Dolgozó részéről azonnali felmondás.


ObudaFan # 2016.08.03. 21:33

Akkor annak lehetnek kellemetlen anyagi következményei.

medina32 # 2016.08.01. 19:58

A munkaszerződésben az áll hogy több müszakos változó munkakezdésű munkarend. Ami ugy néz ki:
Hétfő reggel 6, kedd hajnal 2, szerda reggel 6, csütörtöktől vasárnapig hajnal 2, vasárnap reggel 6. Fizikai munka.
Meg felel a rendes felmondás is, bár elözőleg se engedtek el. Nem szeretnék tovább igy dolgozni,teljesen kihasználnak, rá megy a házasságomra.
Ha rendes felmondással jönnék el, ügye van a felmondási idő, amit nem szeretnék letőlteni, de a munkáltatóm biztos hogy ott fog 1 hónapot. Hogyan kerülhetem el? És ha nem jelenek meg a felmondási idö alatt?
Köszönöm a válaszát.

ObudaFan # 2016.08.01. 18:28

medina32

Meg kell nézni a munkaszerződésedet. Ha az kizárja, hogy a munkáltató így foglalkoztasson, akkor nem vagy köteles eleget tenni ennek, ha viszont lehetővé teszi, akkor természetesen eleget kell tegyél a munkáltató ilyen irányú utasításának, de azonnali hatályú felmondásnak egyik esetben sincs helye. Rendes felmondásnak igen, ha az is megfelel neked.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.01. 18:15

Ez nem jó indok az azonnali hatályú felmondásra.

medina32 # 2016.08.01. 15:16

Üdvözlöm.

Holnap szeretnék felmondani, azonnali hatállyal.
3 hónapja új munkaköri szerzödést irtam alá,melyben éjszakai árúfeltöltő több müszakos idöben szerepel. Ez utólag kiderült,hogy hajnal 2 re kell menni heti 5 nap. Szóbeli igérgetès kaptam hetente hogy megoldják, ne kelljen 2re mennem. Most ott tartunk hogy heti 7 napot kell mennem. Hol 6-ra hol hajnal 2-re. Bementem és felmondtam, nem fogadták el, kapok uj munkakört, ebböl nem lett semmi eltel 2 hét... Ráadásul vezetöi munkát végzek ami nem szerepel a szerződésemben.
Indoknak nem tudom hogy jó-e: munkaidő beosztásom összefèrhetetlen a családi èletemmel.
Vagy, nem csak a szerződésben leìrt feladatokat végzem.
Nem akarok vitázva eljönni a munkahelyemröl, de betelt a pohár.
Még egy kérdés, most mennék szabira, ilyenkor azt kifizetik vagy törlödik?
Köszönöm a válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 10:58

Úgy érted, le kell-e tölteni a felmondási időt? Igen.

juhlaci # 2016.07.30. 10:37

Köszönöm! Akkor visszatérnék a lentebb feltett kérdésre. Nem tartották be azt, hogy nyugdíjas korút nem mentettek fel. Nekem be kell tartanom a lemondás esetén előírt 60 napot?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 07:12

Az utasítás nem jogszabály, számodra olyan jogot, amelyet bírósággal ki tudnál kényszeríteni, nem keletkeztet.

juhlaci # 2016.07.30. 04:58

Tisztelt Kovács Béla Sándor! Ezt az 1700/2012. (XXII.) 29. kormányhatározat amely felszólítja a Minisztériumokhoz tartozó költségvetési intézményeknél alkalmazni kell az új nyugdíj politikai elveket. ( nyugdíjasoknak választani kellett 2013 április 30 ig, hogy nyugdíj vagy fizetés, a nyugdíjas korú tovább foglalkoztatását is tiltja (csak külön engedéllyel Pl. orvosok, stb. újabban tanárok még két évig ahogy hallottam) a státuszokat is be kellene fagyasztani a határozat szerint és a Kjt. 30.§ 1 bek. (d) pontja szerint fel kellene menteni és nem az esetemben alkalmazott ( majd felmond magától) módszert választani. A Minisztériumokban van pénz biztos rá, csak az intézményeknek kell kigazdálkodni! Azt tudom, hogy az Önkormányzatokra nem vonatkozik. Ez egy iskola amely nem a KLIK. de egy Minisztérium a fenntartó.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.29. 19:52

(Ő nem az.)

