Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Dolgozó részéről azonnali felmondás.

ObudaFan # e-mail 2018.10.15. 14:11

A közös megegyezés arról szól, hogy megállapodtok olyasmiben, amibe mindketten hajlandóak vagytok belemenni. Ha ebben van felmondási idő, akkor van, ha nincs, akkor nincs. HA nem születik megállapodás, akkor csak a felmondás lehetősége marad fenn, és ha nincs olyan jó okod, ami a törvény szerint azonnali hatályú felmondást megalapoz, akkor ez azt jelenti, hogy van felmondási idő.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/

almakarika(66) # e-mail 2018.10.15. 13:58

Köszönöm. Mire entereztem, rájöttem, hogy hülyeséget írtam. Munkaviszony megszüntetése közös megegyezéssel. Így kellett volna. Tehát indokolhatok. Felmondási idő van ebben az esetben?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.10.15. 13:49

közös megegyezéssel adom be a felmondást
Az fából vaskarika.
Annyit tehetsz, hogy indítványozod a jogviszony közös megegyezéssel megszüntetését, és arra az esetre, ha a munkáltató nem fogadja el az ajánlatot, kéred, hogy tekintse az indítványt felmondásnak.

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef # e-mail 2018.10.15. 13:48

Közös megegyezést nem lehet "beadni".

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

drbjozsef # e-mail 2018.10.15. 13:47

Nincs közös megegyezéses felmondás.

Vagy közös megegyezés van, vagy felmondás.

Közös megegyezésben bármit (is) lehet.

Munkavállalói rendes felmondást nem kell indokolni.

almakarika(66) # e-mail 2018.10.15. 13:35

Amennyiben közös megegyezéssel adom be a felmondást, azt kell e indokolni? Illetve ha nem fogadják el a közöst, a felmondás ténye azért fennáll e, és átminősül e rendes felmondássá? Vagy újból be kell adni, rendes felmondásként?

Köszönöm

ObudaFan # e-mail 2018.10.13. 15:36

Ez mennyiben érinti az érintett munkavállalót? Nem elegendő, hogy a munkáltató általában valakivel szemben kötelezettséget szegjen, az érintett munkavállalóval szemben kell ennek megvalósulnia.

tarczayaron@freemail.hu

Tóth Jancsi # e-mail 2018.10.13. 15:01

Tisztelt Szakértő!

Azonnali hatályú felmondás indoklásához a súlyos munkáltatói kötelezettségszegésnek minősül-e az alábbi indoklás:

"munkáltató foglalkoztatói kötelezettségből eredő előírt köztartozásokat valamint a teljesített szállítói tartozásokat rendszeresen és időben történt írásbeli és szóbeli figyelmeztetésem ellenére késedelmesen egyenlíti ki, ezzel jelentős anyagi károkat okozva a kedvezményezetteknek"

Üdv,
Tóth Jancsi

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.10.01. 09:01

Igen. A kézbesítés.

www.kbs-ugyved.hu

almakarika(66) # e-mail 2018.10.01. 08:24

Köszönöm a választ. Rendes felmondás esetén ha jól tudom nem kell indoklás.
Ha keresőképtelenség ideje alatt mondok fel, az akkor is ettől a naptól számít? A felmondási idő alatt lehetek keresőképtelen? Ez idő alatt ketyeg a felmondási idő?
Postán, tértivevényesen küldve érvényes? A felmondási idő kezdete ekkor a postára adás, illetve a felmondás dátuma? Mert nyilván aznap postára is adom. Köszönöm előre a segítséget!

ObudaFan # e-mail 2018.09.29. 13:03

Elvileg az egész jár, de gyakorlatilag ha a munkáltató azt mondja, hogy fontos érdeke fűződik, hogy bemenj dolgozni, meg fogja találni a módját, hogy pénzben megváltsa.

tarczayaron@freemail.hu

Levente0310 # e-mail 2018.09.29. 11:19

Ha beadtam a felmondásom és 90 nap ami december végéig jönne ki és van 13 szabadságos napom akkor abból az egész jár nekem vagyis kivetethetem vagy csak egy része?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.09.28. 18:13

Nem biztos. :) Sőt.

www.kbs-ugyved.hu

wers # e-mail 2018.09.28. 17:49

Egyszerűen azért követeli, mert a munkáltató jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyt,

Biztos, hogy nem "a munkavállalót" akartál volna írni?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.09.28. 17:29

Egyszerűen azért követeli, mert a munkáltató jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyt, és akkor jár neki. Ti. az is jogellenes megszüntetés, ha nem tölti le a felmondási idejét.

