Polgári jog - segítség!


Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.05. 13:26

Eljárásjogi szempontból az is polgári peres eljárás, szóval szerintem ott sincs kirendelt ügyvéd? Nem arról van szó, hogy költségmentesség keretében jogi segítségnyújtót bíztál meg a képviselettel?

picur07 # 2011.05.05. 13:11

Elnézést akkor biztos rossz helyre írtam, konkrétan válóperről van szó, csak nem igazán vagyok otthon ajogi dolgokban.
Köszönöm

picur07 # 2011.05.05. 13:09

Elnézést akkor biztos rossz helyre írtam, konkrétan válóperről van szó, csak nem igazán vagyok otthon ajogi dolgokban.
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.05. 13:05

Nem tudsz beavatkozni a perbe, sz.pista. De meghatalmazhat a férjed (nem inkább bejegyzett élettársad, pista) a képviselettel, és akkor teljes jogkörrel járhatsz el.
Ha pedig csak akkor van szó, hogy el akarsz mondani valamit, akkor jobb, ha tanúként idéztet a férjed.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.05. 13:00

Költői a kérdés, ugye? Mellesleg polgári perben nincs kirendelt ügyvéd. Miről is beszélünk?

picur07 # 2011.05.05. 12:58

Üdvözlöm
Szeretnék segitséget kérni
Kirendelt ügyvédem van s mégis tárgyalásonként jelentős összeget kér, kijelentette, különben nem jön el a tárgyalásra.
jogos ez a követelés??

sz.pista # 2011.05.02. 20:14

A végrendeletet megtámadtuk, alakilag minden rendben.Orvosi szakvéleményt és írásszakértői véleményt is kértünk. Két éve folyik a per, de érdemi dolog még nem történt. Engem annál is inkább zavar a dolog, mert a szóban forgó ingatlan a szomszédban van, így kénytelen vagyok napi szinten érintkezni a fent említett nőszeméllyel. Az elhunyt egyébként több mint negyven évig masszív alkoholista volt, a szeme olyan mértékben károsodott, hogy jogosult volt a vaksági támogatásra. Ezért szeretném ha az ügy mielőbb véget érne. Tehát most az érdekelne, hogy mi az a jogi érdek az én esetembe? Köszönöm előre is!

hunfrakk # 2011.05.02. 20:00

hogy készült a végrendelet?
saját kézzel írták, vagy géppel?
érvényesség ezektől függ
*

tévedés, megtévesztés, fenyegetés - megtámadási okok lehetnek, de bizonyítani kell

sz.pista # 2011.05.02. 19:50

Tájékoztatást szeretnék kérni az alábbi kérdésben.
Férjem nagybátyja két évvel ezelőtt hunyt el.Halála előtt egy nappal egy ismerős "hölgy" végrendeletet íratott vele alá amiben a családi házát illetve minden ingóságát az említett személyre hagyta. Egyébként a törvényes örökös a férjem és annak testvére lenne, mivel az elhunytnak nem volt családja. Nekem tudomásom van olyan tényekről, ami kizárja annak a lehetőségét is, hogy a nagybácsi el akart volna térni a törvényes öröklési rendtől. ezért szeretnék beavatkozni a perbe, természetesen a férjem és a testvére mellett. Kérdésem az lenne, milyen jogi ill. vagyoni érdekem van nekem mint házastársnak, ami ugye előfeltétele a beavatkozásnak.

Előre is köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.28. 10:29

Legfeljebb biztatási kárra hivatkozhatnál; de ha magad is tudtad, hogy az ingatlan nem az önkormányzat tulajdona, akkor ez se áll meg.
A bérleti díjakat - ha tudod bizonyítani a fizetést és az összeget - éppen visszakövetelhetnéd jogalap nélküli gazdagodás miatt, de a valódi jogosultnak akkor is tartoznál vele.

Kicsit zavaros a tényállás, a tisztánlátáshoz több kellene, de nekem nem tűnik úgy, megérné a fáradságot sokat foglalkozni az üggyel.

Ronaldo2020 # 2011.04.28. 10:20

Sziasztok!

Az alábbi dolgokban szeretném segítségetek kérni.
25 éves fiatal vagyok.Párommal élek.Tavaly az önkormányzattól kaptunk egy lakást,azzal a címszóval hogy megkapjuk xy összegért.
Na de ez 2010.szeptemberében volt,és 2011.január 1-én eljött hozzánk Kertész A. polgármester és átnyújtott nekünk az albérleti papírt.
Nem ebben egyeztünk meg a polgármesterrel.
Folyamatosan fizettük és most jött hogy május 1-ig hagyjuk el a házat.
Mivel hogy van nálam egy hangfelvétel amiben az anyósjelöltemnek hogy megkapjuk a házat havi 10 ezer forint részletre nem albérletbe.
A házat is okirat hamisított papírral íratta át ami nem is az Önkormányzat tulajdona.
Mivel hogy nem volt igazi hivatalos papír az albérleti szerződés sem és felmondás sem mit tudnék ellene tenni főként hogy van hangfelvételem?

