gyerektartás - rokontartás


zsizsi58 # 2016.03.31. 16:15

Rokontartási perben másodfok után milyen lehetőségem van?
Felülvizsgálati eljárás vagy panasztétel felsőbb fórumon
lehetséges-e?

ObudaFan # 2016.03.25. 13:32

goombooc

Ha egyetemre jár a gyerek, nincs vagyona, jövedelme, vagy az a megélhetését nem fedezi és nem érdemtelen, akkor minden bizonnyal érvényesíthető a tartásdíj.

goombooc # 2016.03.23. 18:52

T Szakértők!
Gyermekem jelenleg 21 éves. Édesapjánál lakott 2 évig. Gyerek-, ill. rokontartást a gyermek bankszámlájára utaltam, mert apuka számlaszámot nem adott, bejelentett címén pedig senki nem vette volna át. Albérletben lakott, annak címét pedig nem akarta megadni. 2015. októberében elköltözött munkásszállóra. A gyermek visszaköltözött hozzám.
Apukával beszélni szerettem volna gyermekünk tartásának hozzájárulásáról, de velem mindig ellenséges, most is elutasító volt-telefonban.
A gyermek egyetemre jár-önköltséges.
Véleményetek szerint érdemes bírósághoz fordulni? Mennyire bízhatók kedvező döntésben? Ha igen.....hogy kell a keresetlevelet megfogalmazni, minek kell szerepelnie benne, mennyire kell részletesnek lennie?

K.O. # 2016.03.07. 23:50

Tisztelt.Lajcso.Már legelőször beadtam az elfogultságot,de azt egy olyan bíró vizsgálta(természetesen nem talált szabálytalanságot),aki rá egy hónapra,egy szintén ellenem megindított perben eljáró bíró volt.Ebben a perben egy utólag kiderült,hamisított bizonyíték alapján döntött a bíró,amit a helyi járásbíróságon állított ki valaki-aki csak hivatalos személy lehetett-.Ez alapján döntött a bíró,mégha egy gyengeképességű személy is egyértelműen látta volna hogy ez egy összefénymásolt,közjegy.által nem hitelesített stb.papír volt.Ha csak nem volt vak a bíró.De nagyon jól röhögcséltek a felperessel,és jogi képviselőjével,még azt is megbeszélték,hogy a pecázás után lesz jó a köv.tárgyalás.Ő ellene is adtam be elfog.De mint tudjuk ,a kutya a kutyát nem bántja.

lajcsó # 2016.03.02. 18:50

"Helyi járásbíróságon mindegyik perben(nyolc darab per) pervesztes lettem(alperesként)amit ellenem ugyanazok indítottak,és a megyei törvényszék mindent helyben hagyott."
Zsinórban elveszteni nyolc pert nem semmi! Egyáltalán miért most jut eszedbe elfogultságra hivatkozni?
Arra azért kíváncsi lennék mi voltak azok a kereseti követelések amelyek alapján nyolc pert lehetett ellened indítani?

K.O. # 2016.03.02. 17:38

Ha kéred a bíróságon ,hogy szórol szóra VEGYE BELE a jegyzőkönyvbe,és nem teszi az eljárási hiba?(tanúkkal igazolni tudom!)

K.O. # 2016.03.02. 17:01

Úgy,hogy korábban ugyanerről a bíróságról tüntek el beadványok,(az iratanyagban nem volt bent az időben beadott beadványom)és és mivel ezen bíróságon nincs bírósági írnok,így a bíró vagy bírónő azt-és-úgy mondja bele a mikrofonba(jegyzőkönyvbe)ahogy azt ő gondolja.Többször kértünk pontosítást-az én tanúim is-de mindíg csak az került bele ami a másik félnek jó volt,vagy rendbírsággal akartak sújtani mert NORMÁLISAN MERTEM kérdezni.

ObudaFan # 2016.03.01. 22:48

Miért kellene ezt panasznapon bejelenteni? Leírod, az irodán benyújtod ügyfélfogadási időben. Miért kellene ahhoz panasznap, hogy bejelentsd, hogy megszűnt a jogi képviselőd meghatalmazása?

K.O. # 2016.03.01. 13:33

Tisztelt ObudaFan.Be lett jelentve a bíróságon,- mivel már sok tárgyalásra el sem jött-csak a bíró nem vette bele a jegyzőkönyvbe.Illetve a bírósági panasznapra is csak az mehet akinek nincs jogi képviselője.(a helyi bíróság tájékoztatása szerint).A panasznapra is csak két hétre kaptam rá időpontot,azért is mentem be mert nem kaptam ítéletet,holott én vártam,pont azért,hogy időben tudjak fellebezni.Akkor vetették át velem a másik ítéletet.Miért küldtek ismételt panasznapra ha akkor már át tudták volna adni az ítéletet?

