Határozott idejű bérleti szerződés hosszabbítása


nonolet # 2018.07.18. 11:32

Ésszerűbb egy egységes újat írni és azt okiratba foglaltatni.

DE az újban már legyen benne a hosszabbítás lehetősége is.

- -

Sose tudni mikor hülyül meg egy bérlő...
Biztos, ami biztos!
Jobb a kockázatot kizárni, szerintem.

vasbonifac # 2018.07.18. 10:17

Maga a szerződés nincs közokiratba foglalva. Megírtuk külön a szerződést és utána mentünk közjegyzőhöz.

"Az ügyfél kérésére az alábbiak szerint foglaltam közjegyzői okiratba a következő nyilatkozatot: Egyoldalú kötelezettségvállaló nyilatkozat"

Az van benne, hogy ha megszűnik a határozott idejű szerződés, akkor kiköltözik belőle a bérlő. Gondolom akkor ezt mi nem tudjuk egymás közt meghosszabbítani.

A szerződésből viszont írjunk akkor egy teljesen újat, vagy írjunk egy szerződésmódosítást, amiben csak a különbségekre térünk ki (pl. időtartam)?

Amennyiben elégedett vagyok a bérlőkkel, nagy kockázat, ha nem megyünk el ismét a közjegyzőhöz?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.18. 09:38

Ha a módosítást nem foglaltatjátok közokiratba, akkor a szerződés a továbbiakban már nem minősül közokiratba foglaltnak.

vasbonifac # 2018.07.18. 09:06

Jó napot!

Határozott idejű bérleti szerződésem van közjegyzői záradékkal, ami mostanában fog lejárni. Szeretném meghosszabbítani a szerződést változatlan feltételekkel. Ebben az esetben elegendő egy "Szerződésmódosítás"-t aláírni, amelyben az időtartamot újabb 1 évre kiterjesztjük? Érvényes marad a közjegyzői nyilatkozat? Van valami egyéb teendő?