenkinek Folytatódik az ügy.2018.10.19 kaptam egy végzést !Egyszerüsített felülvizsgálatról hogy a leadástól 2018.07.13 kell számolni az eltiltást!Ez rendben is van.A végzés ellen a kézbesítéstől számítva 8 napon belül fellebbezésnek van helye!(ez most minek?)Most akkor megint elltelík kb 15 nap mire jogerős lesz?Akkor utána kapja csak meg a kormányablak(neki még 8 nap mire kapok egy új határozatot ?)Ez kb nov.13?Ez normális?2018.10.13. vissza kellett volna kapnom a jogosítványomat!Ez 1 hónap plusz indokolatlanul!Van lehetőségem kárpótlást igényelni ez miatt?És azt hová kell benyújtani?Köszönöm a választ

wers # e-mail 2018.10.08. 09:48

Ittasvezetes.hu#e-mailJelentem! 2018.09.27. 21:41
szebi76

Kitűnő ügyvédi munka erre az értékre 3 hónap!

Szerintem meg a bíróság nézte ezt be de rendesen.

Vadsuhanc #   2018.10.07. 14:43

Kedves szebi76!

Most ezeket komolyan kérdezed? Akarsz valamit tenni a vezetői engedélyed visszaszerzése érdekében vagy sem?

Ezt neked eldönteni azt megjósolni,hogy mikor lesz döntés az ügyben ezen a fórumon senki nem fogja neked megmondani.

Őszintén mondom tényleg jobb, ha megvárod a decembert és akkor átveszed a vezetői engedélyedet mert Te magad hiszed el, hogy a Kormányhivatalnak van igaza és nem Neked.

Sok sikert és kellemes karácsonyt!

Részemről ennyi, nem foglak győzködni.....

szebi76 # e-mail 2018.10.07. 14:35

Tudom hogy nekem van igazam Akkor most felebezek és írnom kell egy indoklást ahol kérjem a dátum módosítását a törvény szerint? Kb ezt mikorra bírálják el? Remélem nem 3 hónap alatt!

Vadsuhanc #   2018.10.07. 13:00

Kedves szebi76!

Azért azt vedd figyelembe, hogy...:

.." A jogorvoslati eljárásban megfizetett valamennyi illetéket az ügyfélnek vissza kell téríteni, ha a közigazgatási hatóság vagy a közigazgatási perben elbírált közigazgatási hatósági döntés vagy intézkedés az ügyfél hátrányára részben vagy egészben jogszabálysértőnek bizonyult..”"

Neked kell dönteni és hidd el neked van igazad.

Vadsuhanc #   2018.10.07. 12:07

Ebben nem tudok tanácsot adni. A Te jogosítványod. Ha nem ért meg ennyit akkor várd ki a decembert.

Tisztelettel.

szebi76 # e-mail 2018.10.07. 11:33

Van egy "Értesítés Járművezetés eltiltásról" nevű papírom!20.melléklet a 11/2014(XII.13.)IM rendelethez Járásbíróság küldte elektronikusan a kormányablakhoz Ezt az ügyintéző nyomtatta ki nekem!Ez alapján kaptam egy "Határozatot" a kormányablaktól!!Ezt meglehet fellebezni 5000Ft ért!Most akkor megint én fizessek?

Vadsuhanc #   2018.10.07. 10:44

Egyébként csak egy jó tanács... Nem beszélgetni kell, hanem tértivevényes levélben panasszal élni vagy ha van fellebbezési jog akkor fellebbezni.

Vadsuhanc #   2018.10.07. 10:22

Milyen dokumentumon szerepel a decemberi határidő és ezt a dokumentumot kitől és mikor kaptad?

Mert azt írtad a bírói ítéletben nem szerepel!

szebi76 # e-mail 2018.10.07. 10:16

Én már mindent megpróbáltam!!hivatkoztam ugyan erre a törvényre!A kormány ablaknál már a vezetővel is beszéltem de ők csak azt hajtogatják hogy amit kaptak elektronikusan(Értesítés járművezetéstől eltiltásról dokumentum) azon a 2018.12.24 dátum van és nem adják ki oktober 13.!!(A járművezetéstől eltiltás tartalmába beszámítható idő rovat nincsen kitöltve!!!Én hiába próbálom meggyőzni őket hogy hiba történt szerintük ez "jó nem hibás " Igy jártam majd mennyek decemberbe!!!

