Játékszerveren elkövetett csalás


bootmaker # 2006.02.23. 07:56

Elnézést, nem személyeskedni akarok, de "öröm" az ilyen esetet olvasni.
Arra gondolok, hogy itt olvasgatva , szinte az emberi tragédiákba torkoló eseteket lehet olvasni és akkor, van akinek az ilyen eset okozza a legnagyobb gondot.

B

Royal # 2006.02.23. 07:48

Jelszót kiadni soha senkinek alapszabály. Pláne nem olyannak akiről azt se tudjuk kicsoda valójában.

pisti_atti # 2006.02.22. 07:44

tudom hogy nem helyes, de ilyenkor a szemet szemért elvet alkalmaznám. új néven új játékkal ismét elérni hogy a "bizalmukba" férkőzni és amikor felfedi a jelszavát akkor hasonló módon cselekedni mint ahogy veletek cselekedtek. És tanulnék az esetből. Soha ne bízz senkiben.

TomSecret! # 2006.02.21. 10:36

Szerintem teljes mértékben beleilleszthető a cselekmény a számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény tényállásának eretei közé 300/C.§ (2) bek. a) pont. Ebben az esetben ugyanis nem kell a kár bekövetkeztét bizonyítani, hanem "csak" a jogosulatlan megváltoztatás, törlés vagy hozzáférhetetlenné tétel elkövetését.

A polgári igényt is megkísérelném érvényesíteni vagy a büntető vagy külön eljárásban: ezek a karakter kifejlesztéséhez szükséges időtartam internetköltségei.

Amúgy meg magára vessen, aki ennyire felelőtlenül, önként kiadja bármilyen jelszavát.


jogvédö

Pjotr # 2006.02.20. 09:27

:) Hát ha tudja bizonyítani, hogy ez mennyi időbe került neki és mekkora az ebből adódó kára...
Érdekes per lenne :)

Gsnake # 2006.02.20. 07:07

.

Gsnake # 2006.02.15. 07:43

hát nem valószínű, hogy jogi útra terelhető a dolog, ellenben a blizzard cég felé nyugodtan lehet írni, a csalóval kapcsolatban.

előbb-utóbb ki fogják tiltani.

Endre # 2006.02.14. 21:43

Sziasztok !

Az egyik ismerősőm mesélte,hogy neki a testvére játszik egy internetes játékszerveren egy

Diablo II-nevü játékkal,ahol megismerkedett másokkal is és játszottak sokat együtt ismeretlenül,majd miután jól a bizalmábaférkőztek 1-2 hónap után ,rávették hogy mutassa meg milyen tárgyakat szerzett meg,milyen karaktereket fejlesztett ki stb,ehez viszont megadta a felhasználoi nevét és jelszavát, de ezek elött hogy ne fogjon gyanut ö nézhette meg az internetes játékos társ cuccait felszereléseit stb. Majd miután a srác kiadta a felhasználoi nevét és jelszavát a játékos társa megváltoztatta a belépési kódját,és magyarán ellopta az elért karaktereit és azok tárgyait.Mivel egy karakter kifejlesztése a játékban hosszú idejig tart elég negy érvágás ha ellopják azt.
Érdemes e ezért Feljelentést tenni?
Tudom hogy a srác volt a hibás amiért megadta a kódját ,de ez szerintem egy módszeres félrevezetés,átverés,van e a jogban erre vonatkotó fejezet.
Üdv Endre


a jövöheti lotto számok 41,55,63,68,10