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef # e-mail 2018.09.28. 16:30

almakarika,

Milyen felmondást adhatok be, amiből nem kakisként jövök ki?

Milyet szeretnél? Mert csak kétféle van, és azonnalival nem mondhatsz fel jogszerűen. Ezért a rendes felmondást javasolnám, az egyetlen lehetőségből kiválasztva az egyetlen egyet. Esetleg, elvileg, kérhetnél közös megegyezést is, de a leírtak alapján ez nem túl valószínű.
Szóval sok választás nincs.

wers # e-mail 2018.09.28. 16:18

De alkudni, közösen megegyezni mindig lehet, de tanácsos előre.

wers # e-mail 2018.09.28. 16:18

A párom beadta a felmondását egy cégnél(kb egy hónapja) és ma járt le a munkaviszonya, az utóbbi 2 hétben be se ment dolgozni, most pedig a cég 132ezer Ft-ot hajtana be róla a 2hét miatt

Vélhetően ennyi kárt okozott a munkáltatónak a munkavégzés hiánya miatt. Van munkaszerződés, van felmondási idő... mindkét oldalról.
Gondold át, mennyi kára lett volna a párodnak, ha a cég csak úgy egyik napról a másikra utcára teszi fizetés nélkül.

almakarika(66) # e-mail 2018.09.28. 15:39

Hilfe :(

drbjozsef # e-mail 2018.09.28. 15:30

Nézd, anélkül, hogy a leghalványabb segédfingunk is lenne arról, hogy mégis miért, milyen jogcímen követeli a cég azt az összeget, mégis mit lehetne tanácsolni?

Legfeljebb azt, hogy biztos kevés munkahelyen fordultál még meg, ha ez ilyen meglepő.

ferenc0818 # e-mail 2018.09.28. 14:55

Üdvözlöm a fórumozókat!

Lenne egy kérdésem, mert tapasztalatlan vagyok ilyesmiben.
A párom beadta a felmondását egy cégnél(kb egy hónapja) és ma járt le a munkaviszonya, az utóbbi 2 hétben be se ment dolgozni, most pedig a cég 132ezer Ft-ot hajtana be róla a 2hét miatt, állításuk szerint ha nem lesz befizetve az összeg akkor bíróságra viszik az ügyet.
Ilyen létezik?volt már pár munkahelyem, de ilyesmivel még nem találkoztam.

Előre is köszönöm a segítséget.

Levente0310 # e-mail 2018.09.28. 09:46

Sajnos igen és mivel csak az orrom alá lett dugva a papír és a 30 illetve a 90 nap ütött szemet és később láttam hogy a próbaidő 30 a felmondási idő a 90 nap így meg sajnos én hibáztam (vendéglátásban dolgozom és pörgős napon kaptam a szerződést)

drbjozsef # e-mail 2018.09.28. 09:14

Sehogy. Ezért hívják közös megegyezésnek. Ha a "közös" hiányzik bármelyik oldalról, akkor nincs megegyezés.
Jogszerűen nem tudod kikerülni a felmondási idő ledolgozását. Te írtad alá annak idején, ugye?

Levente0310 # e-mail 2018.09.28. 08:14

Írásba foglalva hivatalos úton nyújtottam be a munkáltató fele a kérelmet hogy közös megegyezés alapján csökkentse le 14 naptári napra két tanuval ellátott papírt és haezt nem fogadja el és ragaszkodik a 90 naphoz akkor mit tudnék tenni? Vagy hogy tudnám megoldani hogy a hivatalos kérelmemet elfogadja?

drbjozsef # e-mail 2018.09.28. 07:41

Levenete,

Megegyezned a munkáltatóddal. Más (jogszerű) út nincs.