Behajtási ügy


gerbera317 # 2016.03.22. 12:31

A két évvel ezelőtti 200 ezer most is 200 ezer lesz, de járulékaival együtt már akkor sem annyi volt, hanem 1 M körüli, most pedig kb. további 100 ezerrel több. Ezt azért tartom szükségesnek leszögezni, mert az adósok hajlamosak csak a pöcs összegű tökét nézni, a többi meg minthanem is létezne.

Kerersd fel a jogosultat, kb. 400 ezer Ft készpénzzel a zsebedben, és ajánld fel, hogy ezt most feltétel nélkül kifizeted, de cserébe ők se kérjenek többet. Méltányolható indokként add elő, hogy az adós elhunyt, te csak a hagyatéki eljárásban szereztél tudomást a hagyatéki tartozásról, és csak ennyit tudsz mozgósítani, tekintsenek el tőle, stb., balblabla - légy kreatív (kreatívabb, mint ahogy kérdeztél).

Tibor5 # 2016.03.22. 09:53

Hibásan írtam,az összeg 200 ezer volt a hitelkártya tartozás.Elnézést kérek.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.22. 09:49

A hitelkártya-kölcsönök kamata évi 40-50%. Uzsoráról szó sincs.

Tibor5 # 2016.03.22. 09:39

Örököltem egy ingatlan tulajdoni hányadát,1/2 részt,vele hagyatéki terhet,csaknem annyit,amennyi a letári értéke az örökségnek.Az egyik tartozás egy hitelkártya tartozás,ami kb 200 FT volt 2 éve,akkor
a bank engedményezte egy behajtó cégnek,amely most 1 milliót is meghaladó csekket küldött.A hagyatéki tágyaláson jogfenntartó nyilatkozatot tettem,mert soknak tartom a követelését.Az a kérdésem hogy mi a teendő ezekután?Ügyvédet bízzak meg,vagy magam is képviselhetem magam eredményesen?Ha a követeléseket összeadom,kis híjján eléri az örökség értékét.A bíróság mit szokott határozni ilyen ügyekben,mert ez szerintem uzsorakamat.

letsgo1487 # 2016.02.15. 16:43

Nincs KBS! Ez teljesen másik szál. Szép az élet mi?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.09. 17:03

Vagy. De ez nincs ellentétben a másik kérdéseddel. Sőt.

letsgo1487 # 2016.02.09. 15:55

Tisztelt Fórumozók!
Ha van egy jogerős ítéletem, amely kimondja, hogy xy ennyi pénzel tartozik nekem a törvényes kamatjaival együtt, akkor mennyi időm van a behajtást elindítani? Vagy elévül? Köszönettel VL

beatrix77 # 2016.02.09. 10:44

Köszönöm az eddigi válaszokat, bár még mindig nem értem, hogy akkor most mi a teendő...
Ha a T-Home ügyintéző azt mondja, törölték a tartozást, de ez a behajtó cég részletfizetést ajánl, /csak azt nem tudom, mit kellene kifizetni részletben, ha egyszer törölték/.
Tehát, ilyen esetben , ha válaszolok, akkor meghosszabbul e az elévülés ideje vagy hogy van ez?
A probléma csak azért fontos számomra, mert vennénk egy ingatlant és így nem vagyok vele tisztában, hogy esetleg ebből olyan komoly ügy lehet, hogy elvesztjük a házunkat.
A kérdésem a következő : Helyes e válaszolni a behajtó cégnek/ez az első levél tőlük, amit múlt hónapban kaptunk/vagy nem kell válaszolni.
Köszönöm

ObudaFan # 2016.02.07. 14:16

Hát, ha hagyjátok, hogy ebből végrehajtás legyen, majd ennek ellenére nem fizettek, akkor lefoglalható lesz az ingatlan.

beatrix77 # 2016.02.07. 14:08

Oké, rendben.
Azért gondoltam, hogy baj lehet, mert hallottam, hogy bármi, ami az ember nevén van, lefoglalhatják.
Köszönöm a választ :)
Beatrix

végrehajtó1 # 2016.02.07. 08:00

Nem értem.Mi köze van a lakásvásárláshoz a tartozásnak?

Ezek a tartozások 1 éven belül elévülnek.
Arra ügyelj ha fizmeghagyást kapsz akkor (ha elévült) mond ellent.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.06. 06:14

?

beatrix77 # 2016.02.05. 22:42

Tisztelt Fórumozók
T-Home-os tartozással kapcsolatban kérdeznék...
Igazából időben le lett mondva, telefonon, persze továbbra is jöttek a csekkek.
Küldföldön tartózkodunk, de nyáron hazautaztunk és megkérdeztük egy T-Home-os irodában, mert ki akartuk fizetni, ugyanis ingatlant vásárolunk.
Az irodában azt mondta az ügyintéző, hogy megszűnt, törölték a tartozást.
De mióta újra kint vagyunk külföldön, levél érkezett otthon, egy behajtó cégtől.
Bár a levelet nem olvastuk, csak értesültünk róla.
Mégis, vajon így alá lehet e írni az adásvételi szerződést , tulajdonba vehetjük e az ingatlant...
Válaszokat előre is köszönöm: Beatrix