Kölcsönadott pénz behajtása


Dr.Attika # 2017.02.20. 22:40

A 8 éve adott 2 millió elévült. A 3 éve adottra hivatkozva 1 milliót- amit amúgy is rászánt az idős otthonra- utalja vissza. Marad fél millió, amin lehet vitatkozni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.21. 07:11

Nem engem kell meggyőznöd, jani445. Majd a bíróságot. (Csak megint nem tudom, hogy aki ennyire biztos a dolgában, az minek kérdez.)

Bea1, szokás szerint rosszul hallott, félreértett, téves értesüléseket adsz tovább.

Bea1 # 2016.05.21. 06:02

ajándékot (ha jól tudom) 5 évig vissza lehet követelni.

Tanúság, hogy még a szülővel is le kell papírozni mindent!

"megtakarított pénzét a számlámra utalta"

Mi áll a közlemény rovatban?

Jó pénzért (1000ft/kivonat) a bankod előkeresi, és kinyomtatja, és ez perdöntő is lehet.

Pl ha ajándékot, vagy befizetést írt, no meg az is, ha kölcsönt...

jani445 # 2016.05.20. 20:50

T. Kovács_Béla_Sándor

Ha 8-évig nem jutott eszébe hogy visszakérje, majd megint adott egy ősszeget, Úgy, hogy én nem kértem tőle semmire.
Eddig nem mondta hogy vissza kell majd adni.

2- éve megszűntette saját bankszámláját, és a nyugdíjját az enyémre utalta, mert már idős és egy háztartásban éltünk, mi vásároltunk neki.

Őn szerint ez arra utal hogy ezt Ő nekem kölcsön adta ?

Azt jogossan várja el hogy fizessem, neki az idősotthont, ha már be akar menni.

De ha a bíróság a kérés nélkül adott összegeket megítéli neki, hát az

jani445 # 2016.05.20. 18:55

Mai napig elismeri, hogy nem kölcsön adta.
Ha oda kerül a bíróságon sem fogja azt mondani hogy kölcsön adta, mert ez nem igaz.
Volt nagyobb megtakarításom nem volt szükségem kölcsönre.
Ahogy írtam a gyereknek, meg nekem szánta.
A kölcsön esetében meg szoktak egyezni a viszafizetés feltételében, itt erről nem volt szó.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.20. 18:46

mert elismeri hogy nem kölcsön volt, de állítja hogy ő úgy adta hogy ha neki kell pénz én visszaadom.
Ugye, tudod, hogy ez egyszerre nem lehet igaz?

Amellett áll vélelem, hogy kölcsön kaptad a pénzt.

jani445 # 2016.05.20. 18:37

.

jani445 # 2016.05.20. 16:49

T. Hozzáértők !

A következő kérdésem lenne.
Én és feleségem, kisgyerekem idős Édesanyámmal egy háztartásban lakunk.

Kb 8 éve Anyám Kb 2 m ft öszeg megtakarított pénzét a számlámra utalta, mert ő már idős és nekem és az unokájának szánta.
Kb 3 éve ismét 1,5 M ft ot.

Most egy barátnője unszolására be akar menni egy idős otthonba, és visszakövetelné az összes pénzt.

Az a pénz már nincs meg, de van megtakarításom, én nem szeretném a teljes összeget visszaadni mert nem kölcsönbe adta.

Már volt ügyvédnél, és be fogja adni bíróságra.
Nem tudom milyen jogcímen van egyáltalán esélye, mert elismeri hogy nem kölcsön volt, de állítja hogy ő úgy adta hogy ha neki kell pénz én visszaadom.

Az idősothon ahová megy 1 M ba kerül, Ezt be is fizetném neki, de Ő a teljes összeget követeli vissza, kamattal.

Szeretném tudni milyen esélye van, hogy a bíróság megítélje neki, és fogadjak e én is ügyvédet.

Thomas629 # 2012.02.21. 17:01

Tisztelt Fórumozók!

A problémám a következő:
Egy ismerősöm tartozik nekem egy jelentős pénzösszeggel, melyet korábban kölcsönadtam neki. Nem rég saját kezűleg írt egy Tartozáselismerő nyilatkozatot a felhívásomra, erre hivatkozva szeretném behajtani a pénzemet.

Kérdésem: Erre hivatkozva ennek mi a jogi útja? Illetve mire számíthatok abban az esetben, ha az ismerősöm egy esetleges feljelentés esetén is fizetésképtelen?

A választ előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Thomas629