Szavatosság új lakásberuházás esetén


Vadalma # 2006.08.01. 11:52

Neked is szép napot, és amúgy meg nagyon szívesen.

uhild # 2006.08.01. 11:45

Kedves Vadalma!
Nagyon köszönöm gyors válaszodat, megkerestem és elolvastam a hivatkozott jogszabályt, ezt kerestem!
Még egyszer köszönöm! Szép napot!

Vadalma # 2006.08.01. 11:34

szerintem jótállásra és erre a jogszabályra gondolhatsz: 181/2003. (XI. 5.) Korm. rendelet a lakásépítéssel kapcsolatos kötelező jótállásról

ha konkrétan erre a jótállásra gondolsz, akkor kérdésedre a válasz:

2. § (1) A jótállási kötelezettség az építési szerződéssel az építési-szerelési munka elvégzésére kötelezettséget vállaló személyt, építési szerződés hiányában pedig az építési-szerelési munka tényleges elvégzőjét terheli.

= kivitelező.

A jótállási jogokat a lakás tulajdonosa a kivitelezővel vagy az általa javításra kijelölt szervezettel szemben érvényesítheti.

de ez nem jelenti azt, hogy szavatossági igényeket ne érvényesíthetnél a megkötött ingatlan adás-vételi szerződés alapján az eladó felé abban a körben, amelyben az eladó szavatosságot vállalt.

uhild # 2006.08.01. 11:26

Azt szeretném megtudni, hogy új beruházás (új lakás vásárlása) esetén szavatossági problémával az eladóhoz, vagy az épületet kivitelező céghez közvetlenül is fordulhatok? Ezzel kapcsolatban az elmúlt években megjelent egy jogszabály, amit egyelőre nem találok, tud valaki ötletet adni?
Köszönöm!