felmondás / felmondási idő ?


ObudaFan # 2017.02.15. 05:33

Nem igaz.
Táppénzre pedig akkor mehetsz, ha keresőképtelen vagy. Ha ebben nem mondasz igazat, az bűncselekmény.

baki112 # 2017.02.14. 14:28

Tisztelt fórumozók

Szeretnék tanácsot kapni felmondási időre ?
Ha munkavállalói felmondással szüntetem meg az állásomat akkor tudom , hogy 30 naptári nap a felmondási idő .
Én arra lenék kíváncsi , hogy tudnám megoldani , erre a napokra ne keljen be járnom ?
A táppénzt azt tudom , hogy lehetséges , ha minden igaz !
Inkább arra lenék kíváncsi , hogy az tényleg igaz , hogy ha lakcímet változtatok pl 100 km - rel arrébb és nem tudok bejárni ! akkor nem kell le dolgoznom a felmondási időmet ???

Válaszokat előre is köszönöm .

Lyonee # 2016.12.29. 15:20

Miért éntőlem kérdezed?
2 hónap van vissza a szerződéséből. Nem veszít semmit, csak nyer.
Ha az új helyen megfelel,-a 2 hónap alatt kiderül- akkor úgyis hosszabbítanak, vagy határozatlan idejű szerződést kötnek.

efi99 # 2016.12.29. 10:55

És utána mi lesz?

Lyonee # 2016.12.28. 17:53

Pl. Közös megegyezéssel.
Fizetés nélküli szabadságot kérsz a 2 hónapra. Ha nem közfoglalkoztatóhoz mész, akkor kötelesek megadni.

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
"2. § (1) A közfoglalkoztatási jogviszonyra az Mt. szabályai alkalmazandók, a (2)-(5) bekezdésben meghatározott eltérésekkel.
...
(3a) A közfoglalkoztató köteles a közfoglalkoztatott részére fizetés nélküli szabadságot engedélyezni, ha a közfoglalkoztatott a közfoglalkoztatási jogviszony időtartama alatt az 1. § (3) bekezdésének hatálya alá nem tartozó munkáltatónál legalább 3 nap, legfeljebb 120 nap időtartamú határozott idejű munkaviszonyt kíván létesíteni. A fizetés nélküli szabadság engedélyezésének feltétele, hogy a közfoglalkoztatott a határozott idejű munkaviszonyról szóló írásbeli nyilatkozatát a közfoglalkoztatónak a fizetés nélküli szabadság megkezdése előtt legalább 2 munkanappal benyújtsa. Ez a rendelkezés nem alkalmazható a közfoglalkoztató által a közfoglalkoztatott számára közfoglalkoztatási jogviszony keretében a munkavégzéshez kapcsolódóan biztosított képzés vagy munkaerő-piaci szolgáltatás ideje alatt. A fizetés nélküli szabadsággal kapcsolatos eltérő nyilatkozatok esetén a járási foglalkoztatási szerv ellenőrzi, hogy a fizetés nélküli szabadság ideje alatt tervezett határozott idejű munkaviszony létrejött-e"

efi99 # 2016.12.28. 16:37

Kirúgatod magad.

pipacs92 # 2016.12.27. 07:08

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi ügyben szeretnék segítséget kérni: Jelenleg közfoglalkoztatottként dolgozok, a közfoglalkoztatási munkajogviszonyom határozott időre, 2 hónapra szól. Időközben adódott egy jobb munkalehetőség, mely azonnal betölthető. A kérdésem az lenne, hogy a közfoglalkoztatotti munkajogviszonyom milyen módon tudom megszüntetni?
Előre is köszönöm a segítséget!

sammydavis # 2016.12.26. 20:35

Nem én vagyok szabadságon, hanem lehetséges hogy az ügyvezető akinek a felmondásomat be kellene adnom van/lesz szabadságon jövő héten.

A munkaszerződésemben 30 nap van, ezt csak olvastam, hogy attól függően hogy hány éve dolgozik ott az ember automatikusa nő, 3 év után pl. 5 nappal. De nem tudom, hogy ez kötelező érvényű-e vagy csak a munkaszerződésben leírtak a mérvadóak.

Immaculata # 2016.12.26. 20:06

Munkaszüneti napon és szabadságod idején nem tudsz felmondani, csak hivatalos munkaidőben.

Nem 60 nap a felmondási idő?

sammydavis # 2016.12.26. 19:14

Felvettek egy új munkahelyre így a jelenlegi helyemen "rendes felmondással" szeretnék felmondani.
Az egyik kérdésem, hogy hány nap a felmondási időm ha 2013.03.20-tól dolgozom a cégnél,de akkor még csak határozott idejű munkaszerződésem volt (1 éves) az lett átmódosítva határozatlan idejűre.
30 nap vagy 35 nap ?

A másik kérdésem, hogy mi a teendő ha a főnököm egész héten szabadságon van? Kinek tudom beadni a felmondást? Vagy telefonon ha el tudom érni az működik? Febrár 2-án kezdenem kellene az új helyen, tehát sürgős a dolog.

A felmondó levélben ha véletlen egy dátumom nem jól töltök ki attól nem lesz érvénytelen ugye?

Köszönöm előre is a választ !