Vadsuhanc #   2018.10.07. 09:36

Kedves szebi76!

A kormányhivatalnál tegyél panaszt, mert az eltiltás végének idejét helytelenül állapították meg. Hivatkozz a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 56.§. (2) bekezdésére amely azt tartalmazza, hogy

.."A járművezetéstől eltiltás tartamába be kell számítani azt az időt, amelynek tartamára az elkövető vezetői engedélyét - a járművezetéstől eltiltásra ítélését megelőzően - a bűncselekménnyel összefüggésben a helyszínen elvették, vagy azt a hatóságnál leadta..".

A Bíróságnak ehhez már semmi köze, ha az ítéletben nem lett megjelölve az eltiltás végének a napja, csak az időtartama.

szebi76 # e-mail 2018.10.07. 07:34

Pedig azt közölték velem hogy ők nem foglalkoznak addig velem még nem viszek vagy kapnak egy olyan bírói végzést amiben a helyes dátum szerepel.Na most ilyenkor mi a tehendő?

wers # e-mail 2018.10.06. 19:07

A bírói ítélet köti Őket. Nem tehetnek mást! A bírói ítéletet nem vizsgálhatják felül.

Így van, és a leadás dátumától számolódik.
És csak okmányirodában, kormányablakban intézhető (ahol leadtad). És kizárt, hogy nem fognak foglalkozni veled.

szebi76 # e-mail 2018.10.06. 15:40

Tehát dátum nem volt mettől -meddig!!

szebi76 # e-mail 2018.10.06. 15:39

Jó azt értem De nem gondoltam hogy nem számolják bele az elvétel idejét?A büntető végzésben nem volt benne az hogy meddig veszik el csak az Ítélet!!!(3 hónap)

Vadsuhanc #   2018.10.06. 15:37

Kedves szebi76!

A bírói ítélet köti Őket. Nem tehetnek mást! A bírói ítéletet nem vizsgálhatják felül.

Az ítélet kapcsán kellett volna fellebbezni véleményem szerint.

szebi76 # e-mail 2018.10.06. 15:00

Higgye el ha foglalkoznának velem akkor nem írogatnák ide!Nekik arról van határozatuk hogy 2018.12.24. adják vissza!!De könyörgöm én le adtam 2018.07.13-án ás 3 hónap büntetést kaptam nem 6-ot!!!!Ezt senkit nem érdekel A Válaszuk van ilyen(kormány ablak)!!!Na most ni tévő legyek???

wers # e-mail 2018.10.06. 14:55

Az a baj hogy a kormányablaknál nem foglalkoznak velem!!!” ez megint nem igazán érthető. Mindenkivel foglalkoznak, aki oda megy. Nincs olyan törvény, hogy szerbi76 ügyféllel nem szabad foglalkozni.

szebi76 # e-mail 2018.10.06. 14:48

Az a baj hogy a kormányablaknál nem foglalkoznak velem!!!A lényeg hogy a bíroi ítéletbe (három hónapba)nem számolták bele a leadástól eltelt időt hol ott ez a törvénybe elő van Írva!!így a jógerőre emelkedéstöl számolja a három hónapot!!(2018.09.24.)De én leadtam 2018.07.13.!!

wers # e-mail 2018.10.06. 14:33

hogy menyek be és tisztázzam a segédhivatalnál

hogy hol???

a Bíró nem kapott értesítést arról hogy én le adtam a jogosítványomat és ezért nem vették figyelembe az ítéletné

Assszem én vagyok eltévedve....

szebi76, nyalábold össze az összes papírodat ez ügyben, és menj be a hivatalba, (okmányiroda, kormányabalak ... ahogy most nevezik) ahol, leadtad a jogsidat.

Valami nagyon nem kerek ebben a történetben.

