elállási jog szolgáltatás megrendelése után


lina81 # 2012.11.06. 17:16

Kedves Szakértők!

A következő kérdésem lenne:

Megrendeltem lakásomon fotós szolgáltatást, amit mégsem szeretnék igénybevenni a jövőben. (Nem az én kifejezett kérésem volt, hogy jöjjenek házhoz, a szolgáltató keresett fel magától). Van-e 8 napos elállási jogom ebben az esetben,illetve visszajár-e az előleg ha a megrendelőlapon az áll, hogy megrendelés visszamondása esetén az előleg nem jár vissza. Én úgy tudom, hogy a foglaló az ami nem jár vissza, az előleg viszont igen. Előlegről kell-e számlát adni? Megrendelőlap szerződésnek számít? Csak megrendelőlap lett kitöltve és aláírva, külön szerződés nem. Telefonon próbáltam lemondani a megrendelést, de nem mutattak hajlandóságot az előleg visszafizetésére.

Köszönöm a segítséget.

guba" # 2012.11.06. 19:54

visszajár-e az előleg ha a megrendelőlapon az áll, hogy megrendelés visszamondása esetén az előleg nem jár vissza.

Nem jár vissza, mivel így egyeztek meg. Igaz ugyan, hogy előlegnek van nevezve, de tartalmát tekintve ez egy bánatpénz.

lina81 # 2012.11.07. 09:37

Köszönöm a választ.

Akkor sem jár vissza az előleg, ha az van a megrendelőlapon, hogy az előleg a vételár részét képezi? Még nem kaptam semmilyen szolgáltatást és nincs is rá garancia, hogy a jövőben fogok kapni bármit is a pénzemért cserébe. Most vettem észre, hogy még keltezés sincs ezen a megrendelőlapon. Sajnos. Ez a megrendelőlap szerződésnek számít így? Van 8 napos elállási jogom?

pappcs # 2012.11.11. 12:23

Természetesen nem jár vissza a pénz. Felnőtt emberek nem írogatnak csak úgy alá ész nélkül szerződéseket. Aláírtad, fizess. Ez nem óvoda! Sőt ha még jó kedvében van a szolgáltatást nyújtó, a teljes összeget is követelheti. szerintem vedd igénybe a szolgáltatást, ha már megrendelted, leszerződtél.

Novalyn # 2014.07.29. 14:30

Kedves Szakemberek!

Az elállási joggal kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy a 14 napos elállási jog hirdetőportálok esetében is érvényes-e? Gondolok ezalatt például egy olyan esetre, hogy el akarom adni valamimet, beregisztrálok egy apróhirdetési oldalra, ahol X Ft ellenében 1 hónapig fent lehet a hirdetésem, én azt feltöltöm, majd 10 nap múlva meggondolom magam, még sem szeretném eladni. Ekkor lehet-e élni az elállási joggal és mondhatom-e, hogy 1.: nem szeretném kifizetni hirdetés díját 2.: ha már kifizettem, akkor térítsék vissza?

Segítségüket előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.29. 16:41

És a kapott szolgáltatást hogyan adod vissza?

Jeanine # 2015.04.27. 08:15

Tisztelt Jogi Fórum!

A kérdésem az, hogy egy hotelban megkötött utazási szerződést, amelyért foglalóként kifizettem bankkártyával 20e forintot a helyszínen (további 170-et pedig majd két részletben kellene) vissza tudok-e mondani a 14 napos elállási joggal élve.
A szerződésben szerepel egy olyan rész, hogy "Szerződő felek kijelentik, hogy tisztában vannak a foglaló jogi természetével. A teljesítés meghiúsulásáért felelős személy az adott foglalót elveszti."
Ez alapján is kérhetem az összeg visszatérítését?
Ha igen, pontosan milyen törvényre hivatkozzak?
Megjegyzésként annyit tennék hozzá, hogy számlát erről nem is kaptam, sem semmilyen bizonylatot amely igazolja a befizetést, csak a bankszámlakivonat lesz majd egyedül. Utólag átértékelve a szerződés megkötését képező körülményeket, nagyon naív voltam és szeretném visszakapni a pénzemet. Van-e erre esély valamilyen formában? Köszönöm előre is.

Rexor # 2015.04.27. 09:37

Elvileg szokott lenni olyan kitétel a szerződésben, hogy mennyivel előtte van lehetőséged az elállásra úgy hogy visszakapd a foglalót. Ha ilyen nincs, vagy túllépted a határidőt, akkor ezt sajna buktad.

ObudaFan # 2017.06.09. 04:28

Ha biztos vagy benne, hogy helyes címet jelöltél meg, akkor békéltető testületi eljárás, vagy fizetési meghagyás.

