Fórum informatika régebbi elöl     új hozzászólás

E - mail - hivatalos levél?

Egyjogász #   2008.08.03. 07:47

"Ahogy email-t is lehet küldeni más nevében, úgy levelet is."

Ez kétségtelen, de egy sima mail, az olyan, mint egy aláíratlan papír alapú levél. Egy aláíratlan levélre pedig a szolgáltató pont úgy nem fog lépni, mint egy sima mailre.

Ha viszont a sima levélre aláhamisítják valakinek az aláírását, az már más kategória.

Jeno #   2008.08.01. 13:58

efi99

tudom, hogy le lehet tiltani, mint általában mindent le lehet, de én szeretnék abban reménykedni, hogy cégek nem így tesznek :)

efi99 # e-mail 2008.07.28. 18:22

Jeno
"ha e-mailt küldök egy cégnek, mindig tértivényes emailt küldök (visszaigazolja a megtekintés időpontját, legalább megtudom, hogy olvasták-e vagy sem"
Persze, ha tudnád, hogy le lehet tiltani a levelezőkben a visszaigazoló email küldését, felhagynál ezzel a gyakorlattal...:).

Egyébként a felhasználó szempontjából valamennyire érthető, szolgáltatói oldalról már kevésbé, hogy miért ragaszkodnak a papírhoz. Ahogy email-t is lehet küldeni más nevében, úgy levelet is. Nem mellesleg email-ben visszakérdezni is könnyebb lenne: ilyen és ilyen emailt kaptunk Öntől, ha tényleg Ön küldte, kattintson a linkre stb.

LK123 # e-mail 2008.07.27. 12:42

Tisztelt fórumozók!

Az alábbi kérdésben várnám szíves segítségetek!

Mellékvállalko­zásként szeretnék üzemeltetni egy webszervert, amely gyakorlatilag adatszolgálta­tásra épül.

Összegezve: a szerver adott, a weblap kész, a szolgáltatás megfogalmazott.

1.Milyen módon tudok számlázni esetenként napi 100 megrendelést amely on-line érkezik be?
2. Amennyiben a manuális számlaírást választom és nem vásárolok programot mire kell figyelnem?

3. Összeségében hogyan megoldható, milyen hitelesítés szükséges ahhoz, hogy valaki az oldalamon regisztrálva, elfogadva a szolgáltatás feltételeit, átutalja nekem a pénzt és én erről e-mailben megküldhessem neki a számlát?

Jeno #   2008.07.26. 16:14

E-mail-t sajnos még mindig nem kezelik a hagyományos levéllel azonos súlyúnak (pedig a technológiai semlegesség elve mentén azonos megítélés alá kéne esniük), így célszerű igazi levelet küldeni.

Elektroniksu levél esetén a legbiztosabb - Egyjogász által is említett - elektronikus aláírással ellátni!
(persze ettől még nem biztos hogy válaszolnak rá...)

Nekem nincsen elektronikus aláírásom, így ha e-mailt küldök egy cégnek, mindig tértivényes emailt küldök (visszaigazolja a megtekintés időpontját, legalább megtudom, hogy olvasták-e vagy sem)

Amondó vagyok mindig a céget minősíti, ha az nem válaszol egy emailra, levél az levél mind1 hogy milyen formájú, arra illik válaszolni!

Katica2001 #   2008.07.23. 12:59

Köszi Monalisa!

monalisa1 #   2008.07.23. 12:39

Anno írásban hivatalos szerződést kötöttél a kábelszolgáltatóddal, azt lemondani és/vagy bármiként is módosítani csakis ajánlott-tértivevényes levélben - különben "nem kapták meg"...

Egy e-mail letagadható (...) netán az ügyintéző azóta beteg/szült/elment a cégtől stb., vagyis az addigi postája esetlegesen felhalmozódik, rossz esetben törlődik is.

És annyit még, hogy egy e-mailt könnyen meg lehet "variálni" ha valaki érti a módját...

Tehát hivatalos helyre a hivatalos levélforma, bármennyire is kényemes az elektromos levelezés, és költségmentes is...

Katica2001 #   2008.07.23. 12:27

Egyjogász!
Köszi a választ!

Egy vmit nem értek.
Amikor egy másik kábeltv szolgáltatóval kötöttek szerződést, akkor az ismerősöm felhívta a régit.
Ott tanácsolták neki az ügyfélszolgálaton, hogy írjon e-mailt, és mondja le a szolgáltatást.
Ezt a levelet én írtam meg, azóta is tárolom az elküldött levelek között, de nem jött rá reakció.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Papíron újra megírni?
Az a baj, hogy az e-mailt már ezév januárjában megírtam.Hivatkozhatok erre?
Figyelembe veszik ezt?

Egyjogász #   2008.07.23. 12:08

Szerintem csak akkor minősül hivatalosnak, ha az előfizető minősített elektronikus aláírása rajta van, azaz egyértelmű, hogy a szerződést ténylegesen a szerződő fél mondta fel.

Egyébként mailban bárki felmondhatná bárki szerződését.

Úgy hogy ha én lennék a szolgáltató jogásza, azt tanácsolnám, hogy egy mailben küldött felmondást ne fogadjanak el, persze azért arról tájékoztatni kelllene az ügyfelet, hogy felmondását írásban közölje.

P.S. Mi is felmondtuk maiben egy telefonszolgáltatónál a telefon előfizetést.
Elfogadták.....

Katica2001 #   2008.07.23. 11:55

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni, hogy amikor egy kábelszolgáltató ÁSZF-jében azt olvasom, hogy a szerződést az előfizetőnek írásban kell felmondania, akkor azt megtehetem e-mailben is?
Hivatalos ez így, vagy nem?
Egyik ismerősömnek azt tanácsolták, hogy írja meg e-mailben, ami meg is történt, de abszolút nem reagálnak rá, és azóta eltelt már pár hónap.
Azóta küldik a csekkeket, de már telefonon is beszéltek velük, megígérték, nem küldik tovább.
Amennyiben probléma lesz ebből, akkor hivatkozhatunk az e-mailre?
Köszönöm!