szebi76 # e-mail 2018.10.06. 13:51

Üdv Mindenkinek.A múltkor már le irtam az esetemet(A jogosítványomat nemtudták elvenni nem volt nálam!Az kormányablakból kaptam egy határozatot 2018.07.03. hogy adjam le a jogosítványomat. 2018.07.13 le is adtam!2018.08.30 tárgyalás nélkül 3 hónapra bevonták a B" kategóriámat!2018.09.25 jogerőre emelkedett.Ma kaptam egy értesítést a kormányablaktól hogy 2018.12.24. tart az el tiltás!)A válaszokban azt írtátok hogy menyek be és tisztázzam a segédhivatalnál!Nos én értesítettem az ügyvédemet aki azt közölte hogy sem az ügyész és sem a Bíró nem kapott értesítést arról hogy én le adtam a jogosítványomat és ezért nem vették figyelembe az ítéletnél!Itt a kormányablaknál hibázott az ügyintéző aki átvette vagy ki? Az ügyvédem le adta 2018.09.26. az átvételi elismervényt bíró úrnak !Kérdésem:Most akkor fogok kapni egy másik határozatot amiben módosítva lesz a vissza adás ideje?(Ugye 2018.10.13.tellene le!)Megkapom én addig a módosított határozatot?A kormány ablaknál terhel valakit a felelősség ezért(mondjuk aki átvette tőlem a jógsímat)?Van esetleg valami tehendöm?Nagyon köszönöm a segítséget és a válaszokat

Ittasvezetes.hu # e-mail 2018.09.29. 15:23

Ez persze függ az adott biztosítótól is. El kell olvasni a teljes szerződést, mindkét biztosítóra nézve. A biztosító jogászai azért vannak megfizetve, hogy lehetőség szerint ne, vagy alig kelljen fizetniük, s utána még rá is terhelik "bónuszként". Ez a felelősségbiztosító rendszer már nem az, ami a 80-as években volt, amikor a polgárok ott és úgy csaltak ki pénzt, ahogy nem szégyellték... Ennek a levét issza most mindenki...

Szuper és Társai Ügyvédi Iroda
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
Ittas Jármüvezetés - JOGOSÍTVÁNYMENTÉS
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # e-mail 2018.09.29. 15:21

Valóban, a leírást ismét elolvasva az látszik, hogy a nem ittas sofőr volt a baleset okozója. A kérdés már csak az, hogy ki "várja" azt, hogy a kötelező felelősségbiztosítás rendezze a kárt? Az ittas sofőr biztosítója - aki nem felelős a balesetért elvileg - nem fizet, ha és amennyiben a nem ittas sofőr volt a baleset okozó. A nem ittas sofőr biztosítója pedig azért nem fizet, mert ő okozta a balesetet.

Tehát ha így van, akkor itt senki nem jut pénzhez...

Szuper és Társai Ügyvédi Iroda
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
Ittas Jármüvezetés - JOGOSÍTVÁNYMENTÉS
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

alfateam # e-mail 2018.09.29. 12:12

Nincs kártérítés, ha ittas a sofőr
A kötelező felelősségbiztosítás alapján fizetett kártérítés akkor jár a vétlen sofőrnek, ha nem ő okozta a közlekedési balesetet. Ha valaki ittasan okoz balesetet, a kötelező biztosítás akkor is kifizeti a károkozást, azonban a biztosító az ittas károkozótól visszaköveteli a károsultnak kifizetett kártérítést. Nem érdemes egy-két pohár itallal kockáztatni, ugyanis az új Btk. szerinti határérték alapján ehhez elég egy kisfröccs vagy egy fél sör is. Ilyen esetben a sofőr részéről megvalósul a vétkes gondatlanság, és egy büntetőeljárást is kezdeményez ellene a hatóság.

A károsult sem lehet ittas. Például arra a következtetésre jut a baleseti szakértő, ha nem lett volna ittas a károsult sofőr, elkerülhető lett volna a baleset, így mégis megállapítható a látszólag vétlen, ámde ittas autóvezető felelőssége a balesetben. Legjobb esetben is a biztosító kármegosztást fog alkalmazni, azaz a keletkezett kárnak csak egy részét fogja kifizetni, mert neki is viselnie kell a kár egy meghatározott részét. De az is elképzelhető, hogy az ittasság teljes egészében megfordítja a biztosítónak a felelősségről alkotott véleményét, s a korábban vétlennek tűnő sofőrt hozzák ki a baleset teljes körű felelősének.

Szomorú örökös #   2018.09.29. 11:50

Ittasvezetes.hu

Én úgy értelmeztem a kérdező leírásából, hogy az ő ismerőse volt a felelős a balesetben, csak hát kiderült, hogy a „vétlen” fél erősen ittas volt, így őt ittas vezetésért nagy valószínűséggel meg fogják büntetni. Tehát a balesetben felelős személy szerintem nem volt ittas, így nem értem, miért is nyújtaná be a biztosító neki a számlát. Vagy ez ilyenkor előfordulhat? Ha igen, akkor elnézést kérek, de legfeljebb tájékozottabb leszek e tekintetben is.