AdamJozsef # 2017.08.10. 16:57

Tisztelt Jogi Fórum!

A kérdésem az lenne, hogy vásároltam egy bútorboltban katalógusból egy bútort amire előleget fizettem. A bolt maximum egy hónap határidőt mondott, hogy akkora meg lesz a bútor, eltelt másfél hónap többször is voltam bent érdeklődni, hogy lesz-e ebből valami de mindig csak a mentegetőzés volt. A mai napon (másfél hónap után) megérkezett a bútor a raktárjukba viszont azt ők nem engedik, hogy megnézzem majd csak fizetés után. Közöltem velük, hogy akkor el akarok állni a vásárlástól, amiből csak veszekedés lett. Azt mondták, hogy kiértesítés után nem áll módjukban vissza adni az előleget, és felejtsem is el azt, hogy vissza kapnám. És még meg is fenyegettek, hogy napi 500 Ft tárolási díjat fel fognak számolni amiről szó sem volt az elején és szerződésben sincs benne.
Milyen lehetőségeim vannak?

nonolet # 2017.08.10. 21:51

Ha a szerződés nem megy teljesítésbe, akkora az előleg vissza jár (a foglaló nem) ez az alapeset.

Ugyanakkor az elállásod nem indokolt.

Az árut át kell venned és ha nem oké, akkor reklamálhatsz.

SZAVATOSSÁGI igény (nem azt kaptad, amire szerződtél) címszóval.

Alapelv, hogy a szerződést be kell tartani! Aki nem teszi, az az helytáll az okozott kárért, hátrányért...

Ebből indulj ki!

Eddig nem mért kár, gondolom.
Annak sincs alapos oka, hogy elállj.

Menet közben lemondhattad volna még
a szerződés és a jog kereti között eljárva.

De nem tetted, most meg már nem teheted...
Készen át kell venned.

ObudaFan # 2017.08.11. 05:05

Látni kellene a szerződést, mert annak a rendelkezései szerint kell eljárni. Mindenesetre ha a fizetés után megkapod a bútort és az hibás, akkor mindenképp elállhatsz.

Deadhero # 2017.08.15. 19:57

Tisztelt Fórumozók!
A problémám a következő.:
Múlt hónap 10-én rendeltem egy terméket. A vételárat előre el is utaltam.
A webáruházban nem volt feltüntetve a várható kézbesítés dátuma.
17-én érdeklődtem e-mailben, mikorra várhatom a rendelt terméket.
A válasz az volt, hogy fogalmuk sincs a beérkezésről sem.
23-án írtam nekik, hogy köszönöm, de elállnék a vételtől, ha továbbra sincs semmi információjuk semmiről.
24-én kaptam a választ, hogy még a héten visszautalják a pénzem.
31-én felhívtam őket, hogy mi újság az utalással, ekkor azt a választ kaptam hogy 30 napjuk van a visszautalásra.
Mire van 30 napjuk? Az árucikk beérkezése előtt bőven szóltam a vásárlás elállásáról. Nem vettem át terméket, nem akarom visszaküldeni, mert még a mai napig sem érkezett be hozzájuk az áru (a honlapjuk szerint)
Ha kivárom a 30 napot, ami legyen e hónap 24-e, s nem utalnak, mit tehetek? Mert maga a hozzáállásuk, hát, hogy is mondjam, nem éppen bíztató...
Köszönöm a segítő válaszokat!

nonolet # 2017.08.15. 21:14

A törvény az törvény...

Régebben az elállásod elfogadása után
30 napjuk VOLT vissza utalni pénzed.

Újabban azonban már csak 14 napjuk van!

(2014. június 13.-tól, lásd az alábbi rendeletben,
az 1. sz. mellékletet)

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Deadhero # 2017.08.16. 06:20

Szóval gyakorlatilag marad a békéltető testület, ha nem sikerül együttműködésre bírni őket. Köszi a segítséget!

Helén42 # 2017.09.02. 12:38

Kedves Szakértők!

Szeretném a segítségüket kérni a következőben:
Nyári (színész)táborba jelentkeztem be az interneten keresztül, kisfiam részére. Jelentkezéskor szokás szerint megadtam az adatokat, elfogadtam az feltételeket, elküldtem, majd megkaptam a visszaigazoló mailt a jelentkezésről.
A levélben, melynek subjetjében ez állt: "Visszaigazolás - kérjük jelezzen vissza" többek között ez állt:

"Érvényes jelentkezéshez legkésőbb a tábor kezdése előtti vasárnap, a részvételi díj 100%-ának meg kell érkeznie hozzánk! Kérjük, hogy ezt feltétlenül vegye figyelembe!"