ObudaFan # 2016.03.01. 10:50

Nem a bíróság hibázott, hanem egyrészt te, mivel nem jelentetted be, hogy megszűnt a jogi képviselőd meghatalmazása, másrészt a jogi képviselőd, aki egyrészről nem jelentette be ugyanezt, másrészről nem tájékoztatott téged arról, hogy átvette az ítéletet. Ebben az ügyben a bíróság a leírás alapján viszont szabályosan járt el.
Esetleg a volt jogi képviselődtől kérhetsz némi sérelemdíjat, de más lehetőség nemigen lesz.

Helyi járásbíróságon mindegyik perben(nyolc darab per) pervesztes lettem(alperesként)amit ellenem ugyanazok indítottak,és a megyei törvényszék mindent helyben hagyott.És nem elfogult a bíróság?Védik egymást a bírók.Mit lehet tenni?

Vagy nem volt igazad a perekben. Ez alapján a leírás alapján ez megítélhetetlen és az is, hogy lehet-e valamit tenni.

K.O. # 2016.03.01. 10:35

Tisztelt,tanácsadók!Mit lehet tenni akkor,ha a bíró két azonos időpontban hozott ítéletet(két per)az egyiket,(kisebb értékű)átvetetik a bíróságon velem,a másikat azt mondják,hogy kipostázzák a címemre.Mivel oda nem jött meg ezért mikor utána kérdeztem,azt mondták,hogy elküldték a volt jogi képviselőmnek,aki már fél éve nem volt az.Ez be is lett volna jelentve a bíróságon ha panasznapról nem hajtanak el.Így a fellebezésből kijátszottak,amit a perújításon egy másik bírónő el is ismert,mivel lehetőségük lett volna a bíróságon átvetetni a másik ítéletet is.Hogyan lehet jogorvoslatot venni a bíró ellen?Helyi járásbíróságon mindegyik perben(nyolc darab per) pervesztes lettem(alperesként)amit ellenem ugyanazok indítottak,és a megyei törvényszék mindent helyben hagyott.És nem elfogult a bíróság?Védik egymást a bírók.Mit lehet tenni?

ObudaFan # 2016.02.01. 14:18

Az érettségi után érdemtelenségre hivatkozva pert lehet indítani a megszüntetés iránt.

gonoszmostoha # 2016.02.01. 13:54

Élettársam számára a gyermekével való kapcsolattartás teljesen megszűnt. A válás után az exfeleség még elengedte hozzánk a kisfiút (soha nem teljesültek a bíróság által megállapított feltételek, nem volt nálunk a 2 napig minden 2. hétvégén, nem töltött velünk hosszabb időt az iskolai szünetekben.... stb.), de nem akartuk ezt erőltetni, arra számítva, hogy az idő műlásával ez majd rendeződni fog.
Nem így lett. Az évek alatt a gyermek teljesen eltávolodott az apjától, bármilyen meghívásunkat (karácsony, program, strandolás stb. ) visszautasította. Ha találkoznak és váltanak néhány szót, az a véletlen műve. A közösségi oldalon ha a párom ráír a gyerekre, akkor válaszol neki, ő soha nem kezdeményez. A párom fizetésének 20%-át vonják gyermektartásként. (Mikor egy alkalommal írta a fiának, hogy az ünnepek alatt is dolgozik, a gyerek visszaírta, hogy az jó, mert sok lesz a gyerektartás... no comment)
A fiú márciusban tölti be a 18. életévét, végzős középiskolás, nyáron érettségizik.
A szalagavatóra az édesapját nem hívta meg. Valószínűleg továbbtanulási terveiről sem fogja tájékoztatni és nem lesz ott apuka a ballagáson sem.
Az a kérdésem, hogy van-e lehetőség a gyermek 18. életévének betöltése után - miután a gyerektartás rokontartássá minősül- a kapcsolattartás hiányára hivatkozva ezt a rokontartást megszüntetni. Mi ennek a hivatalos útja? Meg kell-e várni az érettségi vizsga megszerzését vagy már a nagykorúság elérésekor lépéseket lehet tenni.
Válaszukat előre is köszönöm.
Tisztelettel: egy kapzsi, anyagias rossz indulatú élettárs

Ui.: Nagyon sajnálom, hogy ez a lépés egyáltalán eszembe jutott, mert úgy érzem, hogy mindketten megtettünk mindent, hogy a szülő és a gyermek közötti kapcsolat normálisan működjön. Be kell látnom, hogy többet tenni nem tudunk és a páromnak is már elege van az egyoldalú kapcsolatkeresésből és a gyermek felől érkező visszautasításokból (azt természetesen mondanom sem kell, hogy mindez az az elhagyott feleség tevékenységének eredménye). Ha nem tartanak igényt az apára a gyermek érdekében, ne legyen szükségük a pénzére sem...

