munkaszerződés módosítás


the big cat # 2004.12.21. 07:12

Mindenképpen érdekel. Jó lenne ha lennének visszajelzések is.

földiklán # 2004.12.20. 20:32

Köszönöm a választ. Ha érdekel, majd beszámolok mi történt. Üdv

the big cat # 2004.12.20. 18:34

Persze, bárki lehet, csak ha ügyvéddel mész, az egyből helyreteszi a dolgokat.

földiklán # 2004.12.20. 18:23

Ha nem sikerül addig ügyvédet találni, bárki lehet tanu? Aztán menet közben remélem rendeződik a dolog.

földiklán # 2004.12.18. 19:09

sajnos még nincsen ügyvédem. Biztam benne hogy sikerül normálisan megoldani. Az a baj, hogy nem hiszem, hogy találok valakit dec. 22-re. Akkor jár le ugyanis a szabim.

the big cat # 2004.12.17. 09:19

Javaslom szeméylesen menj be, és jelentekzz munkára. nem volna baj, ha tanuval együtt mennél, aki esetleg épp az ügyvéded. biztos, ami biztos.

földiklán # 2004.12.16. 21:22

Kedves the big cat!
Jelentkeztem munkára a munkáltatóknál ill. kérdeztem tőle, hogy mikor és hol, de semmiféle reakció nem történt. Most mit tegyek? Dec. 22-én lejár a szabi.

földiklán # 2004.12.11. 16:10

Köszönöm a tanácsot, megfogadom.

the big cat # 2004.12.10. 19:11

Célszerű minden ilyen jogvitát tértivevényes levelekkel dokumentálni. Az e-mail nem az igazi a későbbi bizonyítás szempontjából.

földiklán # 2004.12.09. 20:14

Jaj kedves Big Cat. A zaklatást emailben a munkáltatóm felé értettem, de nagyon köszöm a segítséget. Szuper, hogy van ez a fórum. Köszi mégegyszer :)

the big cat # 2004.12.09. 19:21

Folyatssuk inkább itt, úgysem lesz gyorsabb.

földiklán # 2004.12.09. 18:52

Nagyon köszönöm a választ!
Emailben mehet a zaklatás?

the big cat # 2004.12.09. 18:40

A munkaszerződésnek a 3 hónapos más munakheléyen való munakvégzésre való kötelezési lehetősége semmis, a Mt. kógen s szabálya szerint ez max évi 44 munaknap lehet.

Továbbá, neked az égvilágon semmit sem kell csinálnod, csak amikor lejár a GYES, akkor értesítd a cégte, hogy ekkortól, meg ekkortól munkába kívánsz állni, hol, és mikor jelentlkezhetsz munkára? 44 napig kiküldetés keretében kirendelhetnek máshová is, de a telephelyváltozás esetén nekik szerintem kötelességük munakszerződésmódosítást kezdeményezni, amit te visszautsíthatsz, ebben az esetben vagy munak nélkül fizetnek, vagy felmondanak, és fizetnek végkielégítést, felmondási időt, szabadságot, stb. Még véletlenül se fogadj el semmiféle közös megegyezést!!!! a gyesről való visszatérés után 30 napig fel sem mondhatnak! Ha nem válaszolnak, nem fizetnek, akkor fordulj ügyvédhez, aki majd ír nekik egy fenyegtő levelet, és figyeld csak meg hogy megjuhászodnak, uyganis egy tárgyaláson elvesztik a pert.

De ehhez az kell, hogy folyamatosan zaklasd őket dokumentálhatóan azzal, hogy hol és mikor jelentekzz munkára, és hogy mi lesz a telephelyvéltozás miatti munkaszerződésmódosítással.

földiklán # 2004.12.09. 18:15

Lemaradt az előzőből. Mit tehetek én??
Még egy kérdés: mi a teendő, ha én csak részmunkaidőben szeretnék dolgozni?

földiklán # 2004.12.09. 16:53

Hát éppen erről van szó! nyolc éve vagyok a cégnél. Gyesen voltam, most szabin vagyok, de eközben a cég elköltözött. Nem is kívánnak tovább foglalkoztatni, de nem akarnak felmondani. A munkaszerződésben a munkavégzés helye: Bp. ill. átmenetileg 3 hónapig köteles vagyok más helyen dolgozni, de ez nem átmeneti állapot.

kőkorszaki # 2004.12.09. 16:45

Nem! Közös megegyezéssel megszüntethető.
Esetleg lehet a cég felmondását is kivárni, mert úgy talán végkielégités is járhat.
De nem árt elolvasni az eredetit, hogy nincs-e benne a változó szó.
Mindenesetre, ha a cégnél hosszabb ideje dolgozik, már nagyobb pénz is kockán forog.

földiklán # 2004.12.09. 16:33

Üdv!
Szeretném megkérdezni, hogy ha a munkáltatónak megváltozik a telephelye, akkor módosítani kell a munkaszerződést? Én köteles vagyok elfogadni? (Újpestről Erdőkertesre)? Illetve mi a teendő?
Köszönöm előre is!