Őszintén szólva a tábor csak egy "B" terv volt arra az esetre, ha anyukám azon a héten mégsem tudna vigyázni a gyerekre, így nem jeleztem vissza, tudom, hogy nem volt szép dolog, és igen, kicsit nyitva hagytam a kaput, hogy ha minden kötél szakad, legyen ahol eltölthet felügyelet mellett 1 hetet.

A tábor előtti estén írtam egy mailt, melyben megírtam, hogy nem tudom a táborba való napi oda-vissza eljutást biztosítani (valóban nem tudtam, a város másik végében dolgozom), elnézést kértem és lemondtam a táborozást.

Másnap kaptam egy mailt, melyben figyelmeztettek, hogy gondoljam meg, mert érvényes jelentkezésem van, és lemondás esetén is meg kell fizetnem a tábor teljes díját, 23 900,- Ft-ot.
Nem reagáltam rá, mert többször is elolvastam a visszaigazoló mailt, amit most is úgy értelmezek, hogy ha nem jelzek vissza indulásig, akkor semmis a jelentkezésem.
Tegnap kaptam egy felszólítást, hogy amennyiben nem rendezem a tartozásom, úgy jogi képviselőjük fizetési meghagyási eljárást indít, melyet nem fizetés esetén szintén én állok a közjegyző, stb. költségekkel együtt.

Kérem szépen szíves tanácsukat, hogy mit tehetek, kinek van igaza ebben az ügyben.

A jelentkezéssel, amit később sem fizetéssel, sem visszajelzéssel nem erősítettem meg valóban kötelembe kerültem volna?

A tábor amúgy elindult, volt még szabad hely, így senki elől nem vettük el a helyet, költség szempontjából maximum a hétfőre megrendelt étkezés megfizetését tartanám elfogadhatónak.

Előre is nagyon köszönöm a válaszukat!

nonolet # 2017.09.02. 13:16

"Érvényes jelentkezéshez legkésőbb a tábor kezdése előtti vasárnap, a részvételi díj 100%-ának meg kell érkeznie hozzánk! "

"A tábor előtti estén írtam egy mailt,"

Ha fentieknek megfelelelően nem fizettél időben.
Akkor minek is írtál ...
...hisz nem jött létre érvényes jelentkezésed.

Írd meg nekik is tértivevényes levélben,
hogy a honlapon közölt feltételek szerint,
nem jött létre érvényes foglalás-szerződés.

Ha mégis küldnek fizetési meghagyást
annak meg mondj ellent még határIDŐBEN!!!!

  • *-

Gondlom a honlap el van mentve nálad!
Nomeg a szerződési feltételek is...
Egy esetleges per esetére.

Helén42 # 2017.09.02. 14:40

Köszönöm a gyors választ! :)

Sajnos a helyzet kicsit bonyolultabb, ha elolvasom a szerződési feltételeket, amit az internetes jelentkezéssel elfogadtam. (és persze nem olvastam el akkor...)

Kérdés, hogy melyiket nézzem magamra nézve kötelezőnek: az általuk kötelezően kiküldendő válaszlevélben foglaltakat, mely szerint semmis a jelentkezés, ha nem fizetek, vagy a szerződési feltételeket, mely szerint ha nem történik fizetés foglalásomat törölHETik.

Egy esetleges per, vagy eljárás esetén elfogadható-e védelmemre, ha azt mondom, nem volt egyértelmű, (fogyasztók megtévesztése, vagy ilyesmi), hogy mikor él, vagy nem él a szerződés.

"feltételek
Legkésőbb a tábor kezdése előtti vasárnap, a részvételi díj 100%-ának meg kell érkeznie
hozzánk! Amennyiben ez nem történik meg, úgy foglalását törölhetjük!
A tábor első napja előtt 14 naptári nappal Önnek fizetési kötelezettsége van.

A tábor kezdése előtti naptól számított 7 naptári napon belül történő lemondás esetén fizetési kötelezettsége van.
Ebben az esetben a tábor díját nem áll módunkban visszatéríteni. Amennyiben eddig nem fizetett, akkor a tábor
díjának 100%-át kell kifizetnie."

Köszönöm!

drbjozsef # 2017.09.02. 18:01

Helén,

Ha komolyan belemennek az FMH-ba, akkor én sajnos nem jósolnék nagy esélyt neked.

A szerződési feltételeket a megrendeléskor elfogadtad, köztetek az alapján jött létre a szerződés, jogosan követelhetik a teljes tábori díjat.