rozsika101 # 2015.12.14. 08:26

KEDVES Immaculata. Igen minden szülő segiti a gyermekét, mind ahogy Én is eddig is tettem erőmön felül.28 éves koráig ,13 évet voltam ápolási dijjon,53 éves koromban ugydöntöttünk a férjemmel,hogy mivel nincs testvére,ha
Mi nemleszünk legyen aki gondoskodik róla ,bevittük az otthonba,utána elváltunk.Csak Én maradtam aki segiti a Fiamat ezek után.Az ápolási dijj miatt kell 63.5 éves koromig dolgoznom, mert a magyar állam megjutalmazott a fiam ápolásáért, nem tudok elmenni a nők 40 év szolg. év utáni nyugdijjába.Az egészségem nagyon kezd elromlani, jó ha a nyugdijbavonulásig tudok dolgozni, mert 1954-es születésü vagyok 2017 végén tudok elmenni nyugdijba.Van aki a születése után lemond az ilyen beteg gyermekről, és semmi hátrány nem éri,Én pedig aki felválatam egész életemben, még öreg koromban is tönkretesznek,nyomorba taszitanak,70 e ft nem lehet megélni,dolgozni pedig nem fogok tudni, meg ki alkalmazna egy 63.5 éves embert.A kormányzat ezt nem gondolta át kellőképpen.Azért tájékozodtam, hogy van-e valamilyen mod arra, hogy megelégedjenek a nyugdijja 80 %-ával,vagy valóban ilyen törvényt hoztak,hogy a szülőnek kell a teljes összeget kifizetni, a választ előre is köszönöm Rózsika101

Immaculata # 2015.12.09. 17:05

rozsika101

Egy egészséges gyermeket is támogat a szülő. Ne úgy fogd fel, hogy tőled veszik el a nyugdíjadat, hanem úgy, hogy a gyermekeden segítesz, támogatod.
Lehet 4 órás kisegítő munkát is vállalni, vagy hetente 1-2 napot.

Immaculata # 2015.12.09. 17:02

Moniq75

A gazdaságinformatikus nem OKJ-s képzés, 3,5 éves szak, amiből egyetem is lehet.
Sok pénzbe kerül az iskola, ezért kell besegíteni a tandíjába.

rozsika101 # 2015.12.08. 12:33

T. Ügyvéd Ur. Van egy fogyatékos gyermekem aki most 39 éves ,sajnos el kelett helyezni egy fogyatékosokat ápoló állami othonba.A fiamnak rokkantnyugdija van, a nyugdijja és a fogyatékossági támogatás idáig fedezte a téritési dijjat.Az idén akkora emelést csináltak, hogy a nyugdijja már nem elég.Elveszik a teljes összeget, nem a nyugdijja 80 %-át, azt mondták azért, mert Én köteles vagyok kiegésziteni, van egy törvény erre hivatköznak.Azt mondták, ha a fizetésemből,vagy ha nyugdijjas leszek akkor a nyugdijjamból köteles vagyok kiegésziteni az Ő téritési dijját.Kb 70 e ft hagynának meg nekem, az e fölötti részt elvehetik tőlem.Az otthonba akinek nincs szülője annak csak a nyugdijja 80 % -át veszik el.Igaz ez és mit tehetnék, mert még az élettől is elment a kedvem.Épp eleget szenvedtem emiatt,most meg még nyomorba is tasztanak.Válaszát várom Rózsika 101

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.17. 14:04

Igen; nem; igen; semmilyennel; igen.

Moniq75 # 2015.11.17. 11:48

Tisztelt Uram!

Gyermektartás díjjal kapcsolatban lennének kérdéseim.
Párom 2015. május 31.-ig volt köteles gyermektartás díjat fizetni a fia után. Eddig az időpontig a fiú megszerezte az első szakmáját vendéglátói területen és leérettségizett.
Most idézés jött a bíróságtól, párom volt felesége, a fiú anyja keresetet adott be a gyermektartás díj felemeltetése címén. A gyermek 19 éves és felvették az egyetemre, ahol gazdaságinformatikus szakra jár, nappali képzésre, ami 4 féléves. Párom 2015. május 31.-ig 10800 határozott összeget fizetett, most a volt felesége 30000 forintot kér a keresetlevélben.
Párom tartósan munkanélküli, vagyona nincs, velem, az élettársával és a szüleimmel él. A gyermekkel nincs kapcsolata, a volt felesége régen eltiltotta a gyereket az apjától hiába volt láthatás. A gyerek sem veszi fel a kapcsolatot az apjával.
Kérdésem az lenne, hogy kell -e neki gyerektartást fizetni hiszen nincs miből, számít -e, hogy a gyermek nem a szakmájában tanul tovább, számít -e, hogy a gyermek édesanyjának 400.000 forint a havi keresete amit a keresetlevélben le is írt.
Milyen okirattal lehet tanúsítani, hogy párom munkanélküli, hiszen a munkanélküli központban már nincs regisztrálva tudtommal. A helyi önkormányzat fizeti a tb-jét szociális alapon, erről van egy okmánya. Érdemes -e ügyvédet fogadni a tárgyalásra?
Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!