méhész # 2011.04.15. 07:04

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban. A váláskor készült vagyonmegosztási egyezséget a volt feleségen megtámadta a közös adósságok tekintetében. Tegnap volt a tárgyalás és a bírónő több esetben elutasította az ellen kérelmemben lévő igazolásokat amelyekkel szerettem volna bizonyítani, hogy a volt feleségem által bediktált kifizetések összegszerűsége nem fedi a valóságot. A bírónő közölte velem, hogy mivel az egyezségben más szerepel, így azt köteles vagyok elfogadni, csak abban az esetben változtathatom meg ha én nyújtok be keresetet az egyezség megváltoztatásához. Egy másik esetben pedig meg sem hallgatta az általam elmondani kívánt kifogást, amely így be sem került a jegyzőkönyvbe. Ugyanebben a perben a kizárólagos használati jogot szeretné a volt feleségem megváltoztatni oly módon, hogy vagy legyen az ingatlan ismét közös használatú vagy ha nem akkor többlethasználati díjat kér. Evvel az a gondom, hogy az egyezség szerint kizárólagos használati jogot elfogadta és többlet használati díjat nem kért, a helyzetében pedig semmilyen érdemleges változás nem következett be. A bírónő most szakértőt kért fel, hogy állapítsa meg az ingatlan forgalmi értékét, az esetleges megosztás lehetőségét valamint a havi használati díjat.

monalisa1 # 2011.04.14. 18:20

Tudnék mit írni de nem akarom csűrni-csavarni. Majd jogász érdemben megválaszol.

monalisa1 # 2011.04.14. 16:17

Magánvélemény: bírót nem móreszolunk be mert méginkább rosszabb lesz...

A 8 munkanapot napot kellő rugalmasággal kell venni., lehet hogy tényleg nem szándékos a késedelem hanem nem lát ki a munkából - lehet neki kiszignált ügye elég.

Majd megjön az a fránya jegyzőkönyv - vélhetően a tárgyalás előtti közvetlen napon...

A következő tárgyaláson a jegyzőkönyvi "hibákat" feltétlen korrigáltatni kell - jegyzőkönyvbe veszik, és még annak ellenére is, ha akár az egész tárgyalás a kijavításokkal megy el, mert később már nem lesz mód. (A másodfok meg leginkább "a" papírokból dolgozik: amít olvas az addigi jegyzőkönyvekből, valamint az itéletből.)

Kifogtál egy nem szimpatikus bírót, pech.

végrehajtó1 # 2011.04.14. 16:02

Nadír05

Ha ennyi sérelem ér tegyél panaszt írásban a bíróság elnökénél.

monalisa1 # 2011.04.14. 15:05

Személyesen is át lehet venni, tessék érte bemenni a bíróságra. (Ha a bíróság másik városban van akkor ez egy picit problémás, ha a bíróság netán az ország túlsó végén akkor pech.)

pazs # 2011.04.14. 15:05

Menj be a polgári irodába és kérd ki az aktát, oldalanként 100 Ft illetékbélyegért adnak másolatot. Aztán ha nincs az aktában, akkor még nem is készült el.

ObudaFan # 2011.04.13. 09:43

A PK 105 az ennyi:

PK 105. szám
A Csjt. 65. §-ában és a 69/A. §-ának (1) bekezdésében foglalt rendelkezésekből következik, hogy ha a gyermek érdekében olyan rendkívüli kiadás szükséges, amelynek fedezését a tartásdíj kellő előrelátás mellett sem biztosíthatja, a tartásra kötelezett e rendkívüli kiadás aránylagos részét megtéríteni köteles.

Dr.Attika # 2011.04.12. 17:02

Tisztelt Libertin!
Bele tetszett piszkítani a topicba. Szilárd inította és Szilárd vár választ.
Az Ön kérdése sehogyan sem kapcsolódik a választott bírósági határozat érvénytelenítéséhez.

Libertin (törölt felhasználó) # 2011.04.12. 15:01

A PK 105-re a rendkívüli gyermektartásdíjról.

ObudaFan # 2011.04.12. 14:46

Melyik PK-ra van szükséged?

Libertin (törölt felhasználó) # 2011.04.12. 13:28

Igen, már ott próbáltam, de sajnos nekem csak a véleményeket adja ki. A bíróság portálján is próbálkoztam, ott se jártam sikerrel..

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.12. 12:52
Libertin (törölt felhasználó) # 2011.04.12. 12:46

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hol találok PK-kat teljes terjedelmében, indokolással együtt?

köszi, l

Dr.Attika # 2011.04.12. 02:22

Kedves Szilárd!
Vbtv. 54-57.§§-ok.