UPC - Horizon Go


Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.29. 09:02

Arról az apróságról feledkezel meg, hogy a Horizon Go-t a UPC egyáltalán nem árulja. Az egy ajándék, amelyet bizonyos csomagokhoz ingyenesen ad.
Ráadásul a hasonló típusú szolgáltatások terén egyáltalán nincs erőfölénye.

Bea1 # 2015.07.29. 08:35

ha veszel 20 sört, adnak hozzá egy egyedi korsót. ezt a fajta korsót nem veheted meg máshol:

csak a 20 sör megvásárlásakkor lehet a tied.

Povi # 2015.07.29. 08:33

Sherlock, köszönöm a választ!

Ne haragudjon, de nem értem a válaszait. Az addig rendben van, hogy fűnyírót nem adhat hozzá, de akkor ha bemegyek a pékhez egy kifliért mondhatja, hogy csak egy kakaós csigával adja? Hogy kell ekkor értelmezni ezt a véleményem szerint az árukapcsolás miatti törvényt?

Sajnos tényleg nem értem a válaszát, ha megtenné, hogy életszerű példával elmagyarázná, köszönöm.

Azt sem értem, ha nem csak ott van erőfölény, ahol egy szolgáltató van, akkor a UPC miért nincs abban a felhasználóval szemben? Ellentmondónak vélem a válaszit, kérem ezt is próbálja meg elmagyarázni, köszönöm.

Sherlock # 2015.07.29. 08:19

Nem, nem.

Povi # 2015.07.29. 08:11

Nem mindegy, hogy mit kell hozzá vennem, ha egyszer nem kell, nincs rá szükségem? Erőfölény csak ott van ezek szerint, ahol egy szolgáltató van?

Sherlock # 2015.07.29. 08:07

Nem, az f) pont alá sem tartozik, mert nem fűnyírót kell hozzá venned, illetve a UPC nem rendelkezik erőfölénnyel a piacon.

Povi # 2015.07.29. 08:02

Szeretném megkérdezni a jogban járatosabbak véleményét arról, hogy a UPC Horizon Go szolgáltatásának magasabb(drágább), digitális csomagokhoz való kapcsolása nem ütközik-e az 1996.LVII. Törvény 21§ f., pontjába. A szolgáltatást az interneten bárhol tudom használni függetlenül a UPC hálózatától, ezért számomra egy önálló szolgáltatásnak tűnik, amit csak drága csomag mellé ad. Véleményem szerint a Horizon Go szolgáltatást nem UPC előfizetők részére is elérhetővé kéne tenniük.