Ha arra hivatkoznál, amit az emailben írtak, arra nagy valószínűséggel azt válaszolnák, hogy egyrészt ez az elfogadott szerződést nem írja felül, másrészt az a mondat, hogy

Érvényes jelentkezéshez legkésőbb a tábor kezdése előtti vasárnap, a részvételi díj 100%-ának meg kell érkeznie hozzánk!

a magyar nyelv szabályai szerint nincs is ellentmondásban feltétlenül az ÁSZF szövegével. Én legalábbis erre hivatkoznák a helyükben : az ÁSZF-ben érvényes szó nincs, a szerződés létrejött, lemondás nem volt, akár érvényes, akár "érvénytelen" a jelentkezés, a díjat ki kell fizetni, ha ők nem törölték azt.

Nem teljesen korrekt feltétel, de szokásos, és nem hinném, hogy bármilyen okból semmisnek tekinthetnék.

Esetleg egy halvány esély, hogy ha a fentiekben tévedek, hivatkozhatsz arra, hogy a két mondat ellentétes egymással, és ilyenkor a fogyasztóra kedvezőbb értelmezést kell alkalmazni. Talán. De én nem bíznék benne. Túl egyértelmű az ÁSZF.

nonolet # 2017.09.03. 09:58

Helén42

Hát akkor ezt buktad... fizess.

Helén42 # 2017.09.03. 14:15

Köszönöm a válaszokat.
Nem szívesen fizetek egy igénybe nem vett szolgáltatás után. Nem kaptam szolgáltatást, kár, vagy elmaradt haszon sem mutatható ki.
Ha 24 ezer ft-ért pert indít ellenem, akkor lelke rajta.
Mennyibe kerül egy ilyen eljárás perköltséggel együtt?

nonolet # 2017.09.03. 15:53

Elmaradt haszon bizony kimutatható hisz a tábordíj tartalmaz hasznot is.

Kár talán nem érte őket.

-

Illeték, ügyvédi munkadíj...
Hamar összejön a 24 ezer többszöröse.

Ha nem vitázol és a fizetési meghagyásra
rögtön fizetsz már akkor is.

nonolet # 2017.09.03. 15:57

Azonban a SAJÁT hibádból!! nem kaptál.

Pontosabban nem vetted igéynbe!
Pedig a rendelkezésedre állt.

Meg kéne értened és felfogni, hogy: elkötelezted magad.

A jog pedig azt mondaj, hogy:

1.
A szerződéseket be KELL tartani.

2.
Aki nem tarja be az pedig helytáll a szerződésszegésért.

Ennyi.

Helén42 # 2017.09.03. 17:32

Megtévesztő volt a regisztrációkor kapott válaszlevél.
A tárgyban az szerepelt, hogy jelezzek vissza mindenképp, a levélben pedig hogy érvénytelen a jelentkezésem, ha a tábor kezdetéig nem fizetek.
Én egy laikus fogyasztó vagyok, aki elhitte, amit írnak neki.

AdEd # 2018.08.19. 17:33

Tisztelt szakemberek!
Vázolnám táborozás ügyben az én gondomat.
2018 júniusában jelentkeztünk egy sni fejlesztő táborba, aminek 2 gyermekre be is fizettem a díját.
Aug. 6-án az első nap végén szólt a pedagógus, hogy másnap 1-re jöjjünk a szabadtéri programra mert nem vállalják a fiúnkat másként a viselkedése miatt. A többes számot az egész családra értelmeztük és ismerve a további napok programját értelmetlennek láttuk a folytatást hiszen leginkább a délelőtti fejlesztések miatt jelentkeztünk az 5 napos táborba. Aug. 17-én derült ki, hogy ez félreértés volt, és a gyerekek mehettek volna a délelőtti fejlesztésekre, csupán a szülők segítségét kérték a szabadtéri programhoz.

Aug 7-én a tábor második napjának reggelén e-mailben lemondtam a gyerekek további részvételét és rákérdeztem, hogy a befizetett összeget legalább részben visszakaphatnánk-e. Választ nem kaptunk, csupán 10 nappal később, újabb megkeresésünk nyomán kaptunk választ, miszerint semmilyen előre megrendelt igénybe nem vett szolgáltatás után nem jár vissza a pénz.
Ha ezt a lemondáskor tudatták volna velünk, nem mondtam volna le.
Semmilyen szerződés nem született a tábort megelőzően, sem szóban, sem írásban nem szerepelt információ arra vonatkozóan, hogy lemondás esetén mi történik a tábor díjával.
Valójában azt sem tudjuk ki a szolgáltató, csak hogy az önkormányzat támogatta a tábort a helyszín rendelkezésre bocsátásával. A pénzt egy magánszemély számlájára fizettük be, akit sose láttunk, a tábor vezetője is csak annyit mondott, hogy egy gyerek nevén van a számla.
Kérdésem, hogy visszajár-e a tábor díjának bármilyen hányada.