ÜZLETI TITOK


Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.13. 20:11

Hogyne.

PraetorLXXVI # 2018.02.13. 15:17

Pl. állami feladata ellátásához szakértőt alkalmaz a szerv, megbízásos jogviszonyban. Ennek a szerződésnek a teljes tartalma megismerhető-e bárki számára, mint közérdekű adat? /természetesen leginkább a megbízási díjra kíváncsiak ilyenkor.../
(szerintem igen, kivéve ha a szerződésben van olyan személyes adat (pl. kapcsolattartó neve, tel.száma stb.), amely egyébként nem "releváns" a megbízás tárgyát tekintve. Szerintetek? (köszi)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.13. 14:24

Azt mondja: "gazdasági tevékenységhez kapcsolódó..." Szóval nem jellemző - de azért szerintem lehet.

Konkrét tényállás?

PraetorLXXVI # 2018.02.13. 11:27

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy egy állami tulajdonban lévő szervnek, amelyik közfeladatot lát el lehet-e üzleti titka vagy az átvilágíthatóság stb. miatt valamennyi info (kivéve a személyes adatokat) nyilvános, megismerhető? Köszi szépen.

Panna50 # 2014.11.15. 09:18

értem és köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.15. 08:17

Üzleti titok a gazdasági tevékenységhez kapcsolódó minden nem közismert vagy az érintett gazdasági tevékenységet végző személyek számára nem könnyen hozzáférhető olyan tény, tájékoztatás, egyéb adat és az azokból készült összeállítás, amelynek illetéktelenek által történő megszerzése, hasznosítása, másokkal való közlése vagy nyilvánosságra hozatala a jogosult jogos pénzügyi, gazdasági vagy piaci érdekét sértené vagy veszélyeztetné.

Az üzleti titokkal azonos védelemben részesül az azonosításra alkalmas módon rögzített, vagyoni értéket képviselő műszaki, gazdasági vagy szervezési ismeret, tapasztalat vagy ezek összeállítása (e törvény alkalmazásában: védett ismeret), ha a jóhiszeműség és tisztesség elvét sértő módon szerzik meg, hasznosítják, közlik mással vagy hozzák nyilvánosságra.

Nem látom, hogy a felek - milyen felek - megállapodása tenne valamit üzleti titokká.

Panna50 # 2014.11.14. 22:52

Azt szeretném kérdezni, hogy a Ptk szerint a felek üzleti titoknak minősítik...

van-e erre konkrét meghatározás valahol, avagy kizárólag a felek megállapodásán alapszik, hogy mit minősítenek üzleti titoknak?