Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Ingatlanügyek

Rehorovszki #   2018.09.23. 16:12

Tisztelt Jogászok!

Víztermelő kút külső védterületén lévő ingatlanra lehet valamilyen módon építési engedélyt szerezni úgy, hogy korábban nem volt rajta ingatlan?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.09.23. 14:53
hvgabi # e-mail 2018.09.23. 14:19

Tisztelt fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni.
Az előzmények: anyósom 13 éve elhunyt. Anno nem volt hagyatéki, mert nem tudtunk vagyonáról( én ápoltam az utolsó éveiben) Idén kiderült, hogy a férjem nagyszülői házában volt a mamának tulajdonrésze. Ez azért derült ki, mert a benne lakó 2 unokatestvér tulajdonvitába került egymással és versenyt futva igyekeztek felkutatni a többi résztulajdonost..( egy budapesti 2 lakásos kertvárosi házról beszélünk..becsértéke 25 milla) Megvolt a póthagyatéki, a tulajdonrész a férjem nevére került.. És döntenünk kellett, hogy az egyik benne lakónak adjuk. A korrektebbnek. A másik írásban beismerte, hogy a mi részünkben éltek,hogy tudtak erről, tudtak az értékéről is és megfenyegetett elbirtoklással is...Kérdésem lenne, hogy tartozik Ő nekünk bármekkora összeggel? Követelhető Tőle bármi? Nem tervezzük..de mégis szeretnénk tudni.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.09.23. 11:25

Akkor ott az lehet a megtagadás következménye, hogy nem kapod meg azt a kedvezőbb kölcsönt.

www.kbs-ugyved.hu

eros80 #   2018.09.23. 11:09

Kovács_Béla_Sándor: természetesen nem büntetőügyben rendelték el. Számunkra kedvezőbb hitelt találtunk.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.09.23. 10:57

Ha nem büntetőügyben rendelték el, akkor senki nem fog tűrésre kötelezni. De a megtagadás következményeinek a viselésére igen.

www.kbs-ugyved.hu

eros80 #   2018.09.23. 10:50

Tisztelt Fórumozók!

10 éve vettünk hitelre egy lakást, akkor járt nálunk egy ingatlanbecslő, a banki hitel miatt. A közeljövőben ismét jönni fog egy új ingatlanbecslő, más okból kifolyólag.

A lakásban változás nem történt, minden maradt a vásárláskori állapotban, csak kifestésre és berendezésre került.

Szeretném megkérdezni, hogy az újbóli fényképkészítést meg lehet tagadni?

Az előző becslőnek itt van a készített leírása, ami több fényképet is tartalmaz a lakás vásárláskori - üres - állapotáról.

A berendezett állapothoz szerintem - bár nem vagyok jogi szakember - senkinek semmi köze sincs.

Köszönöm a válaszokat!

Ildy... # e-mail 2018.09.17. 16:22

Köszönöm,hogy válaszolt.

ObudaFan # e-mail 2018.09.17. 15:25

Nem nagyon van más megoldás, mint a vásárlásnál ennek a többletköltségnek a mérlegelése. Ezt gyakorlatilag hozzá kell adnod a vételárhoz, és így megnézni, hogy megéri-e.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/

Ildy... # e-mail 2018.09.17. 13:52

Jó napot!

Információt szeretnék kérni.

Van egy ingatlan amit megszeretnék vásárolni de évek óta az OTP tulajdonában van. A közműveket viszont a régi tulajdonos nevén szerepelnek a mai napig nem szüntette meg a szolgáltatókat de nem is fizette ezért rengeteg tartozást halmozott fel.Tudomásom szerint az árammal és a gázzal nem is lenne probléma, mert ha új tulajdonos van azt vissza kötik és új lappal indul a számlázás ezzel nem is lenne probléma. De a vízműveknél (csatorna-víz) már nem kötik vissza csak ha az adósság rendezve van. A régi tulajdonos nem hajlandó ki fizetni. Állítólag az OTP nem kell kifizesse , mert ez nem az ő dolga, hanem a régi tulajdonosé. Törvényesen tudna-e valaki valamilyen megoldást? Én nem fogom kifizetni az biztos. Gondolom be perelhetem az új tulajdonost de az évekig is eltarthat és víz addig ugyan úgy nem lenne.... Köszönöm szépen a válaszokat.
Üdv: Ildy

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.09.17. 13:05

Kapisgálom. Akár meg is kaphatja azt a telekalakítási engedélyt. De ez nagyjából semmit nem jelent.

Azon továbbra is csodálkozom, hogy egy ilyen ügyben Jutka70-nek nincs ügyvédje. Ha meg van, akkor miért nem őt kérdezi.

