Polgári jog - segítség!


ObudaFan # 2011.11.19. 12:38

Nem jogos az eljárásod. Nem tudom, hogy a jegyzői birtokvédelem miért nem vezetett eredményre, nem írtad le, hogy milyen határozatok születtek, de azon az úton lehet igényt érvényesíteni.

mona7911 # 2011.11.19. 11:26

Neked is köszönöm ObudaFan!!Az ügyvédemet nem tudtam elérni még ,ezért érdeklődök itt hátha tud valaki addig segíteni.Milyen követelése lehet velem szemben a biztosítónak?Az ügyvédem egyből őket perelte be,mivel az ők ügyfele vállalta el a felelőséget és ő volt az utolsó autós ,így nem is volt kérdéses számára,hogy kit kell perelnem.

ObudaFan # 2011.11.19. 11:00

Az első biztosítónak, mivel őt pereltem be lehet valamilyen követelésük velem szemben ?

Lehet.

ObudaFan # 2011.11.19. 11:00

Kérheted, hogy a bíróság hallgassa meg személyesen is a szakértőt, és csak ezután kérhetsz új szakértőt, és a bíróság csak akkor fogja kirendelni, ha ellentmondásosnak látja a szakvéleményt. Mindez pedig újabb költség. Szerintem érdemesebb lenne felvenni a kapcsolatot akár peren kívül is a másik biztosítóval. De azért van ügyvéded, hogy ő tájékoztasson és segítsen a döntésben, mert ő ismeri az ügyedet, látja a szakvéleményt.

mona7911 # 2011.11.18. 16:33

Köszönöm szépen guba a hozzászólásodat!Én a felperes vagyok és az ügyvédem kérte a szakértő bevonását,hogy bizonyítsam az igazamat.De sajnos nem jó lett a szakvélemény.Akkor is lehet kérni másikat?Ha 3 éve folyik a perem így is be lehet vonni a másik biztosítót?Az első biztosítónak, mivel őt pereltem be lehet valamilyen követelésük velem szemben ?

ius latratus # 2011.11.18. 15:46

Gondolom ez először arra lett válasz, hogy hisztiztem, hogy nincs kedvem Bp.-re menni egy vacak tárgyalásra.
Én meg valami elvont dologra gondoltam, hogy biztos valamit nem tudok, amit egy ügyvéd igen. (mondjuk ez tényleg így van, ezért nem is vagyok ügyvéd)

Bocs' újra az értetlenkedésért. S köszönöm.

ObudaFan # 2011.11.18. 15:20

Az alperes a perben védekezik többnyire. (Kivéve, amikor viszontkeresetet terjeszt elő.)

ius latratus # 2011.11.18. 14:54

ObudaFan!

Biztos a szokásos idiotizmusom, de: mármint hogyan értsem, hogy "védekezni"? Azt azért tudom, hogy a kifogást írásban fogom (ha fogom)először..., vagy nem egyről beszélünk? Nem nagyon van mit felhozni a cég mentségére...
Ma a szokásosnál is gyengébb az agyam, s ezzel másnak is az agyára mehetek. Bocsánat.
Na, a lényeg, hogy már konzultáltam az ügyvédjükkel, írtam egy megállapodás-tervezetet, peren kívüli is lehet belőle, ha a jogosult elfogadja.
Már ha addig valahogyan elő nem bányászom a papírokat, s keresek bennük egy év üresjáratot a felszólítások között...
(átkozott bt.!!!, közben meghozta a postás a saját nevemre szóló idézést is, így kerek a történet)

ObudaFan # 2011.11.18. 13:23

Megpróbálhatsz írásban is védekezni.

ius latratus # 2011.11.18. 12:03

...majd biztos Budapestre fogok menni egy jelentéktelen tárgyalásra...
(még morgok magamban)
Na, mit szoktam itt tanácsolni? Na, mit? Fizetni kell...
Megkeresem a képviselőjüket még a per előtt, s valamit felajánlok, de hogy nem megyek tárgyalásra az TUTI.
(még azért átnézem a papírokat, s egy elévülési kifogást bepróbálok, sose' tudni...)

guba # 2011.11.18. 12:00

Vagy a szakértői véleményt támadod és kirendeltetsz másik szakértőt, vagy ha elfogadod, akkor perbe vonhatod a 4. kocsi biztosítóját, aki nyilván szintén nem fog egyetérteni a szakértői véleménnyel.

