Eltűnt adós!


Dr.Attika # 2011.11.11. 10:14

Ugye azért nem kell gyűjtést szervezni a végrehajtók megélhetési költségeire.

végrehajtó1 # 2011.11.11. 09:52

Szerintem nem szabadott volna 1994-ben "kiszervezni" a megyei bíróságok fennhatósága alól.
Valamint iszonyatosan drága a végrehajtások költsége.

Dr.Attika # 2011.11.11. 09:07

Egy ügyvéd kolléga próbálta elérni, hogy szabadítsák fel a végrehajtói szakmát. ő végzett ez irányba kutatást és arra a megállapításra, amit leírtam. Igaz azt írta, hogy aktivitásuk jócskán csökken miután hozzájutottak az őket mehgillető pénzhez.

gerbera317 # 2011.11.10. 22:58

A többit leszarják nagyívben.

Dr. Attika, a végrehajtó a munkadíjból és költségátalányból az irodáját éppenhogy fenn tudja tartani, esetleg még futja egy soványka zalakarosi nyaralásra. A 4 hetes tengerentúli haváj-dizsi-napszemüveges luxusút csakis a behajtási jutalékból finanszírozható, úgyhogy csatlakozom KBS fórumtárshoz, és erősen vitatnám ennek a nagyíves megállapításodnak az igazát.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.10. 18:09

Ez egy meglehetősen túlzó és méltánytalan általánosítás.

Dr.Attika # 2011.11.10. 17:12

A végrehajtó díjjait a végrehajtást kérő előlegezi, de az adós viseli, ha behajtható rajta. Az a fő probléma, hogy a végrehajtók addig aktívak amíg be nem szedik saját eljárásuk munkadíját. A többit leszarják nagyívben.

guba # 2011.11.10. 16:52

Amíg nem fizetsz, a végrehajtó meg sem mozdul. De miért is gondolod, hogy a végrehajtónak a saját kockázatára kellene dolgoznia?

Trojan # 2011.11.10. 16:38

A végrehajtó a költségeit, az adósra terheli, vagy rosszul tudom? Ha pedig képtelen behajtani, akkor el nem végzett munkáját mégis nekem kell állnom?

Dr.Attika # 2011.11.10. 15:42

Pénz nem lesz belőle, de végrehajtható határozat igen. A végrehajtó még egy szép összeggel leveszi.
Szereintem ez tipikusan az a helyzet, ahol felesleges igényérvényesítési eljárást indítani, mert nem térül meg.

Sünvadász # 2011.11.10. 15:07

Közjegyzői eljárás. Megkeresed a legközelebbi közjegyzőt, s mindent lerendez.

Trojan # 2011.11.10. 14:58

Ezt a kérelmet, hol és kinek kell elkészítenie, kicsit bővebben megírná valaki?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.08. 18:05

Fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelem. Ha ellentmond, per.

Trojan # 2011.11.08. 17:19

Akkor menjünk el az egyik irányba. Vissza akarom kapni a pénzem, mit tegyek? Feljelentés ? Érek valamit azzal az aláírt , de tanúk nélkül készült irattal?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.08. 06:13

A "dugni is szeretnék de szűznek maradni is" problematikája...

Trojan # 2011.11.08. 00:05

Tisztelt Fórum.

Segítséget szeretnék kérni egy hasonló,ügyben ahol az adós eltűnt. Egy közeli hölgy barátomnak adtam kölcsön mikor inkasszó alá helyezték a számláját, adótartozás miatt, amiről ő állítólag nem tudott. Jogi ügyekben nem vagyok járatos ezért meg sem kérdőjeleztem állításait. A lényeg, hogy kisebb, nagyobb kölcsönök formájában segítettem neki, és összesen 325e forintnyi kölcsönt adtam neki 2-3 hónap alatt, amit ő folyamatosan próbált is vissza adni, néha adott is vissza kisebb összegeket. Tehát jó szándékúnak tűnt , bíztam is benne mivel régi ismeretség volt. Az utolsó nagyobb összeg elkérésekor (ezzel lett 325 ezer a vége) írtunk egy megállapodást az adatainkkal és egy határidővel ameddig vállalja, hogy visszafizeti az említett összeget.

Sajnos se tanú nem volt jelen így nem is kerültek a megállapodásba, csak mi ketten voltunk. Amikor lejárt a határidő még tartottuk a kapcsolatot és szóban kért 1-2 hónap haladékot, majd lassan eltűnt. Nyilván nem akartam beperelni, mert nem a szándékkal volt a gond, azonban most már teljesen elérhetetlenné vált utolsó ismert lakcímén sem találtam meg, telefon , email nem működik.

A kérdésem a következő, mit érdemes tenni ilyen esetben?
Milyen lépéseket tudok tenni annak érdekében, hogy fel tudjam vele venni ismét a kapcsolatot illetve az adósságát rendezni tudja?
Mit tudnak ilyen esetben tanácsolni, ha egy hozzánk közel álló személy anyagi problémákba kerül, milyen biztosítékot lehet kérni, ami a későbbiekben biztosíthatja a kölcsönadott összeg visszakapását?

hunfrakk # 2011.10.02. 15:44

igen, ha azzal a tudattal vette fel kölcsönt,
hogy nem tudja és nem is akarja visszafizetni,
az bizony csalás - és már büntetőjogi kategória

[tévedésbe ejtette kölcsönt nyújtót, aki ezért kölcsönt adott és kár érte...]

ha vissza akarta adni, de később alakult rosszul a sora, és azért nem tudja vissza adni, akkor nincs szó csalásról...

lajcsó # 2011.10.02. 15:13

A leírtak alapján a csalás sem zárható ki. Ezért egy rendőrségi feljelentéssel is meg lehetne próbálkozni.

Törvényes Képviselő # 2011.10.02. 15:07

Köszönöm a gyors reagálást. Lakcíme ismert volt, mielőtt el nem tűnt. Az a gyanú, hogy külföldre ment.

A fizetési meghagyást megpróbáljuk.

hunfrakk # 2011.10.02. 15:02

lakcíme ismert adósnak?
ott tartózkodik?

első körben lehetne fizetési meghagyást kibocsáttatni közjegyzőnél (bármelyikhez lehet fordulni, de díja van)

bírósági végrehajtáshoz végrehajtható okirat is kell, az meg még nincs

Törvényes Képviselő # 2011.10.02. 14:39

Tisztelt Ügyvédek, Ügyvédnők, Fórumozók!

Megbízottként érdeklődnék reménykedve abban, hogy valaki ad valami jó tippet az ügy megoldásának kezdetére.
Kölcsönszerződés jött létre ez év áprilisában magánszemélyek között nem ügyvéd írta a szerződést (sajnos), hanem egy minta alapján készült. Az adós az összeget egy vendéglátóipari egység felújítására szánta, de a tulajdonjogát a nyár végén eladta, telefonra nem reagál. Gyakorlatilag eltűnt.
A hitelezett összeg tetemes. Tanács kellene, hogy jelen siralmas helyzetben mit javasolnának/javasolnátok, mi az ami első lépésként a legjobb lenne???Rendőrségi feljelentés, bírósági végrehajtás stb.???
Érdekelne az is, hogy mi a helyzet akkor, ha az illető a nevén lévő összes ingatlant, ingóságot is átíratta másra, ha pl. végrehajtásban lenne érdemes gondolkodni?
Köszönöm előre is a válaszokat!