Lineas, az összes eset (mert nem ez az első) tegnap történt?

wers # 2016.07.29. 19:36

Mintha nem ezt kérdezte volna, enm mikor, hanem hol? A közszféra tág.

Lineas # 2016.07.29. 19:23

Tiwsztelt Kovács Béla Sándor!

tegnap történt! az eset melyet lentebb jeleztem.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.29. 19:09

Önkormányzat?

juhlaci # 2016.07.29. 16:16

A kérdésem az, hogy a közszférában ahol dolgozom fel kellet volna menteni a munkáltatómnak a kormányhatározat szerint. Engednek tovább dolgozni mert én nem akartam lemondani a jogviszonyomról ( 8 hónap járna)De azért sürgetnek, hogy mondjam meg, hogy meddig akarok dolgozni (mondtam ha majd elérem a jubileumi jutalom, és a kerek szolgálati időpontját. Nem tartották be azt, hogy nyugdíjas korút nem mentettek fel. Nekem be kell tartanom a lemondás esetén előírt 60 napot? köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.29. 10:19

Emilion: nem megfelelő.

wers # 2016.07.29. 10:18

a végén a két szék kózül a pad alá

korvax # 2016.07.29. 09:06

Gondolom, az nem elég, hogy nem tudtam megszüntetni a munkaviszonyomat az előző munkáltatóval :(

emilion # 2016.07.29. 09:03

Azonnali hatályú felmondás indoklásához a következők megfelelnek?

Munkáltató a 3/2002. (II. 8.) SzCsM-EüM együttes rendelet a munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről 7. § (4) bekezdésével ellentétben nem biztosítja a munkahelyeken a megfelelő hőmérsékletet;

azon felül, hogy megfelelő hőmérsékleteket nem biztosítja, a a 3/2002. (II. 8.) SzCsM-EüM együttes rendelet a munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről 7. § (8) bekezdésével ellentétben pihenőidőt sem biztosít (ha esetlegesen biztosít is, azt is a külső hőmérséklet és nem a munkahelyek hőmérséklete alapján teszi, valamint nem biztosított minden órában a leagalább 5 perces pihenőidő).

2016. 07. 20-án munkavédelmi ellenőrzés folyt a munkahelyemen, pontosan a fent leírt munkahelyi hőmérsékleti problémák miatt. Ennek ellenére azóta semmilyen érdemi nem történt.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.29. 08:50

Na, látod! (Mondjuk, sejtettem.)

Mt. 49. § (1) A felek a munkaszerződés megkötése és a munkaviszony kezdetének napja közötti időszakban nem tanúsíthatnak olyan magatartást, amely a munkaviszony létrejöttét meghiúsítaná.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott tartam alatt a munkaszerződéstől bármelyik fél elállhat, ha a munkaszerződés megkötését követően körülményeiben olyan lényeges változás következett be, amely a munkaviszony teljesítését lehetetlenné tenné vagy aránytalan sérelemmel járna.

Ha tehát tudsz olyan lényeges körülményváltozásra hivatkozni hivatkozni, amelyet a törvény megkövetel, akkor elállhatsz. Az, hogy meggondoltad magad, kevés.
És még akkor is valószínű, hogy a kötbért követelheti a munkáltató. De ehhez már látni kellene a szerződés pontos és teljes szövegét.

korvax # 2016.07.29. 08:45

Aláírtam a szerződést, de nem tudom betölteni az állást, viszont ha nem töltöm be, akkor kötbér van benne kikötve. Hogyan tudnék ebből jól kijönni?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.29. 08:37

Ettől még érvényes. De továbbra sem hiszem, hogy ez a dogmatikai probléma érdekel. Mi a konkrét kérdésed?

korvax # 2016.07.29. 08:30

Érvényes ez a szerződés?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.29. 08:16

Szerintem nem ezt akarod kérdezni.

korvax # 2016.07.29. 07:36

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Semmissé lehet tenni egy munkaszerződést, ha azon az aláírásnál augusztus 2-a szerepel, de valójában már július 27-én alá lett írva?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.29. 07:17

Ami 15 napnál régebben volt, az azonnali hatályú felmondás tekintetében már nem játszik.