közalkalmazotti jogviszony, jubileumi jutalom


Csinki # 2016.02.12. 08:23

1977.09.07-től folyamatos munkaviszonyom van általános iskolai tanítóként.Előtte nyári munkán dolgoztam 1972. 06.15-07,14, 1973.06.18-07.18, ill. 1977.07.04-08.08-ig.
Szeretnék nyugdíjba menni a nők 40 éves kedvezményével. Kérdésem: Mikortól vagyok erre jogosult, ill. mikor illet meg a 40 éves közalkalmazotti jutalom?
Köszönöm szépen!


csinki

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.08. 12:11

Nincs méltánylási jogköre a munkáltatónak. Legalábbis negatíve nincs.

alaerdna # 2016.02.08. 11:23

1986. július 1. óta dolgozom közalkalmazottként, közben 3-szor gyesen voltam ez idő alatt.
Mivel nem szünt meg közben a munkaviszonyom, igy 2016. július 1-én lesz 30 éve, hogy elkezdtem egy kórházban dolgozni.
Az lenne a kérdésem, hogy mikor várható, hogy megkapom a jubileiumi jutalmat, ez időponthoz kötött, vagy esetleg a munkáltatón múlik a kifizetés.

Serene # 2016.01.14. 11:18

Állítólag 1994-ben aláírtunk egy papírt (akik nem magasan kvalifikáltak), hogy ha "minőségi" cserére adódna alkalom, akkor azt vállaljuk. Valami rémlik, de nem volt akkor jelentősége, mert annyi mindent végigcsináltunk együtt...de tény, hogy van egy ilyen papír. Pontosan nem tudom, miről szól. Én azóta sem láttam.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.14. 09:29

Nem lehet egyoldalúan csökkenteni a munkaidőt. Te meg ne mondjál le.

Serene # 2016.01.14. 09:18

Több, mint 38 éve dolgozom közalkalmazottként ugyanazon a munkahelyen. Most közölték velem, hogy munkaidőmet záros határidőn belül (február 1-től) lecsökkentik 6 órára. Kétségbeesésem határtalan (egyéb körülmények miatt is). Kérdésem az lenne, hogy ha 1977. augusztus 1-től dolgozom, akkor miképp, ill. igénybe vehetném-e a korengedményes nyugdíjat. 2 gyermekem van. Másik kérdés a jubileumi jutalom. Az én esetemben jár-e? Ha nem vállalom a 6 órás munkaidőt, felmondással elmehetek. Mi lenne a jó megoldás?
A segítő információt előre is köszönöm!

csekoma # 2016.01.12. 19:42

Tisztelt Jogi Fórum!
Kérdésem a közalkalmazotti jogviszonnyal kapcsolatos. Pedagógusként dolgozom, most kapnám a 30 éves jubileumi jutalmamat. 1991-1994. között dolgoztam a Magyar Postánál. Azt mondja a KLIK, hogy ez az idő nem számít bele, mert a postai dolgozók nem közalkalmazottak. A 25 éves jubileumi jutalomnál még beszámították. Én úgy tudom, hogy csak 1996 óta nem közalkalmazottak a Posta dolgozói. Én tudom jól, vagy a KLIK. Válaszát előre is nagyon köszönöm: Csekoma miskolcról

Veci # 2011.09.08. 09:36

tetko cica
A fizetési osztályba sorolásnál figyelembe vették az 1992.július 1. előtti munkaviszonyt, de attól az még a jogviszony tekintetében nem közalkalmazotti jogviszony, ezért nem kaphatod a 25 éves jubileumi jutalmat.
ITT a Kjt: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

  • 78. § (1) A huszonöt, harminc, illetve negyvenévi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkező közalkalmazottnak jubileumi jutalom jár.

(2) A jubileumi jutalom:

  1. huszonöt év közalkalmazotti jogviszony esetén kéthavi,
  2. harminc év közalkalmazotti jogviszony esetén háromhavi,
  3. negyven év közalkalmazotti jogviszony esetén öthavi illetményének megfelelő összeg.
  • 84. § (1) E törvény 1992. július elsején lép hatályba.
  • 87/A. § (1) E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni
  1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,
  2. a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közszolgálati jogviszonyban töltött időt,
  3. a kormánytisztviselők jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, kormánytisztviselői jogviszonyban töltött időt,
  4. a szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá
  5. a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
  6. a hivatásos nevelő szülői jogviszonyban,
  7. az e törvény, a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény vagy a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,
  8. az állami vezetői szolgálati jogviszonyban

töltött időt.


Üdvözlettel Veci

tetko cica # 2011.09.08. 08:06

1994. április 13-án munkahelyet váltottam. Egy szövetkezetből egy középiskolába mentem dolgozni. Miután az új munkahelyemen igazolták a ledolgozott éveimet, az elöző munkahelyeimet közalkalmazotti jogviszonynak jelőlték. Elérkezett a 25 éve jubileumi év, azt a választ kaptam, hogy csak papiron fogadták el, de nem számít
közalkalmazottnak az előző munkaviszonyom. Azt szeretném kérdezni lehetséges, hogy irásban megadták, de mikor a jubuleum kifizetéséről volt szó, már nem voltam jogosult.