Érdemes perelni?


monalisa1 # 2006.08.06. 15:11

Kedves Dr. Attika!
Még nem hallottam az általad idézett mondást, de bizonyára létezik és bizonyára magvas a mondanivalója...

Én csak azt tudom a témához még hozzátenni, hogy bíró mondta nekem egy kötetlen beszélgetéskor : az egyiknek megitélem a másiknak meg nem...

Tehát mindent a maga konkrétumában.

bubu123 semmi konkrétummal nem állt elő a maga panaszát érintően - csak egy állítása volt, melyre én akként: ha az utazási irodának kellően rátermett a jogi képviselete akkor akár "fordított" itélet is születhet bubusra nézve...

bubus123 # 2006.08.06. 09:16

Köszönet a hozzászólásokért!!!

Bubus

ObudaFan # 2006.08.06. 07:28

Hírnévrontást bíróság arra nem fog megállapítani, hogy valaki - akár alaptalanul is - pert indít.

Dr.Attika # 2006.08.05. 20:42

Kedves Monalisa1!
Felvetésedre van egy magyar mondás: "Ha a nénémnek pöcse volna, akkor a bátyám volna."

monalisa1 # 2006.08.05. 15:58

Valóban.

Azonban esetleges pervesztés esetén az utazási iroda nevében eljáró ügyvéd költségét is köteles lesz megfizetni. És ha a bíróság "jó hírnév rontása" miatt tán még nem vagyoni kár megfizetésére is kötelezi...

Dr.Attika # 2006.08.05. 15:10

Szia "bubus123"!
Ha igazad van érdemes perelni, mert nem csak a kért összeget, hanem annak kamatait és az esetleges ügyvédi munkadíjat és kiadásait is megítéli a bíróság. Hogy igazad van-e az attól függ, hogy mi a történeti tényállás( Mi történt?). Azt javaslom , hogy fáradj be a lakóhelyedhez legközelebb eső helyi ( városi, kerületi) bíróságra, ott mond jegyzőkönyvbe az esetet, a követelésed és csináld azt amit, ők mondanak. Törvényi kötelességük, hogy foglalkozzanak veled. Ekkor elindul a per és legfeljebb annyit veszíthetsz, hogy pervesztesség esetén fizetsz 9000,- Ft illetéket.

monalisa1 # 2006.08.05. 13:35

Aki pernyertes, annak minden költsége utóbb megtérül ami a perrel kapcsolatban felmerült., esetleges pervesztés esetén fizetheti az ellenfél költségeit is...

monalisa1 # 2006.08.05. 13:32

A Békéltető Testület nem itélt meg neked egy fillért sem (...), bárminemű kártalanítás dolgában csakis bíróság dönthet, a jogerőre emelkedett itéletével. Tehát nálad még odébb van...

A problémádat beszéld meg ügyvéddel, az első találkozás (max fél óra) általában díjtalan. Aztán majd meglátod az esetleges továbbiakat.

Amúgy nem feltétlen szükséges minden ügyben jogi képviselőt felkérni - a legtöbb embernek saját magának is van elég beszélhetnékje...

bubus123 # 2006.08.05. 12:13

Sziasztok!

Problémám dióhéjban:
Egy utazási irodával szemben nem szerződésszerű teljesítés miatt a Békéltető Testülethez fordultam. Az utazási iroda a Békéltető Testület eljárását csak ajánlás jelleggel fogadta el, így a Testület hiába adott Nekem igazat, az iroda nem köteles a határozatnak eleget tenni. (És nem is tett eleget - a határidő már rég lejárt.)

Azzal tisztában vagyok, hogy a következő lépés a polgári peres út, viszont nem tudom, hogy anyagilag egyáltalán érdemes-e belevágni?
A Békéltető Testület kb. 75.000 Ft-ot ítélt meg. Emellett volt további 150.000 körüli igényem, amivel érdemben azért nem foglalkoztak, mivel így már olyan magas lett volna a megítélt összeg, hogy esélyem sem lett volna, hogy az utazási iroda bírósági eljárás nélkül fizessen. (Na, így sem fizetett.)

Szerintetek az ügyvédi és egyéb költségek mellett megérné perelni?

Köszi:
Bubus