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef # e-mail 2018.09.17. 12:34

Ebből következően valószínűleg "nem fogja megkapni". (Bármit is jelentsen ez)

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.09.17. 12:25

Te nem tudod, mi az a telekalakítás. Igaz, úgy néz ki, a szomszéd se tudja.

www.kbs-ugyved.hu

Jutka70 # e-mail 2018.09.17. 09:37

van rá esélye hogy megkapja a földhivataltól? jelenleg ott van a kerítés ahol kimérette a szomszéd, térkép igazítást is kért már de azt sem kapta meg.

Jutka70 # e-mail 2018.09.17. 09:36

mind a kettő van jelenleg, polgári perben elbirtoklás címen tulajdonjog megállapítása. polgári per fel van függesztve a telekalakítási eljárás jogerős befejezéséig.

drbjozsef # e-mail 2018.09.17. 00:01

bogika,

nem, ott van a passzusban : adásvétel, csere. Ha az egyikre hasonélvezetet alapítasz, az nem játszik ebben a kedvezményben.

Grave7 #   2018.09.16. 20:58

@Jutka70: Kérlek döntsd el, hogy telekalakítási eljárás van a földhivatalnál, vagy per a bíróságon. A kettő nem ugyan az és nem mindegy.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.09.16. 19:06
Jutka70 # e-mail 2018.09.16. 12:42

Azt szeretném kérdezni, a felperesek telekalakítási eljárást kezdeményeztek a földhivatalnál. De a kerítés ott van hol annak lennie kell, földmérő által, földhivatal által elfogadott helye. így is megkaphatják az engedélyt a földhivataltól? a per tárgya elbirtoklás, tulajdon jog megállapítás.

bogika777 # e-mail 2018.09.16. 09:35

Köszönöm szépen. Valahol én is így sejtettem. Ha az egyikre csak a haszonélvezeti jogomat tenném rá, akkor is csak az egyikre, - gondolom amelyik számomra kedvezőbb - vehetem figyelembe ?

drbjozsef # e-mail 2018.09.16. 08:10

bogika,

Nem. Csak egy lakást lehet egy lakáshoz figyelembe venni.

1990. évi XCIII. törvény az illetékekről

21. §
(4) * Ha a magánszemély több lakástulajdont cserél, illetve a vásárlást megelőző három éven belül vagy a vásárlást követő egy éven belül több lakástulajdont vásárol, értékesít, az illeték alapját képező értékkülönbözet megállapításánál minden egyes lakáscserével, lakásvásárlással szemben - a szerzést közvetlenül megelőző vagy követő, azonos jogcímű - a fizetésre kötelezett számára kedvezőbb illetékalapot eredményező egyetlen cserét, értékesítést lehet figyelembe venni.

Szomorú örökös #   2018.09.16. 06:04

bogika777

Nekem azt mondták, hogy ha új ingatlant veszek, akkor ahhoz csakis egy ingatlan eladását lehet figyelembe venni. Ergo ez szerintem visszafelé is igaz. Ha valaki egy ingatlant adott el, akkor a kedvezményt csakis egy ingatlan vásárlásához lehet figyelembe venni, a másik után már muszáj lesz fizetni.

Én egy két külön lakrészből álló ingatlant adtam el két részletben, két külön személynek, két adásvételi szerződéssel és az új ingatlan vásárlásnál csakis az egyiket lehetett figyelembe venni.

bogika777 # e-mail 2018.09.15. 21:57

Eladtam egy házat, 2 kisebb lakást szeretnék venni. A ház eladási ára pontosan annyi lenne, mint a 2 kisebb lakás ára. Ha az eladás után 1 éven belül megveszem mind a két lakást, akkor mindkét lakásra igénybe vehetem az illetékkedvezményt ?

drbjozsef # e-mail 2018.09.15. 20:22

Igazad van.
Akkor legyen tízezer forint a kölcsön, és legyen jelzálog is, azon ne múljon.

Grave7 #   2018.09.15. 20:03

@drbjozsef: Emlékeim szerint pár hete volt valamelyik szomszédos fórumban téma az elidegenítési és terhelési tilalom, ott is szóba került, hogy miért nem lehetséges az amit javasolsz.

2013. évi V. törvény
5:31. § [Elidegenítési és terhelési tilalom alapítása]
(1) Tulajdonjog tárgyára vonatkozó jog biztosítása érdekében a tulajdonos harmadik személlyel szemben hatályosan a tulajdonjog tárgyára elidegenítési és terhelési tilalmat vagy elidegenítési tilalmat alapíthat. Ingatlan esetén az ingatlan-nyilvántartásban azt a jogot is fel kell tüntetni, amelynek biztosítására a tilalom szolgál.