lakbér behajtása


megabear # 2006.08.17. 08:02

Vagy forduljon közvetítőhöz (mediátor). Az eljárásnak nincs illetéke, a munkadíj megállapodás kérdése. Az időtartam maximum 4 hónap. A mediátorok jegyzéke az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium honlapján (irm.gov.hu) megtekinthető. Innen választhat közvetítőt lakhelye, vagy más szempont alapján.

ObudaFan # 2006.08.16. 17:40

Az idő többmindentől függ, pl. Bpest, vagy vidék, fellebbez-e. Mindenesetre háromnegyed évtől akár másfél évig is. Az illeték 15000 Ft lesz (vagy ha ez magasabb, akkor az egy évre követelt használati díj 6%-a) , az esetleges ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya.

cirmos32 # 2006.08.16. 07:20

Köszönöm a tanácsot és az a kérdésem lenne hogy milyen hosszú ennek a lefutási ideje és milyen költségekkel jár ez nekem?

Köszönöm ÓbudaFan!

ObudaFan # 2006.08.15. 15:47

Pert kell indítani ellene a lakás kiürítése és használati díj iránt a lakás fekvése szerint illetékes helyi bíróságon.

cirmos32 # 2006.08.13. 21:56

Válásom után a volt feleségem azt kérte hogy egy hónapig maradhasson amig lakást szerez. Ebbe beleegyeztem, holott már 2 hónapja összepakolt és dobozhegyek között élünk. Ez az idő már rég elmúlt és nem hajlandó távozni. A lakás saját tulajdonom.

Kiderült hogy az a férfi aki miatt elhagyott már nem hajlandó otthagyni a családját és összeköltözni vele, aki a lakásról gondoskodott volna. A lakás költségeihez nem hajlandó hozzájárulni (közösköltség, közüzemi dijak stb).
Kérdésem az hogy mivel lakhatási joga nincs
milyen jogi lehetőségeim vannak hogy távozásra birjam?