közalkalmazott


Karika # 2005.03.02. 16:42

Pedellus!

A felmetési időd (mivel még nincs 10 éved) 60 nap + 1 hónap. A végkielégítésed pedig 3 hónap. Amennyiben 1996 előtti időt is figyelembe vettek, akkor ez változhat.

pedellus # 2005.03.02. 11:05

Ezt még szeretném megtudni!Köszi!

pedellus # 2005.02.28. 19:40

Még valami!1996 augusztustól dolgozom itt.9 hónap próbaidő után határozatlan idejű a kinevezésem.Erre mennyi a felmentési idő és a végkielégítés?Vagy hol lehet utánanézni?

pedellus # 2005.02.28. 19:22

Kösz a válaszokat Big Cat!

the big cat # 2005.02.28. 18:19

Jár végkielégytés, sé felmondási idő is. Le van ejtve, hogy ragaszkodnak-e hozzá, legfeljebb felmentenek a munakvégzés alól, de te csak ragaszkodj hozzá, hogy kifizessék.

pedellus # 2005.02.28. 13:10

Kösz,hogy válaszolsz Big Cat!

Február elején derült ki,hogy beteg vagyok,akkor voltam két hetet BÁ-ban.De kiderült,hogy műteni csak ápr.5-én tudnak addig a háziorvos nem tud BÁ-ban tartani.Most újra szabi és előtte majd visszavesz.Még esetleg a gyerekorvosnál próbálkozhatok.
De azt jól tudom,ha a munkáltató mond fel akkor a végkielégítés is jár?Gondolom a felmondási időhöz nem ragaszkodnak majd.
Kösz!

the big cat # 2005.02.28. 11:03

Táppénz alatt védettséget élvezel. De ha jól értem jelenleg nem vagy táppénzen, ennek mi az oka?

A szabadság alatt, ha a 30 napos védettség megszűnt bármikor közölhetik a felmondást, nem kell visszamened dolgozni.

pedellus # 2005.02.27. 22:19

Sziasztok!

Számomra nagyon fontos és sürgős kérdésekre szeretnék válaszokat kapni,kérem aki tud segítsen!Tehát:
Pedagógus vagyok gyes utáni szabimat töltöm április 1-ig.A testületi ülés után a polg.mester megsúgta,hogy nem akarnak visszavenni a határozatlan idejű állásomba,hanem a helyettesemet tartják meg.A kérdésem,hogy ők felmondhatnak-e nekem a szabi alatt,ha igen jár-e végkielégítés?Az üzenet másik része az,ha a szabi alatt nem tudnak elküldeni akkor azon a napon amikor megjelenek dolgozni.Ez így jogszerű lesz nem is kell semmi indok?/Már negyedik éve nem dolgozom!/
A helyzet részemről tovább bonyolódik sajnos.
Februárban voltam két hetet BÁ-ban mert epés vagyok.Műtéti előjegyzésem van április 5-re, tehát nem tudok visszamenni,mert megint BÁ-ban leszek,ha addig ki nem tesznek.
Mit tegyek?Menjek Újra BÁ-ba,vagy várjak míg hivatalos papírokat kapok?De lehet,hogy az már késő lesz.

Köszönöm a válaszokat előre is! Bocsi,hogy ilyen hosszúra sikerült!Pedellus