Tisztelettel: Moniq75

rozsika101 # 2015.06.11. 17:50

T.szakértő.Van egy középsulyos értelmi fogyatékos fiam most 39 éves.Viselkedészavara miatt az Önkormányzattól kértük az elhelyezését
a fövárosi Önkorm Fogyatékosok otthonába.10 éve Tordason él, mert muszály volt elhelyeznünk.Miután bevittük az othonba a férjemmel elváltunk.A biró a válóperben azt mondta nem kell róla rendelkezni mert felnött ember, van nyugdijja, ezért róla nem kell rendelkezni a válóperben.87 e ft a rokkantnyugdijja.eddig elég volt a téritési dijra,és a zsebpénzre.A napokban kaptam, a számlát felemelték a dijjat 87 eft lett az ellátás és 6 e ft a szebpénz.Erre már a fiam nyugdijja nem elég.Azt mondták Én vagyok a tartásra köteles és azt mondták ha a fizetésem meghaladja mminimál nyugdij 2.5 szereset azaz ez 70 e ft körüli összeget akkor ki kell fizetnem amit kérnek.Tehát Én éljek 70 e ft-ból a fiam után pedig ki kell fizetnem amit évente felemelnek.Hozzá kell tennem ez egy állami fentartásu intézet,és a fiamanak rokkantnyugdija van.Én teljesen kikészültem ettől.az én jogaim hol vannak?elvehetik tőlem a fizetésem ha nyugdijas leszek a nyugdijam, nyomorgásra kényszereritenek teljesen kiszolgáltatva érzem magam, kérem ha valaki tud segiteni kérem válaszoljon mit tehetnék Rózsika 101

ObudaFan # 2014.05.21. 05:16

Meg kell próbálni a pert.

Anabelle # 2014.05.20. 21:40

Az en helyzetem a kovetkezo: szuleim valasa utan a birosag altal megitelt gyerektartast (2008-2012)a reszemre apam nem fizette, eljaras indult ellene hivatalbol, mire igy is bo kesedelemmel a harmadat megfizette, azota viszont a meg fennallo osszeg megfizeteset nem teljesiti. A kerdesem az lenne, hogyan tudom ervenyesiteni a fizetesi kotelezettseget, es el is erni, hogy fizessen, illetve milyen kamat terheli ot a kesedelemert? (Nagykoru voltam a valaskor, tanulmanyaim miatt iteltek meg a tartasi kotelezettseget es ezert is nekem tartozik vele, nem edesanyamnak, aki kifejezetten a sajat szamlamra kerte utalni a minimalis 15000 ft-ot)
Elore is koszonom a segitseget!

Moniq75 # 2014.05.20. 14:15

A gyermek cukrász képzettséget kapott, vendéglátós képzésre iratkozott be.
Egyszer már írt e-mailt a facebookon amikor a családi pótlékkal kapcsolatban akart valamit, más levélre nem válaszol.
Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2014.05.20. 10:02

Hát meg kell próbálni keresni a gyereket és a bíróságnak dokumentálni, hogy nem válaszol, és meg is lehet az érdemtelenség. Emellett elképzelhető, hogy a tartási képesség is hiányzik már a leírtak alapján, illetve kérdés, hogy ez az OKJ-s képzés szükséges tanulmány-e még. Tehát lehet esély egy ilyen perben.

Moniq75 # 2014.05.19. 15:09

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Párom 18 éves gyermeke leérettségizett és szakmát szerzett. Beíratkozott ugyan ebbe a szakiskolába OKJ-s képzésre ami 1 éves. Kérheti -e a párom a gyermektartásdíj megszüntetését vagy jár még 1 évig a gyermektartásdíj? Úgy tudtam, hogy csak az első szakmáig kell gyermektartást fizetni. Érdemes -e keresetet indítani a gyermektartásdíj megszüntetése iránt? Párom jelenleg munkanélküli, megterhelő neki a tartásdíjat fizetni. Gyermeke egyébként sem tartja vele a kapcsolatot mert az édesanyja nagyon régen ezt megtiltotta. Persze erre nem hivatkozhatna, hiszen az édesanya úgy is azt mondaná, hogy az édesapa nem kereste a gyermeket.

Köszönöm a választ előre is!