végrehajtási költség kézbesítés nélkül??


Pjotr # 2006.08.15. 13:50

Azért ehhez ismerni akéne a kölcsönöd ászf-jét, mert abban lehet, hogy benne van, hogy ha x napig nem fizetsz, akkor jön a behajtás....
Akkor meg mindegy, hogy átvetted-e a papírt vagy nem...

imma # 2006.08.14. 14:03

Én nem vettem át semmit és a családból más se.

_Wasp_ # 2006.08.14. 12:39

Aláírással lehet bizonyítani. Vagy postán vetted át, vagy a postástól. Mindkét esetben aláíratják veled a papírkát.

Ezt a posta 1 évig őrzi meg tudomásom szerint.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

imma # 2006.08.14. 11:22

Oké, de azt is kéne bizonyítani, hogy nem illetéktelen vette át a levelet nem? Mi van, ha a szomszéd volt az, aki utána esetleg eldobta? Jó, ez hülyeség, de nem mutattak feladóvevényt se, semmit se.

_Wasp_ # 2006.08.14. 10:47

ajánlottan küldik ki, így a postán keresztül, ha el is vesztették a feladóvényt, bizonyítható.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

imma # 2006.08.14. 09:27

Sziasztok!

Egy autót vettem részletre, egy havi törlesztéssel lemaradtam. Kiküldtek valami felszólítást, de nem voltam otthon, valaki átvette -állítólag - de a családból senki sem emlékszik rá.
Erre jön a bank, hogy végrehajtanak. Mondtam, hogy befizetem az elmaradást és az aktuális részletet, mire ők azt mondják, hogy azt lehet, de akkor is be kell fizetnem 45 ezer forintot végrahajtási ktg címen.
Azt mondtam, hogy az nem jogos, mert nem tudtam róla és mutassák be az átvételi elismervényt - de azt bezzeg nem tudják.
Szerintem, a kézbesítési vélelmet meg lehet dönteni, ha nem tudják bemutatni azt, hogy átvettem a felszólításukat , ugye????