ius latratus # 2011.11.18. 11:30

Köszönöm!

mona7911 # 2011.11.18. 11:01

Tisztelt Fórumozók!
Remélem valaki tud segíteni az ügyemmel kapcsolatosan.Több,mint 3 éve pereskedek egy biztosítóval,mivel volt egy közlekedési balesetem és nem akar kártérítést fizetni.Megpróbálom röviden leírni a balesetet:Álltam a lámpánál mivel piros volt és egy autós nem tudott megállni így ,összetolta a sort.A balesetben előttem 2 autós és mögöttem 2 autós volt így öten szenvedtünk balesetet(én a 3. voltam a sorban).Az utolsó autós elismerte a felelőséget adott betétlapot mindenkinek.Ennek az autónak a biztosítóját perlem jelenleg.Az autóm elől hátul összetört.Most egy szakértőt rendeltek ki aki megállapította,hogy az autóm elől nem a balesetben sérült,mivel az előttem lévő nem adott be kárigényt ahhoz képest ,ahogy az enyém elől összetört. Másik pedig az,hogy szerinte a mögöttem lévő (végül is a sorban 4.) hamarabb belém jött,ezzel elvette az utolsó autós fékútját s így az utolsó autós belement a 4.autóba.Akkor most mi lesz?Nem jó biztosítót pereltem eddig?Ilyenkor a 4. autós biztosítóját kell beperelnem vagy a bíró lezárja úgy az ügyet,hogy a 4.autós biztosítójának kell fizetnie?
Elnézést ha egy kicsit értemetlen,de nagyon ideges vagyok már 3 év pereskedés után Hozzászólásokat előre is köszönöm!!

ObudaFan # 2011.11.18. 10:42

Ennek ahhoz nem sok köze van.
Pp. 36. § (2) A gazdálkodó szervezet által tevékenysége körében kötött ügyletből eredő követelés iránti pert az ügyletkötés vagy a teljesítés helyének bírósága előtt is meg lehet indítani.

ius latratus # 2011.11.18. 10:10

Már nem tudom melyik topicban, de szó volt arról, hogy egy betéti társaság mennyire számít "fogyasztónak". Mindjárt a lényeg.
Az van, hogy jómagam, pontosabban a betéti társaságom (nyíregyházi székhely) idéző végzést kaptam a Pesti Központi Kerületi Bíróságtól. Meg nem fizetett szlatartozás, kötbér stb...
Mintegy három éve afféle közvetítőn keresztül (AIDACO KFT) mobilflottához csatlakoztunk, de -hadd ne részletezzem miért- nem került kiegyenlítésre a számla.
Namármost. Lehet, hogy buta kérdés, de a PKKB nem fogja megállapítani az illetékessége hiányát, s a keresetlevelet nem rendelheti áttenni a bt.-m illetékességi területére? (Sz-Sz-B.-megye)
Vagy ezt kérnem kell?

Ha tudnám melyik topicban okoskodtam a magánszemélyekről, meg a gazdasági társaságokról, meg hogy ezekből ki számít fogyasztónak, azt hiszem guba valamit írt erről...de nem tudom.
Nagyon hálás lennék, ha valaki használható tanácsot, infót adna.
Köszönöm, előre is.

lajcsó # 2011.11.17. 13:20

Soha nem lehet tudni.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.17. 11:50

Bizonyítani kellene. A férj esetében lehetetlen lesz, a szerető esetében meg igen nehéz.

lajcsó # 2011.11.17. 11:31

Más gondatlan megfertőzése is bűncselekmény (gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés).

lajcsó # 2011.11.17. 11:29

A házasságtörés valóban nem köztörvényes bűncselekmény, viszont más szándékos megfertőzése viszont igenis az (súlyos testi sértés). A rendőrségen lehet feljelentést tenni testi sértés miatt.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.17. 10:55

Házasságot törni nem köztörvényes bűncselekmény.

zsozsika # 2011.11.17. 10:36

TISZTELT JOGI FÓRUM
KEDVES FÓRUMOZÓK!
Nem tudom, hogy jó helyre írok , de nem találtam más lapot, de remélem valahol kapok segítséget.
A Barátnőmről van szó aki nagy bajban van !!
Ugyan is a férjétől tavaly elkapott egy nemi fertőzést.
Akkor nagy botrányok után a férje azt mondta neki, hogy egy öröm lánnyal volt dolga....stb.Megbocsájtás család , érdek, esküdözés, hogy soha többé...

De ami nagy baj, hogy szintén fertőzött lett a barátnőm, és ez már elviselhetetlen, Ami még nagy gond, hogy mint a férj bevallotta, nem az örömlánnyal hanem a munkatársnővel volt kapcsolata. Őrjöng!!A testi fájdalmon kívül még a lelkiek is elviselhetetlen számára! A férjét és a szeretőt felelősségre szeretné vonni.Lebeszéltem az önkényeskedésről.
Most nem tudja mit tegyen! Nem akarja, hogy ez a állítólagos munkatárs büntetés nélkül ússza meg azt,
Most elküldtem a bőrgyógyászatra és tanácsoltam neki, hogy mindent mondjon el és kérjen egy jegyzőkönyvet vagy ilyesmi.
Várom szíves tanácsukat. Köszönettel zsófi

Krefi # 2011.11.15. 15:05

T. Cím,

ezúton kérek tanácsot a következő témában. Nem tudom, hogy mit csináljak, mivel volt egy motorom, amit kölcsönadtam barátnőm nagybátyjának. Sajnos semmilyen papírt nem írtunk a kölcsönbeadásról, ráadásul az én adásvételi dokumentumaim a motorban maradtak. Idő közben szakítottunk a leányzóval, és a motort nem akarták visszaadni. Egy közös ismerősünk annyit elárult nekem, hogy már eladták a motoromat.
Telefonban, először megígérték, hogy visszakapom, majd mikor ez nem következett be és felhívtam az illetőt azt állította, hogy már régen visszaadta nekem.

Több ismerősöm a polgári peres utat ajánlja, illetve, hogy mindenképpen tegyek feljelentést az ügyben. Nem tudom, hogy megfogadjam-e a tanácsukat, vagy hagyjam veszendőbe az egészet. Számomra milyen anyagi vonzattal jár az eljárás, a bizonyítás? Szükségesek-e az adásvételi papírok, vagy elég egy régen lejárt nevemre szóló biztosítás is elég, amin a motornak rajta vannak a pontos adatai?

előre is köszönöm a segítségüket,
tisztelettel

lajcsó # 2011.11.13. 18:21

Az ápolás díjat a polgármesteri hivatalban kell intézni.

feribacsi55 # 2011.11.13. 18:14

Súlyos látási fogyatékos kérdezem hogyan kell intézni az ápolási díjamat kinél s milyen iratok kellenek hozzá ? A feleségemmel ketten vagyunk aki rokkantnyugdíjas és rokkant nyugdíjat is kap alig havi 40.000 Ft ot . Kérem adjanak tanácsot az ügyben.

prucsok55 # 2011.11.07. 19:08

16 éves távlatban van-e valami lehetőség a következőkre: a családi házunkat egy uzsorás elvitte (adás-vételi szerződés volt közjegyzőnél, az ár irreálisan alacsony volt). A háznak annyi,de: a szerződésben benne volt, hogy a 200 eft-os vállalati kölcsönömet, ha nem tudjuk a házat "VISSZAVÁSÁROLNI" ez is benne van a szerződésben. Ha eladtam minek vásárolnám vissza!? A vállalati kölcsönt ki kell fizetni, akkor erre nem volt lehetőség az uzsorás azóta is perel mert ő kiperkázta a vállalati kölcsönt, hogy eladja a házat.A házat irreálisan magas áron adta tovább, tehát komoly pénzösszeghez jutott. Az akkori bíróságnál nem tudtam bebizonyítani az uzsorás szerződést és 1995-ben ez még fehér holló szinten ment, bárhová mentem falakba ütköztem. Most kb. 500 eft. tartozásom van, ami vh. szinten áll, mivel nincs jövedelmem, sem vagyonom ezért szünetel. Ezt nem tudom mit jelent. Amennyiben továbbra is igényli az összeget, mit tehetek? Eddig nem tudtam a témával "behatóan" foglalkozni mert 15 évig a férjem ápoltam, se időm, se energiám nem volt. Van erre valami lehetőség? mert ennek a köcsögnek fizetni nem fogok inkább meghalok, tönkre vágta az egész életünket egy szemét kft-vel együtt a neve: ECOLOG volt. Gondolom sokan ismerik őket! Üdv. és köszönöm a választ!